Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A "csúcstelefonokban" miért...

A "csúcstelefonokban" miért nincs FM-rádió?

Figyelt kérdés
Számomra rejtély, hogy ha a 10 000 Ft-os készülékekbe raknak rádiót, akkor a 400 000 Ft-osba miért nem...

2020. ápr. 3. 14:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%
Csúcskategóriás telefont csakis sok-sok internettel éri meg venni. A te felfogásoddal neked nem is szabad hasonló árkategóriás telefont venni.
2020. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Alex Fly ***** válasza:
54%

Nagy valószínűséggel azért, mert nincs rá igény. Az FM rádió amúgy sem része az Android specifikációnak, szabványos megoldás nincs rá.

És a gyártó -szerintem jogosan- azt feltételezi, hogy ha valaki 400000 forintért megveszi az aktuális csúcstelefont, annak nem okoz problémát a normális működéséhez amúgy is szükséges mobilnet kifizetése...

2020. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
De Galaxy S20-ban is van (kivéve európai verziók), Xiaomi Note 10 pro, LG V50 thinq, vivo x30, Motorola one zoom stb stb. Elég sok telefonban van mai napig FM rádió.
2020. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
57%

21 vagyok

Note 9-esem van, és azt sem tudom hogy van e FM rádióm. Pedig gyakran hallhatok rádiót itthonról, bepötyögöm google-be, és bloetoothon csatlakozok a hangfalhoz. Eszembe se jutott volna máshogy rádiózni. És így bármit hallgathatok tökéletes minőségben.

2020. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Alex Fly ***** válasza:
93%

Mint ahogy egyes készülékekben van infraport, hőkamera, nyomásmérő, hőmérő, NFC, TV-tuner, projektor, stb., másokban pedig nincs. Mi ezzel a gond? Elég nagy a választék ahhoz, hogy mindenki megtalája az igényeinek megfelelő készüléket.

Ha neked a rádió a lényeg, akkor vegyél olyat, amelyikben van. Vagy a négyszázezres készülék mellé vehetsz egy pár száz forintos zsebrádiót...

2020. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
63%

Mert kevesen használják.

Én legutóbb 5.-ben hallgattam telefonon rádiót, de akkor is csak kíváncsiságból. Az 1,42 GB-os SD kártyát úgy használtam ki, hogy mindig elég zene legyen rajta.

Majd a 16 GB-os telefonomra még több zene is ráfért. (Nem tudom azon volt-e FM rádió)

A mostanin meg 6,33 GB zene van (128 GB-os). Meg FM rádióm is van, de nem használom. Mert miért hallgassam a recsegő random zenéket, ha elindíthatok egy lejátszási listát is? (Mobilnetem csak ilyen minimális van)

2020. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
87%

Ahj, mégha lenne normális, fogható FM rádió az országban... Tavaly elhallgattaták az egyetlen ilyet is, a 89.5-ös MHz-en futó Music Fm-et.

Azóta a szememben a rádiózás halott az országban, külföldi adókat hallgatok néha játék közben, de ennyi.

2020. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
82%

"ha a 10 000 Ft-os készülékekbe raknak rádiót, akkor a 400 000 Ft-osba miért nem..."

A 10 ezresben ez számít extrának, kb. másra nem is képes a telefonáláson kívül.

Akinek meg van pénze rá és meg is veszi a 400 ezrest, azok körében elenyésző számban fordul elő, hogy a Petőfi-t hallgatja headsettel (mert anélkül meg nem szól).

Én próbáltam FM rádiózni, de a munkahelyemen sz@r a vétel. Kb. 3 órányi fizum ára viszont a korlátlan mobilnet. Azzal meg bármit hallgathatok.

2020. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!