Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy powerbankot ugyan úgy...

Egy powerbankot ugyan úgy érdemes tölteni mint egy telefont?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök fórumon mondták, hogy a telefonok akkumulátorát 80% és 20% között érdemes tartani.

20%-nál ne merüljön le jobban és 80%-nál nem érdemes jobban feltölteni.


Ez vonatkozik powerbankokra is?

Li-polimer és 18650-esekre?



#akkumulátor #elektrocella.
2020. ápr. 6. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez a régebbi telefonokra vonatkozik én úgy tudom meg az is hogy 16 óráig tölteni kell elsőre.
2020. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Egy telefont sem érdemes úgy tölteni, mint egy laptopot.

Amit írtál, annak egy laptopnál van értelme, mert az állandó hálózati üzem (max. töltöttség) kinyírhatná, már amelyik laptopnál nincs beállítás ennek kivédésére.

Telefon, ha egész éjszaka töltőn van, akkor is másnap meríteni kezded, ezért felesleges óvatoskodni. Persze, a töltés egyébként is leáll már hamarabb.

Túlmerítés meg baromság, hiszen védett az ellen is az akku, pontosan 2,5 V alatt úgyis lekapcsol. Legnagyobb vicc az egészben, hogy utána még visszamászik a feszültség 3 V fölé, azaz baromira nincs még túlmerítve, csak a telefon áramát nem bírja már.

Power banknál csak azt kell látni, hogy mit akarsz: ha sokáig tárolod, akkor ne legyen maximumra töltve, mert az hosszabb távon megviselheti. Ne legyen nagyon lemerülve sem, mert a raktározás során túlmerülhet, bár ez sem úgy működik, mint sokan képzelik: 6 hónap alatt sem merülne túl, ha jó az akku.

2020. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkoznod. Összességében az élettartama alatt kb ugyanannyi kapacitásváltozást visel el. Így ha 40%-al kevesebbet töltöd, akkor annyival kevésbé romlik az állapota ugyanannyi idő alatt, de cserébe többször kell töltened.
2020. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Az hülyeség a 80 %-os töltés, felkell rendesen tölteni és jó az.

HA teljesen feltöltődik akkor lekapcsol a töltő.

2020. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

ez az első powerbankom.


A 20-80-nak azért van értelme, annak aki nem hallott még róla.

Hogy az elektród cellákban az elektródok minden töltéssel fizikai változáson mennek keresztül. Csökken és nő a térfogata a cellán belül a negatív és pozitív elektródnak.

Ha 0-100 között ingadozik a töltöttség, az erőseben megviseli az elektródcellát.

2020. ápr. 9. 16:37
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Kicsit "érdekes" értelmezés, a kémia hová tűnt a képletből?

Mi az, hogy "elektródcella"? Fogalmi zavar.

A cellában vannak az elektródák feltekercselve. Ezt legalább lehet értelmezni.

Töltés közben elektrokémiai folyamatok részeként lítium ionok vándorolnak az anódra, kisülésnél vissza a katódra. Ami az elhasználódást okozza, hogy minden ciklusnál "elakadnak" néhányan az elektródák felületén, ahol nem kívánatos vegyületek formájában egyre növekvő filmréteg keletkezik, ami a belső ellenállást növeli elsősorban. Ez pedig végül erősen korlátozza a terhelhetőséget, illetve tölthetőséget is. Érdekes módon a kapacitást kevésbé, de az már csak relatív kis árammal lesz kivehető vagy betölthető, úgy meg már nem az igazi.

Az igaz, hogy az elhasználódást a maximális és minimális feszültségen való tartás gyorsítja, de itt sokan elfelejtkeznek erről a szóról: tartás. Pedig erre a külföldi szakmai források is felhívják a figyelmet, de az valahogy szintén elakad a kommunikációban.

Ezért van az, egyesek talán úgy képzelik, hogy egyszer feltöltötted százra és bevertél egy koporsószöget. Kikapcsolt a telefon a kimerültségtől és hűha, megint egy koporsószög!

De ez ebben a formában hülyeség.

A rontást ugyanis nagymértékben befolyásolja, hogy időben meddig tartottad maximumon vagy minimumon. Ebből utóbbi kevésbé kritikus, mert a maradék energia csak a telefonhoz kevés, nem pedig abszolút értékben kevés. Azzal még jól elvan a cella magának.

Amikor töltés után a telefonnal elkezded meríteni, azzal még nem ártottál sokat, mert nem tároltad maxon hetekig, hónapokig.

Ami még rontja az életkilátásokat, ez is szerepel a szakirodalomban: a magas hőmérséklet, ami a túl gyors töltés vagy merítés következménye.

Ne tölts gyorsan, ne főzd az akkut feleslegesen!

Amit meg a bohóckodással megtakarítanál, azzal úgyse mégy sokra a gyakorlatban.

Lassan 20 éve használok Li-ionos telefonokat (előtte Ni-MH volt), soha nem szórakoztam ilyen trükkökkel. Max. töltés, merítés kikapcsolásig, vagy közelébe. De ezek a telefonok máig működőképesek (a fiókban).

Ráadásul végzek mostanában egy kísérletet: egy rokon telefonjából származó akkut használok, ő korábban összevissza töltötte.

Én meg elkezdtem vele a szokásos max-min játékot.

Hetek-hónapok alatt az üzemidő lassan nőni kezdett!

Erre varrjon valaki gombot, már egyre jobban aggódom, vajon mit csinálok rosszul?

2020. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!