Áramvédő (FI relé) kapcsoló 1-2 havonta leold. Hogy tudnék rájönni mivel van gond?
Nagyon nehéz a nyomára akadni azt leszögezem. Könnyen összejön az a 30mA szivárgó áram. Mivel ilyen ritkán jelentkezik a probléma a kiszűrés is elhúzódó folyamat lehet.
Igazán kézzel fogható tippet nem nagyon fog tudni adni senki sajnos.
Esetleg lehet próbálkozni más gyártmányú FI relével, vannak olyan típusok, amelyek immunisak a különböző hálózati terhelés formákra, például a frekvenciaváltóra stb...
Aztán másik megoldás, ami nálam működik, az hogy a kritikus helyeknél, például garázs, fürdőszoba, terasz aljzatok, kinti aljzatok külön körön vannak, külön egy fázisú FI relével, a bejövő meg egy 3 fázisú 100mA-es.
Ha ilyen egyszerű lenne.... amikor visszakapcsolom utána megint 1-2 hónap telik el amire újra leold...
Mégcsak nem is akkor old le amikor pl szakad az eső (knnektor beázás v pára), semmilyen rendszert nem véltem felfedezni hogy minek a hatására old le.
Hűtőre gondoltam mert az folyamatosan megy, de még ha az is lenne mit csináljak vele? dobjam ki amikor tökéletesen működik? Egy csomó készenléti fogyasztó megy a házban, bármelyik lehet... (router, TV-k, média lejátszók, beltéri egységek, klíma, el. redőnyök, riasztó, nyomtató, mikro, főzőlap, mittudomén mi..)
"router, TV-k, média lejátszók, beltéri egységek, klíma, el. redőnyök, riasztó, nyomtató, mikro, főzőlap, mittudomén mi.."
Ezek közül kizárhatod azokat ami kettős szigetelésű.
Máris kiesett a 3/4 része, igaz?
"Elvileg végtelem mages kellene legyen, nem?"
Elvileg.
De lehet olyan készülék amiben zavarszűrő van, ez bekavarhat az áramvédőnek ha elmegy a szimmetria miatta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!