Szerintetek a gyártók úgy programozzák a háztartási gépeket, vagy bármilyen elektronikai eszközt, hogy az egy idő után direkt tönkremenjen?
Ha kibukna ilyen balhé lenne. De pl a cukorka nevű mosogatogepnel meg a török mosogatogepnel a vezérlés 90 százalékban egyezik, tuti egy cég csinálja így a hiba is a táp kondik kipurcannak. Markaszervizben annyi a javítás mint a gép de otthon lazán javítható.
Egy dolog támasztja alá amit írtál hogy pl a bo..h egyik design kenyerpiritojaban nekem pl a digitális stopper ment tönkre. Na most én ezt nem tudom elképzelni hogy a visszaszámláló stopper rosszul számoljon, az tuti programozott hiba.
De alapvetően nem programozzak ezeket csak alulmeretezik.
Én csináltam már ilyet.
Egy cégnek dolgoztam, ahol PLC vezérelt berendezések programját írtam. Arra kértek hogy tegyek bele egy időzítést.
A lényeg az volt, hogy a gépet a helyszíni beüzemelést követően kiállított számla ellenében kellett kifizetni.
Ha nem fizetett időben a megrendelő, megállt a gép.
Ha fizetett, akkor is megállt, csak akkor már tudták hogy csörögni fog a telefon és kimentek elindítani a gépet. Összegtől és fizetési hajlandóságtól függően egy gép akár többször is megállhatott. Csak annyi volt a trükk, hogy az egyik vezetéket ami a PLC-be megy, nem mindegy melyik portba kötötték, így 4-8-16 hetes periódusban volt képes üzemelni. Amikor "elromlott", csak akkor volt "javítás", ha fizetett az ügyfél.
Így nem kellett a pénz után menni, az ügyfelek szépen jelentkeztek ha lejárt az idő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!