Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Amoled kijelző és a PWM....

Az Amoled kijelző és a PWM. Tényleg vannak akik érzékenyek rá?

Figyelt kérdés

Állítólag sok embernél panaszokat okozhat pl. Fejfájás, szemszárazság.

(PWM =Pulse with modulation, a fényerő szabályzását a ledek gyors ki-be kapcsolgatásával érik el, a cikluson belüli kitöltési tényező állítgatásával).

Gyakorlatilag 200hz körüli frekvencián villog a kijelző.



2020. jan. 6. 11:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

#7

Hidd el, több fogalmam van róla mint neked.

Akkor rosszul fogalmaztam. A szem, felépítésénél fogva nem képes kb. 50-60 felvillanásnál többet megkülönböztetni. Egyszerűen ilyenek a retinában lévő csapok és pálcikák. A PWM pedig sokkal magasabb frekvencián dolgozik. A kérdést értettem, te nem értetted, amit én írtam.

DE szerintem te úgy általában semmit sem értesz, az ilyenek szokták okosnak hinni magukat.

2020. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

# 10

Akkor ne legyen automatán vagy tényleg vegyél másik másik telefont, ha ennyit nem tudsz megoldani / letesztelni / kipróbálni.

A kreativitás ilyen szintű hiányával nem tudok mit kezdeni.

Értetlenkedők kedvéért teszek még egy kísérletet:

Próbáljátok felfogni, hogy itt nem feltétlenül a PWM számít a bántalmak szempontjából, hanem "simán" a fényerő. Túl erős, vakító kijelző okozhat bizonyos kellemetlenségeket.

Aki a fényerőt nem tudja leszabályozni, azzal nem tudok mit kezdeni.

2020. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

# 11

Azért olyan túl sok fogalmad neked sem lehet. PWM-vezérelt háttérvilágításnál is tapasztalható, amikor nagyon leszabályozzuk (lecsökken a kitöltési tényező) látható vibrálás jelenik meg, amire főleg a perifériás látás érzékeny.

Azaz "oldalról nézve" detektálható. Ja, én is csak beképzeltem magamnak több esetben is, ne fárassz ilyen hülyeségekkel...

2020. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

[link]

...

Magyarázatra szorul még a PWM kapcsán a frekvencia, amit hertzben (Hz) adunk meg, de nem összekeverendő a képfrissítés frekvenciájával. Ez a frekvencia megadja, hogy 1 mp alatt hányszor történik meg a fent említett ki- és bekapcsolás ciklus. Mivel szó szerint ki- és bekapcsolás történik, ezért vibrálásáról beszélhetünk még akkor is, ha ezt szemünkkel nem látjuk.

...

A PWM-es fényerőszabályozás jelenlegi hátránya pont az említett frekvenciában keresendő: látszólag már kellően gyors ahhoz, hogy a vibrálást folyamatos fénynek lássuk, de a valóság picit más. Sajnos a 175-240 Hz még távolról sem elég gyors ahhoz, hogy senki számára ne legyen zavaró, rosszabb esetben érzékelhető jelenség. Az erre érzékenyeknél fejfájás, szemfáradtság jelentkezik, és ennek kiküszöbölésére a mostaninál jóval nagyobb frekvenciát kéne alkalmazni. Sajnos a PWM mellékhatásai miatt ez a fajta fényerőszabályozás sok felhasználó szemében nem túl kedvelt megoldás, viszont a hasonló tünetektől mentes, analóg megvalósítás jóval kevésbé elterjedt – ott viszont a fehéregyensúly hajlamosabb nagyobb mértékű elcsúszásra a fényerő változtatásának hatására.

2023. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!