Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kicsi 220v-os kompresszort...

Kicsi 220v-os kompresszort keresünk. Tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Kicsi levegőfújót keresünk, ami 220v-ról működik. Sajnos eddig mindenhol csak olyat találtunk, ami 12v-os szivargyújtós.

Egybe sajnos bele is futottunk, amit megvettünk és külön vettünk hozzá adaptert, ami a végén nem működött, és problémás volt, mert máshol vettük az adapter és máshol a készüléket.

Én nem értek hozzá sajnos.

Minden képen olyat szeretnénk ami egyből 220-ról működik. Alkalmas felfújni bicaj kereket, labdát, strand játékot és esetleg kitisztítani elektromos eszközöket.

Lehetőleg nem nagyon drága, 10 ezer ft körül, de ha lehet alatta.



2018. aug. 28. 15:37
 1/10 szántóvető ***** válasza:
milyen 10 ezer forint??tudod te hogy mennyibe kerül egy 220-as villanymotor?és akkor még a tartály sehol nincs.ott az árukereső vagy a jófogás stb,keress valami tartályos kompresszort.
2018. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zzzoli ***** válasza:

220 voltosat már csak nagyon nehezen fogsz tudni szerezni, ugyanis már nagyon rég 230volt a szabvány feszültség és így készülnek a gyártmányok is.

Egyébként nem nagyon van kicsi kommpresszor 230 voltos kivitelben. Nem tudom miért nem működhetett a 12 voltos, de ha jó kell annak menni. Ha bicikli kereket akarsz fújni vele akkor azért kell produkálnia nyomást, egy átlagos bicikli is 2-4 bar, ha meg valami verseny brigád van, annak 6 bar is kellhet.

Viszont ezek a kis szerkezetek ahhoz kevés levegőt szállítanak hogy rendesen ki tudjál vele porolni valamit, ahhoz kell egy rendes kis 24 literes, 15 kilowattos szerkezet.

Beszélj valamelyik ismerősöddel aki mostanában vett új autót, már a legtöbbhöz defektjavítót adnak, kis kompresszorral, viszont nagyon sok ember megveszi hozzá a mankó vagy pótkereket. Ezek a kis dugattyús kompresszorok még tudnak is 5-6 bart, viszont nem örök életre vannak tervezve.

2018. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zzzoli ***** válasza:
1,5 kilowattos akart lenni, nem 15 :-)
2018. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Matracfújó és járműpumpa két műfaj. Előbbi gyengébb, ilyenek kaphatók 230 V-os változatban is:

[link]

Ez még belső akkuval is rendelkezik:

[link]

Járműpumpa is megoldható egyébként házilag barkácsolással, laptopakkuból ingyen bontott 18650 cellákkal, hozzávaló töltéssel.

Ezekben hasonló motor van, mint a 12 V-os csavarbehajtókban, amit egyesek PC-tápegységgel is próbálnak hajtani, ámbár a hirtelen indítást az nem mindig bírja kiszolgálni, leállít a védelem. Kompresszort meg nem is lehet lassan indítani, legalábbis nem úgy, mint mint egy csavarbehajtót, amin kézi szabályzó is van.

2018. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Ezekre mind azt írják, hogy működnek otthoni elektromos hálózatról és alkalmasak több dolog felfújásához. Csupán nem tudom, hogy a sok hasonló kapható ilyen közül, melyik a megbízható termék/bolt. Mind olyat találtam ami rendelős. Nem lehet kipróbálni boltban.

Amit írtam, hogy nem működött, azt meg kellett rendelni, volt személyes átvétel. Vettünk máshol adaptert, ki akartuk a helyszínen próbálni és nem működött. Volt aki azt mondta-eladó- rossz az adapter, rossz a kompresszor, kevés az amper... nem tudom, mert egyiket sem tudtam máshol kipróbálni. Sem az adaptert, sem a kompresszort.

Mint írtam szintén, nem értek hozzá, ezért kértem segítséget, ajánlatot.

2018. aug. 29. 13:47
 6/10 szántóvető ***** válasza:
nekem is van ilyen,igaz csak 12V-ról tud működni.felfújja az autógumit is csak lassan,egy lábpumpával hamarabb telepumpálom mint ezzel.
2018. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs autó gumim. Autó sem. Viszont bringa és labda annál több. Volt olyan, hogy naponta "gyúrtam" a kézi pumpával a gyerek biciklijén. Másra szeretném használni a saját energiám ;)
2018. aug. 29. 14:31
 8/10 szántóvető ***** válasza:
ok akkor bevállalhatod,meg fog bírkózni vele.
2018. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már csak az a kérdés, melyiket (mert nagyon sok fajta van neten) és hol érdemes megvenni, ahol esetleg ki is lehet próbálni?

Ezt is néztük:

[link]

De nem lehet kipróbálni. Csak küldik aztán vagy jó vagy nem. Nem szeretem az ilyet. Problémás, visszaküldeni, magyarázkodni, vitatkozni és még fizethetem a visszaküldést is. :(

2018. aug. 29. 15:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem meg kerékpárhoz is bevált az autóhoz vásárolt lábpumpa. Kompresszorosnak 20 év alatt sem éreztem különösebb szükségét. Ha gondolkodtam is rajta időnként, de az is visszatartott, hogy akkor még dugdossam külön a tápot is?

Porszívónál is épp elég utált dolog a vezeték.

Nagyobb térfogatot persze nem jó ezzel pedálozni, vagy akkor legalább duplahengeres kellene, ami több levegőt nyom egyszerre (az enyém csak szimpla).

2018. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!