Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a különbség az AC és a DC...

Mi a különbség az AC és a DC motor között (hajszárítók esetében)?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
az egyik váltóáramú a másik egyenáramú. Hogy a hajszárítás témakörében ennek mi a haszna azt nem tudom, elektronikában nyilván a DC praktikusabb ha telepről üzemel, mert az is egyenáramot ad le.
2010. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

AC(alternate current) váltakozo áramos motor


DC(direct current) egyenáramú motor

2010. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát ettől nem lettem okosabb. Nézelődtem egy kicsit és úgy látom hogy a legtöbb AC motoroshoz oda van írva hogy a hosszú élettartamú AC motorral, az egyik DC-shez meg az volt hogy dinamikus turbinával. Szval az AC ezek szerint életképesebb. Bár szinte semmit nem értek ehhez.
2010. jún. 9. 06:32
 4/7 anonim ***** válasza:

váltakozó áram folyik a konnektorból is 50 hz-n

nem értem mi értelme lenne a DC motorosnak

2010. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A DC /egyenáramú/ motorok legtöbbször törpefeszültségűek. Esetükben a fűtőszál az "előtétellenállás", és egyenirányító dióda is van az áramkörben. Mivel ezek sorba vannak kötve, bármelyik meghibásodik,az egész leáll.

A DC motorokat kis méreteik, és nagyobb fordulatszámuk miatt szeretik alkalmazni.

2010. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A DC motornak azonos méretben nagyobb a nyomatéka, ezért kisebb, mivel az állórésze mágnes, viszont zárt kivitelű, erőteljesen kell hűteni.

Az AC motor álló és forgórésze is tekercs, nyitottabb elrendezésű, nem igényel olyan intenzív hűtést.

2010. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

én leforditom neked


az AC az a konnektorról megy


a DC az meg egyenáramról, tehát még egy csomó micsoda van közte meg a konnektor között


Tehát az utóbbi a bonyolultabb

2010. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!