Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a véleményetek a GLAMOX,...

Mi a véleményetek a GLAMOX, ill a NOBO fűtőpanelekről?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy lakást amibe sajnos nincs bevezetve a gáz. Időszerű lenne bevezetni elsősorban a fűtés miatt, de hallottam ezekről a termékekről, és ha mindez igaz akkor nemcsak a beszerelésen lehetne 8 számjegyű összeget megspórolni, de talán a rezsi költség is alacsonyabb lenne télen.

Esetleg ha vki használja leírhatná mennyire megbízható, mekkora lett a villanyszámlája. Nekem így olvasás után túl szép ,hogy igaz legyen.

Amit még érdemes lehet tudni egy 54 m2-es, 2 szobás lakásról van szó, jelenleg meglehetősen rossz nyílászárókkal, amit elméletileg max 1,5-2 éven belül cserélnek.

Köszönöm.


2010. jún. 1. 14:57
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

:))))))

Engem látott orvos? Hisz téged kéne kezeltetni, ez már számomra teljesen világos! :)))



Eddig azt hittem szánalmas lenne veled folytatni, de már szórakoztató, bár lehet mégiscsak szégyenletes odaállni egy szellemi sérültel! :))


Lassan írom a választ hátha megérted:

- Persze, hogy mind1 hány fok van kint , milyen a szigetelés, nem is érdekel, azt kértem tippeld meg mennyi lett volna ezidő alatt adott helyen, adott körülmények között a gázzal való fűtés. (remélem fefogtad)

-OTT nincs módom kipróbálni a gázzal való fűtést, itthon gázzal fűtünk, tudom mekkora a számlánk, sejtem mennyi lenne ott. (remélem érted)

-Kiderült, hogy jól döntöttem, ezt én tudom és nem tudsz meggyőzni.(remélem világos)

-Miért ne tűnt volna fel, hogy ennyit saccoltál? Számolni mindenki tud, még neked is sikerült. Én is ennyire számítottam.(remélem tiszta ez is)

-Gáz több ment volna, ha ilyen hőmérsékletet akart volna produkálni. Alattuk lévő szomszédnak (ugyanaz a lakás szerkezete) jó nyílászárókkal, 50K-s számlái szoktak lenni télen csak a gázból, + nyilván volt villanyszámlája is.

(fuss neki többször, ez összetettebb mondat)


Továbbiakban mélben tisztelj meg lécci ha akarsz, ne itt, szórakóztató vagy,de itt befejeztem veled.

2011. jan. 5. 21:23
 32/50 anonim ***** válasza:

"azt kértem tippeld meg mennyi lett volna ezidő alatt adott helyen, adott körülmények között a gázzal való fűtés"


Hát ha nem sikerült kihámozni, bár vagy 5x leírtam, szerintem kb. a negyedébe.


"itthon gázzal fűtünk, tudom mekkora a számlánk, sejtem mennyi lenne ott"

Jaaaa, hogy SEJTED! Ahham! Hát a sejtésed mellé én számadatokat írtam neked.


"Kiderült, hogy jól döntöttem, ezt én tudom és nem tudsz meggyőzni"

Egyértelmű, hogy nem tudlak meggyőzni. Bár ez kicsit gyanús. Olyan, mintha szemellenzőt hordanál.. Én nem vagyok ilyen elvakult, engem meg lehetne győzni, csak meg sem próbálod.


"Gáz több ment volna, ha ilyen hőmérsékletet akart volna produkálni."

Ahham, és miért? Miért fogyott volna több energia, ha azt gázból állítod elő, mint ha villanyból?


Mégegyszer, csak erre válaszolj: MIÉRT FOGYOTT VOLNA TÖBB ENERGIA, HA AZT GÁZBÓL ÁLLÍTOD ELŐ, MINT HA VILLANYBÓL?


Ha erre nem jön válasz, betudjuk annak, hogy befejezted itt, rendben? Nem pedig annak, hogy ennél a pontnál végre rájöttél arra, hogy értelmetlen az "érvelésed"..

2011. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
91%
korábban már írtam,de már nagyon zavar a gázfűtéses úr stílusa,ezért a tapasztalatomat megosztanám:ajelenlegi albérlőink a 96 nm-es régebbi tégla házban(szigeteletlen,nyílászárók újak)Adax panelekkel 23 foknál múlt hónapban minden villannyal együtt (főzés,bojler,mosógép,mosogatógép,egyéb elektronika)74 ezret fizettek. allergiás a gyerekük,nekik emiatt is jó a ventillátor nélküli elektromos fűtés. a mi 80 nm-es újabb házunkban múlt hónapban 24 foknál 82 ezer ft gázt fizettünk.
2011. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
41%
Igen, sokkal hitelesebb két különálló háztartás, két különálló ház, két különálló család és szokások állítólagos számláit összehasonlítani, mint a publikált energia-árak összehasonlítása. Szóval, hogy fogyhat kevesebb *energia*, ha villannyal állítjuk elő, mint ha gázzal tennénk ugyanezt?
2011. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Jó még1* leírom, bár sztem visszaírsz..:))

Bár már lényegében megválaszoltam, vagy vki más is talán, de nem számít...

Több energia egy normál fűtőtesttel megy el nem ezzel. Ebben a panelekben nem normál izzószál van, hanem egy speciális fűtőbetét, ami sokkal energiatakarékosabb.

De olvass már vissza könyörgöm, mielőtt válaszolsz, a korábbi válaszaid is egy vicc. Simán reagálhatnék rá, és megint csúnyán alul maradnál, de te nem veszed észre, csak sztem mindenki más, akinek van egy kis esze. Én meg égetem magam, hogy leállok veled vitatkozni ITT.

Befejeztem.

2011. jan. 5. 22:48
 36/50 anonim ***** válasza:
26%

Nna alakul. Tehát eddig gázzal ment az összehasonlítás, most meg a hagyományos fűtőtestekkel? Darabokra szedlek így is.


Gáz.

Gázzal olcsóbb, tök jó, hogy már ezt nem vitatod.


Hagyományos fűtőtest.

Nem hagyományos fűtőszál? Hanem? Energiatakarékosabb, mi?!? Ne legyél már buta! Arról van csak szó, hogy az 1500W-os panel csak 500W-on üzemel (2:1 arányban ki-be kapcsolgat), ezért persze a harmadát fogyasztja, mintha 1500W menne. DE HARMADANNYIT IS FŰT! Tehát ha egy ilyen szupermodern 1500/500W-os panel megy egész nap, akkor egy 1500W-os olajradiátornak csak napi 8 órát kell mennie. És milyen furcsa: a kettő napi fogyasztása megegyezik.


Máshogyan is felteheted a kérdést magadnak: ha az olajradiátor 100% hatásfokú, akkor ennek 300%-osnak kell lennie. Honnan veszi a maradék 200%-nyi hőt?


Bár tartok tőle, hogy ez a fajta okfejtés már meghaladja a szellemi felkészültségedet, de hátha...


"Simán reagálhatnék rá, és megint csúnyán alul maradnál"

Te még semmire sem reagáltál. Egyet mondasz csak, hogy "jól döntöttem, jól döntöttem, gázzal SEJTEM, hogy drágább lenne, meg biztos is"


Tehát:


- Hogyan lehet ugyanaz az előállított hő gázból drágább, ha az egységnyi hő ára gázból a negyede a villanyénak?


- Hogyan lehet a panel hatásfoka többszöröse a 100% hatásfokú olajradiátorénak?


- Mit jelent az, hogy energiatakarékos? Az olajradiátor 1kWh felvett elektromos energiából 1kWh hőt állít elő. A panel többet? Mennyit? Hogyan?


Jöhetnek a válaszok, szívesen alulmaradok! ;) Kis butusok!

2011. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
36%

"Ebben a panelekben nem normál izzószál van, hanem egy speciális fűtőbetét, ami sokkal energiatakarékosabb. "


:) Hogy beszoptad a reklámdumát! :) Döbbenet!

2011. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 MCsperX válasza:

Szerintem a gázkonvektor meg a villanypanel között a különbséget leginkább az jelenti, hogy a gázkonvektornak elég jelentős a hővesztesége a parapeten, vagy kéményen keresztül, a villanypanel meg 100 %-ban lakáson belül hasznosul.

Mondjuk ezeken az árakon teljesen el vagyok hűlve, amiket olvasok, én a régi, 56 nm-es szigetelt, új nyílászárós lakásomban gázzal fűtöttem, főztem, gázbojler volt, és 17-nél nem volt több a leghidegebb hónapban sem a gázszámlám. Persze azt hozzá kell tenni, hogy a szobákban voltak konvektorok (2 db), itt 23 fok körül tartottam, a többi helyiséget alkalomszerűen fűtöttem, amikor bent tartózkodtunk, mert ott nyílt égésterű fali gázfűtő volt, az meg nem mehet egész nap. (viszont pár perc alatt befűtötte a fürdőt meg a konyhát, ha ott tartózkodtunk)

2011. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim válasza:

Sziasztok! Nobo fűtőpaneljeink vannak 5 éve, 70 nm2-es tömblakás szélső lakása (gondolok arra, hogy 3 oldalról utca van, 4. oldal lépcsőház) Nem, nem olcsó vele fűteni, de a bekerülési összeg lényegesen alacsonyabb, mint minden egyéb, és ha lehet választani távhő és Nobo között, akkor ajánlom, ha:

1: lehetőség szerint nappal dolgoztok, és csak estére mentek haza. Programozható, hogy mikor és melyik helységet fűtse és hogy hány fokra. Ha nem azonos hőmérsékletet tartotok az egész lakásban, akkor az ajtók zárására figyelni kell.

2: Akkor fűtesz, amikor akarsz és nem akkor, amikor a távhő úgy gondolja.


Nekünk a 70 nm2 fűtése, amíg mindketten dolgoztunk, havi 28-35eFt között volt, most hogy a párom itthon van a babánkkal 0-24, és neki azért magasabb fűtés jár pár fokkal, (23 fok van télen a lakásban) így kb. a fűtés 50-55eFt havonta. Hozzáteszem, hogy cserélt nyílászárók és 40 cm-es téglafal van. Most tervezzük a falak szigetelését belülről, mert sok a nagyonokos szomszéd, és külső szigetelés a lakók szerint nem szükséges, hiszen egy három lépcsőházas társasházban csak kevesen laknak a szélén... :/

2012. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 fornellino válasza:

Sziasztok!

Végigolvasva az előttem szólókat engedjétek meg, hogy megosszam veletek saját tapasztalatom a GLAMOX készülékével kapcsolatban.

Elöljáróban annyi, hogy egy kétszintes lakásban lakunk, cca. 160 m2 az alapterülete, és sajnos belekerültünk egy olyan történetbe, aminek a végén kikapcsolták a gázt. Mindez február 1-én történt, amikor nem éppen nyári melegek voltak odakint. Miután a lakásunk első emeleti + tetőtér, egyedül az alsó szomszéd révén jutottak a falak ( a födémen keresztül) némi meleghez, az összes többi fal szomszéd nélküli.

Nem kellett hozzá több, mint néhány nap, és már 13 fok volt a lakásban, így sürgősen lépnem kellett, hiszen két gyerekünk is velünk lakik. Miután a gázosokkal nem sikerült megegyeznem, hogy a tartozásunk felét kifizetjük egyösszegben, csak kapcsolják vissza a szolgáltatást úgy döntöttem, hogy abból a pénzből megoldom valahogy a fűtést, amennyire lehet. A mi esetünkben csak az alsó szintre korlátoztuk a fűtést, így kb. 140 m3 légteret kell fűtenünk. Elmentem a Glamox képviselőjéhez, nekem is elmondta a kerámiabetétes készülék marketing storyt, azt is hogy energiatakarékos a készülék, hiszen csak napi 8 órát üzemel folyamatos hőmérséklet szintentartás mellett, stb. Közösen arra jutottunk, hogy a 140 m3-hez 2 db 2000 W-os készülékre lenne szükség, biztonsággal. A cég weboldalán található számítások alapján 35W-tal számolnak m3-ként, tehát nagyjából nem is tévedett az ember. Viszont a piszkos anyagiak csak egy készülék vásárlását tették lehetővé, így a 19-re lapot húztunk, és vettünk egy 2000 W-os panelt. Miután a lenti helység 80%-ban egy légtérből áll, nem kis feladatot kapott a panel, amit teljes egészében nem is tud megvalósítani, hiszen jócskán, 50%-kal alul van méretezve. Ezzel együtt 18-19 fokot tud produkálni abban az esetben is, ha a kinti hőmérséklet -6-7 fok volt. Tehát ez eddig pozitív, hiszen a két panel bizonyosan felfűtené 23 fokra kényelmesen a helyiséget, ahogy azt a gyári ajánlások is alátámasztották. Ugyanakkor felmerül bennem egy kérdés: a készülék ugyanis 20 mp üzemidő mellett 8 mp pihenőidőt tart, tehát egy percből 40 mp fűtés, cca. 20 mp pihenő. Ez gyenge matek szerint is 2/3, ami 24 órás intervallumban 16 óra / nap, és nem 8, mint azt az eladó korábban említette.

Feltehetném a kérdést magamnak, hiszen alul van méretezve, nagy a helyiség, két készülék lenne az ideális ekkora légtérbe, stb. Ez megint csak stimmel, ebben az esetben lehetséges, hogy fele mennyiségű villamos energiát használna el a fűtéshez, ugyanakkor a két készülék megduplázza a költségemet, magyarul ugyanott vagyok, ahol a part szakad, maximum 3-4 fokkal melegebb van.

Ezzel az öszvér megoldással csak a jelenlegi fűtésre ( a lakás nagyrésze fűtetlen) napi 16x50, azaz 800 forintot költünk. Ez egy átlagos hónapban 24000 Ft.

Figyelembevéve az összeget, és hogy tessék-lássék módon elviselhető a lakásban a hőmérséklet nem is olyan rossz szám.

Azonban nézzük meg ezt más megközelítésből is: ha az egész lakást szeretném fűteni, akkor 400 m3 a teljes légtér, amihez 400x35W, azaz 14000 W energiára van szükségem. Ebben az esetben ez 7 db 2000 W-os panel. A hét panel ára 420.000 Ft, kezdeti beruházásnak, ha nem akarom felfúrni fixen a falra, akkor még további 21.000 Ft a hét tartóláb hozzájuk.

Ha igaz, hogy napi 8 óra elegendő ahhoz, hogy tartsák a lakásban a kívánt hőmérsékletet, abban az esetben 7 x 2000W x 8 óra a matek, tehát 112 KW, ami átlagosan 5600 Ft. Egy hónapra kivetítve ez 168.000 Ft lenne. Viszont még semmilyen más elektromos berendezést nem használtunk, nincs melegvíz és tűzhely sem, tehát az mind mind további elektromos energia. Összességében nem sokat tévedek ha azt mondom, közel van a 200.000 Forinthoz. Persze lehetne ezen spórolni, hiszen ha darabonként + 10.000 Ft-ot nem sajnálunk, akkor már digitális vezérlővel is kapható, és programozható is; ha nem vagyunk otthon nyilvánvalóan üres házat senki se fog fűteni, az pedig nem kerül pénzbe.

Ezzel együtt nincs tapasztalatom abban a kérdésben, hogy optimális kiépítés mellett milyen gyorsan fűtene fel, mondjuk egy kihűlt lakást. Őszintén szólva ismerve a működését, nehezen hiszem, hogy percek alatt képes lenne rá. A gyártó is 5-6 órát említ, tehát el kellene fogadnom ezt a számot. Ebben az esetben viszont adódik a kérdés, hogy megéri-e a programozással bíbelődni, avagy állítsuk be a kívánt hőmérsékletet, és bízzunk benne, hogy tényleg csak napi 8 órát üzemel, szemben a nálunk tapasztalt 16-tal.

Én ténylegesen használom a készüléket, és nincs is vele semmiféle gondom, ugyanakkor fentiekre való tekintettel, valamint korábbi tapasztalataim alapján igencsak felmerül bennem a kérdés, hogy mitől lenne ez olcsóbb megoldás a gáznál, mert hosszútávon nem az. Aki ezzel akarja megoldani folyamatosan a fűtését, annak igencsak bele kell nyúlni a zsebbe. Persze ahogy mondani szokás, minden csak nézőpont kérdése.

Remélem tudtam érdemben hozzászólni, és segíteni.

2013. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!