Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire csökken le az inverte...

Mennyire csökken le az inverteres KLÍMÁK Fűtőteljesítménye a külső-belső hőmérséklet növekedésére?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra,hogy adott egy klíma aminek a fűtőteljesítménye alapból szabványmérések alapján mondjuk 3,ami azt jelenti,hogy 1kwh-ból 3kw hőenergiát tud elvileg csinálni.Na ha ez mondjuk 10 Celsius fokos külső-belső hőmérséklet különbözetnél van és ekkor tudja ezt az arányt, akkor 20 , illetve 30 fok különbözetnél mennyire csökken le ez az arányszám?


Tudom,az se mindegy,hogy milyen gyakran kell bekapcsolnia fagymentesíteni meg hasonlók.



2018. júl. 23. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

"1kwh-ból 3kw hőenergiát tud elvileg csinálni."


Pontosabban fogalmazva 1 kWh elektromos energiamennyiség felhasználásával 3 kWh-nak megfelelő hőmennyiséget képes átmozgatni egyik oldalról a másikra.

COP / EER hatékonysági mutatók a hőmérsékleti különbség növekedésével romlanak:

[link]

2018. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kis helyesbítés:


1. Az első válaszra visszatérve, hogy ne legyen félrevezető. Az említett értékeket már 5 éve nem használják, ma a szakmában már csak a SCOP/SEER értékkel számolunk, 2019 január elsejétől az egész EU-ban nem is szabad már forgalmazni régi jelöléssel ellátott inverteres split klímát.


2.

"1kwh-ból 3kw hőenergiát tud elvileg csinálni." (Ez a válasz közelebb áll a valósághoz mint a másik.)


"Pontosabban fogalmazva 1 kWh elektromos energiamennyiség felhasználásával 3 kWh-nak megfelelő hőmennyiséget képes átmozgatni egyik oldalról a másikra." (Ezt ne vegyük alapul leírom miért.)


A kilowattóra az elektromos munka valójában

2018. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Hopp, félbevágodott de folytatom...


A kilowattóra az elektromos munka valójában, tehát ha állandó teljesítményről beszélünk akkor a kW azaz egy egységnyi idő alatt ami esetünkben az óra (h) megmutatja, hogy mennyi munkamennyiség azaz energia ment végbe az eltelt idő alatt, ez a 1kWh

De, ezt a gyakorlatban csak elektromos berendezéseknél használják, ezért klímáknál nem. Tudom ez furcsa mert a klíma is árammal működik, de voltaképpen egy hűtőgép azaz hőszivattyú, ami hőt szállít, nyer ki és ad le a környezetből. Magyarul nincs köze az elektromos hálózathoz ebből a szempontból. A klíma teljesítménye a leadott hőteljesítményét jelenti, más példát véve nem az számít hogy 600X1000-as a radiátor, hanem hogy mekkora a hőteljesítménye. Nem mindegy, hogy milyen elektromos fogyasztóval hasonlítjuk össze a klímát, mert egy 2kW-os olajradiátor ugyan felveszi ezt a teljesítményt a hálózatból azaz ennyi munkát végezés fogyaszt egy óra alatt pénzben kb. 80 Ft. De, a hőteljesítmény amit le ad az nem ennyi, aklímára vetítve 2kW esetében 8kW hőenergiát ad le, azaz 80 forintból 320 forintot csinál (nem megyarul írva). Aki itt már nem érti annak szakkönyveket javaslok, ezért én nem is írom tovább mert regényt lehetne írni a teljes rendszer működéséről.


Az eredeti kérdésre rátérve a pontos válasz a klímától függ, kell a típus, vagy a modell. Egyébként minden légkondinak benne vannak a gépkönyvében ezek az adatok, és a gyártó oldalán is megtalálható. A mai modern inverteres klímák amik kimondottan fűtésre lettek tervezve, azok már 4-es szorzóval rendelkeznek akár -25,-28 vagy -35 fokig is garantáltan üzemelnek (külső hőmérséklet). A fűtési teljesítményt maximalizálják az intelligens leolvasztással, ami gyakorlatilag egy CPU és egy jól megírt szoftvert jelent és ezek vezérlik a berendezést. Csak akkor történik leolvasztás ha valójában szükséges, az adott időtartamra. A tökéletes leolvasztási ciklusra törekednek a gyártók és nem egy ismert márka igen sikeresen teljesít ebben a szegmensben.

2018. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 2/3 tipikus példája a zavaros agyú okoskodónak, aki csak szeretne okosnak látszani.


Tipikus kereskedő egyébként.


A kWh fogalmát is képtelen voltál normálisan definiálni, értelmezhetetlen, magyartalan zagyvaság formájában. Szedd már össze magad egy kicsit...

Téged most komolyan megzavart, hogy elektromos energiamennyiségnek neveztem a kWh-át, amit neked kényszeresen helyesbíteni kellett elektromos munkára? Ne viccelj már ember, a kettő ugyanaz!

Tudtad? A kWh, mint energiamennyiség közvetlenül átszámolható Joule hőmennyiségre is. Miután a hő is az energia egyik formája. Mint a villamos energia is.

Ez most mire volt jó, hogy belekötöttél a semmibe, félnótás?

De még az a vicc, hogy az első hozzászólásomban nem vettél észre egy ennél sokkal fontosabb dolgot, amit nem akartam részletezni, illetve úgy gondoltam, a hely színvonalából adódóan, talán nem is veszi észre senki.

Nos, nem is vetted észre, ennyit erről...

2018. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

""1kwh-ból 3kw hőenergiát tud elvileg csinálni." (Ez a válasz közelebb áll a valósághoz mint a másik.)"


Persze, mert a buta kereskedők ezt hajtogatják a vevők kábítása közben, tehát nyilván szimpatikusabb a hülyeség, a pongyola fogalmazás, a fizikai képtelenség.

2018. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hú... Na, most akkor mi van? Azonkívül, hogy az egyik megmagyarázza a másiknak...

Ami engem érdekel, ott ragattam le hogy 1kw-ból 3kw-ot vagy 4kw hőenergiát csinál fűtésnél a klíma. Melyik a jó válasz? Mert neten mindkettőre találtam infót.

2018. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"1kw-ból 3kw-ot vagy 4kw hőenergiát csinál fűtésnél a klíma. Melyik a jó válasz?"


Ez most milyen zavaros kérdés? Egyáltalán mi a kérdés? 3 vagy 4, az nem a készülék képességeitől, környezeti feltételektől függ?

Ráadásul kW a teljesítmény mértékegysége, az energiamennyiség kWh. Egyébként más szempontból mindegy lenne, hogy a teljesítményt vetjük össze a teljesítménnyel, vagy a mennyiséget a mennyiséggel. Csak a kettőt nem kellene összemosni egymással.

Ráadásul nem is ez volt a kérdés, amire az elsőben már válaszoltam.

Az ne zavarjon meg, hogy a másik belekötött a COP / EER tényezőkbe, mert a kérdésed szempontjából nem az a lényeg, hogy 5 éve mit használnak. A fizika 5 év alatt sem változott, ami itt részletezve van:

[link]

2018. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látom itt is megy a kötekedés, de a kérdésre válaszolva (ha még aktuális) Add meg a klíma pontos típusát, hogy melyikre is gondolsz pontosan, mert klíma és klíma között különbség van. És akkor nem a levegőbe beszélünk, mert amit kérdezel azt adott hőmérsékleten mérik a teszteken és ez gépenként más.
2018. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pl ez: [link]

Vagy bármelyik másik. Bár fateroméknak a fent linkelt egyed van. Ez elvileg csak -7fokig működik jól.


Viszont a kérdés továbbra is az-ennyi idő után is- ,hogy pl ha kint -5 Celsius fok van és úgy kell bentre +25-öt csinálni akkor is ugyanúgy 4,17-es a SCOP-ja az adott példánynak? Persze köztudott hogy a hideg miatt gyakran kell leolvasztania a kültérit így ez az arányszám jelentősen csökken.

Igazából valami olyan grafikon érdekelne ami megmutatja,hogy az adott példány milyen scop/Seer értékkel muzsikál -10/-5/0/5/10/15/20...40/50 fokos külső hőmérsékletnél, vagy inkább a külső belső hőmérséklet eltérés a lényegesebb és milyen arányban. Pl vannak hőszivattyús bojlerek ,amiknél a víz max 40-60fokra fűthető önállóan a hőszivattyúval. Viszont nemrég néztem és pl az egyik ariston ami max 53fokig bírja hibrid bojler az 1,8-2 es COP értékkel rendelkezik(1,8 körüli a 100literes a 80as 2es cop közeli érték,ez is érdekes). Gondolom itt Jó lenne mondjuk tudni,hogy mik a konkrét mérési adatok a hőszivattyúknál. Pl elvileg a bojlereknél 65fokos hőfokra melegített alapból 10 fokos vízzel számolnak 20fokos környezeti hőmérséklet mellett-legalábbis nemrég ezt olvastam. Bár a hibrid bojlernél a hőszivattyú cop érték meghatározásánál fogalmam sincs hogy mit néznek.


A lényeg az,hogy valami olyasmi választ szeretnék,hogy Pl. "15fok különbségig tartja a gyári adatokat, attól kevesebbnél jobb, attól többnél pedig lineárisan ,négyzetesen vagy kutyafüle pózban csökken le az érték. Ugyanez a helyzet a működési tartománnnyal is. ) Szóval jó lenne pár grafikon ami szépen bemutatja ,hogy hogy változik a hatásfoka adott körülmények között. ezekből általánosságban tudnék következtetni rá, hogy a -7fokig működő klíma azt jelenti,hogy -7 foknál már csak 1:1 arányban termeli nekem a meleget meg egyéb hasznos infók és hogy az arányszám csökkenése mondjuk csak külső 5-10foktól lefelé kezdődik mikor már a fagymentesítés is szükséges lehet? meg maga a hőkülönbség változtat -e az arányokon, vagy "csak" a kompresszor élettartamára van jelentős hatása?

2022. febr. 2. 02:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!