12kw os villany kazánhoz hány amper szükséges? Háromfázisú 3x16 amperos villany órám van.
Ha háromfázisú a kazán akkor 12 kW/400/1,73=3x17A (legalább) ha egyfázisú (bár azt nem tartom valószínűnek) 12 kW/230=52A
Ez az óra kevés lesz hozzá.
Elméletben.
Gyakorlatban elég lehet, mert a vezetékezést is beleszámolva nem valószínű hogy 230 volt fog jutni a fűtőszálakra. Ha már csak 215 volt jut el, akkor éppen belefér. Amkismegszakítók amúgy is kb. 5-10%-al a ráírt érték felett oldanak le.
De a kazánon kívül semmi mást ne akarj működtetni, tényleg semmit.
Olvasd el a leirasat.
Általános iskolai feladat:
230w 1 amper akkor 12000w hány amper ?
52.
3*16 több vagy kevesebb mint 52?
# 1
Jól megkavartad az egyszerű számolást, vonali feszültség, gyökhárom, minden játszik, ami jelen esetben nem lett volna fontos. Végeredmény szempontjából úgyis mindegy, hogy a fűtőbetétek csillag vagy delta kapcsolásúak, mindkét esetben lehet a fázisfeszültséggel számolni.
A matematika tisztelete inkább fontos lett volna, műszaki szemmel.
Vagyis az egyenlőségjel két oldalának illene tényleg egyenlőnek lenni, mert így csúnyán borul a mérleg (általános iskola).
Egyébként meg ugyanoda jutottál volna végül:
12/3
vagy
52/3
Ha érted, mire gondolok.
#3 ne vergődjél okoska. Matekból jó vagy, de a gyakorlathoz nincs sok közöd
Mutass nekem egy 16 amperes kismegszakítót, ami 16,01 ampernél leold. És nyugodtan számolhatsz a feszültségeséssel is, a fűtőbetétre már nem fog 230 volt jutni.
#3
Ezt most miért? Ha azt mondom, hogy P/U, az úgy nem elegánsabb? Mekkora egy nyakatekert megközelítést vágtál le, mint aki kifordítva gondolkodik.
W nagybetű, ha már általános iskola.
# 2/6 (2019.05.05 02:06):
Amit írsz nem korrekt több szempontból. Ha már "elméletet" nézünk akkor:
a./ Az első válaszoló oda írta, hogy "legalább" ezzel arra utalt, hogy ő (szerintem tévesen) a teljes fogyasztást 1-es cos fi-vel számolta, de a mai villany kazánok esetén ez nem lesz igaz, valamivel nagyobb lesz az áram. Ebbe most ne menjünk bele.
b./ Amit írsz a feszültség esésről az megint érdekes. 15V-os feszültség esés 6,5% sehol nem tervezünk ilyen értékkel. Ott valami baj van! Ha jól emlékszem (most nincs időm kikeresni a vonatkozó rendelkezéseket) a teljes feszültség esést 4% alatt kell tartani.
c./ MSZ EN 50160 illetve áramszolgáltatói üzletszabályzat. A tápláló feszültség tűrése +-os is lehet, ez megemelkedett feszültséget jelent (tartósan +7,5% ELMŰ üzletszabályzat, MSZ EN 50160 +10%). Ekkor az áram tovább fog nőni (és nem lesz igaz a korábbi képlet (ha hagyományos ohmos a villany kazán), ilyenkor úgy kell számolni (feltételezem, hogy delta kapcsolt, mert eddig főleg olyat láttam) ekkor egy fűtőbetét ellenállása 400V/17A=23,53Ohm, ez +os tűrésmező szélén I=U/R=430V/23,53=18,3A.
c./ a méretezés során sose vesszük figyelembe a kismegszakító tűrésmezejét (pont a fentiek miatt, mert ha már a méretezésnél "elhasználjuk" akkor nincs tartalék). Sőt nekem úgy tanították, hogy egy kismegszakítót a névleges áramának kb. 80-85%-ig vegyük tervezetten igénybe (pl. ha öregszik, ha melegebb van stb. akkor hamarabb is kioldhat), nem tudjuk, hogy milyen további fogyasztók vannak. A méretezést egyébként ld. MSZ 447. Elég világosan fogalmaz.
d./ tudok jó kivitelezőt aki háztűz utáni villamos helyreállítással foglalkozik. Nem egy épület tűzet láttunk hasonló "okoskodásból".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!