Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha fémet rakunk a mikróba,...

Kovács Pál kérdése:

Ha fémet rakunk a mikróba, tényleg tönkremegy? Vagy csak azért nem tanácsolják, mert veszélyes?

Figyelt kérdés
Csak mert egyszer kipróbálnám, milyen szikrákat kelt, ha alufóliát raknánk be.
2010. jún. 30. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég egy arany szélű tányér is. Próbáld ki, nekem még sosem romlott el tőle, pedig sokszor betettem véletlenül. De persze, utána rögtön kapcsold ki, amikor már nagy a fény és dübörgés:)
2010. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát persze aranyszélű tányér, a legegyszerűbb megoldás :DDD Szerintem meg urániumot tegyél bele, azzal még egyszerűbb kipróbálni, az is minden háztartásban akad, mint az aranytányér :)
2010. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony jó 10 percet is kell full power járatnod, ha azt akarod hogy tönkremenjen. Ha szerencséd van a hálózatot is kicsapja, vagy esetleg tűz is kiüt. Talán még meg is égetheted magad..
2010. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer betettem a tartós tejes dobozt, mert nem tudtam, hogy belül az fém. A szívbaj jött rám, olyan hang és fényesség lett hirtelen! De nem romlott el a mikrónk.
2010. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: De hát ilyen régimódi arany szegélyes tányér vagy pohár szerintem mindenhol akad, nem azt jelenti, hogy aranyból van, csak fémes. Én sajnos mindig elfelejtem, hogy azt ne tegyem a mikróba.
2010. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer a nutellát akartam melegíteni hogy könnyebben lehessen kenni, betette ma mikróba csakhogy az alufólia rajta maradt a szélén amit gyárilag raknak rá.

Elkezdett szikrázni és azonnal ki is kapcsoltam a mikrót.

2010. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem ma történt meg az az eset, hogy gyantáztam és a gyantapatronon ilyen négyzet alakú matrica volt és nem tudtam, hogy van benne fém :S (ilyen alumínium matricaszerűség volt, amit a boltban húznak le) Mikor betettem, akkor néztem, hogy hogy olvad a gyanta, erre meg azt kellett néznem, hogy ilyen villámszerű szikrák keletkeztek, meg dübörgött megspékelve a leégett szaggal. Szerencsére nem romlott el a mikró, de azért eléggé megijedtem, hogy felrobban vagy valami :D
2011. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!