Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanymotor teljesítménye...

Villanymotor teljesítménye több mint a felvétele?

Figyelt kérdés

Hogy lehet valami 900w os és 3 lóerős egyben ?


3 lóerős motor dolgozik benne

2238 Watt erőt fejt ki, és ezzel verhetetlen ebben a kategóriában

Rendkívül gazdaságos, mivel mindössze 950 W-ot fogyaszt


[link]



2018. jan. 24. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Energiamegmaradás törvénye. A leadott teljesítmény nem lehet nagyobb a felvettnél. Max jobb hatásfokú. Példának:

Egy régebbi villanymotor 75% hatásfokkal felvett 1200 wattot, ennek 25%-a elveszett, leadott 900 wattot.

Modernebb motor, 95% hatásfokkal felvesz 1000 wattot és lead 950-et. Magyarul több energia hasznosul, ennyi a trükk.

2018. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gugu Gabor ***** válasza:
40%
basszus.... a kinaiak feltalták az ôrökmozgót... vagyis inkább ez a honlap... kis utánna járás szerint a 900w hülyeség
2018. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem azért kérdezem . A 950W forgatónyomatékra hogy mértek ki 2238W ot vagyis 3 lóerőt.


Ezek nem gagyi gépek hanem 200e ft os ipari cuccok ,tényleg rohadt erősek nézd meg még a kavicsot is porrá darálják vele.


Miért kamuznának a wattokk megadásával ha egyszer nyilvánvaló a teljesítménye?


Nem az lehet hogy a mozgási energiát máshogy mérik mint az áram hővéalakulását ?


Vagy a 950w az üresjárati áramfelvételre vonatkozik és ezért hülyeség? A leterhelt teljesítmény 2238w ?


Az indukciós áram mikor beindul a motor akkor nagy áramaokat vesz fel vagy ha lefogod de amikor már folélyony a gyümölcs és felpörög 35 000 re akkor tuti hogy nem 3 lóerőnyi áramot vesz föl hanem kevesebbet.

2018. jan. 24. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:
900 W még hihető. A 3 LE (2,3 kW) már nem.
2018. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Én nagyon nem merültem el a mélységekben, de rákereste a típusra és ott a usermanualban valami olyasmi volt hogy 230v 10 en x amper (ez némileg hihetőbb)
2018. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ahogy 2238 Watt erőt kifejt. A Watt a teljesítmény mértékegysége, az erőé a Newton. 3 lóerős motor éppen fogyaszthat 950W-ot, ha nem maximális teljesítményen műküdödik.
2018. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt írják az egyik ismertetésben, hogy a motor ugyan 2200akárhány wattos (3 LE), de a tengelyen nem ad ki többet, mint 950 W-t, és ez így a jó szerintük, mert nem ég le folyamatos működtetéskor se. Hogy akkor valóban nem veszi fel a 2200akárhány wattból jövő áramot, hanem kevesebbet, azt meg a fene tudja. És hogy ennek van-e értelme, az is megkérdőjelezhető, de, hogy a Hamletből idézzek: Őrült beszéd, őrült beszéd: de van benne rendszer.

Ez a magyar "mivel mindössze 950 W-ot fogyaszt" ez tehát még akár igaz is lehet, ha/mivel nem is ad le többet. Na, jó, majdnem, mert rendes emberek motornál a tengelyteljesítményt adják meg, a fogyasztás az a hatásfokkal növelendő, de hát legyünk nagyvonalúak.

2018. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom egy motor az induktív fogyasztó vagyis amikor bekapcsolod akkor nem is 10 ampert hanem 50 et is felvehet tehát csúcsértékben igaz lehet a 2238W mert az talán 10amperen 230V on összeszorozva lehetséges.

Ha befogod a porszívó csövét akkor az is felpörög és lejön róla a terhelés ekkor viszont igaz lehet hogy csak harmadát fogyasztja az áramnak, de a mixer eközben is habosítja a lét ami benne van szóval mondhatni dolgozik miközben csak egy harmadát fogyasztja.


Nyílván amikor kavicsokat zúznak vele akkor egyfojtában felrántja a 10 ampert.


Olyan lehet ez mint a házimozi erősítők amik 7*100 wattosak miközben nincs bennük csak egy 200w os táp.


A zenehallgatás nem azt jelenti hogy folyamatosan egy szinusz hullámot hallgatsz hanem időben változó csúcsokat amik a dobok és a csend között vannak . Ezt a 200w os kapcsolóüzemű táp úgy állítja elő hogy óriási kondenzátorokat tölt két dob leütés közt majd ezekből pufferolja a többlet energiát a hangfalba ,így lesz 700w os zenei teljesítménye a 200w os erősítőnek. De ha szinusz jellel teszteljük az erősítőt akkor a kondenzátor kifogy és sehol nem lesz a 700w.

2018. jan. 24. 15:47
 9/9 Szirty ***** válasza:

"Én úgy tudom egy motor az induktív fogyasztó vagyis amikor bekapcsolod akkor nem is 10 ampert hanem 50 et is felvehet..."


Ne keverd a látszólagos teljesítményt, a VA-t (voltampert) a hatásos teljesítménnyel (Watt)!


Egyébként az az egész tudományoskodó marketing duma.

Nem kell minden mesét elhinni!

2018. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!