Melyik a legjobb elektromos kukta?
Kb. 10 éve van egy 5 literes Avair kuktám, amellyel eddig meg voltam elégedve, de lassan érik a cserére.
A legfontosabb kifogásom ez ellen az, hogy miután felfűtött, és elérte a maximális gőznyomást, a gőz jön ki belőle. Nem értem, miért nem lehet megoldani ezeket úgy, hogy egyáltalán ne eresszenek ki gőzt, vagy csak nagyon minimálisat.
Ha én mérnök lennék, biztosan ki tudnám számítani, hogy mikor kell ki-bekapcsolniuk a fűtőszálaknak, vagy mikor kell lekapcsolni őket, hogy ne engedjen a kukta gőzt a szabadba, mert így sajnos ez is telegőzöli a lakást, ami télen problémát okoz.
Az a kukta úgy működik helyesen.
Ha tisztában lennél a termodinamika alapjaival tudnád, hogy a nyomás, és a forráspont összefügg. A kukta tetején levő szeleppel szabályozzák, hogy a benne levő víz mindig kb 130-160 (most csak írtam egy hőfokot) fokon forrjon. Ha teljesen lezárnák a rendszert, lehetetlen lenne az egész edényben egyenletes nyomás mellett egyenletes hőmérsékletet biztosítani. Sőt azt még laboratóriumi körülmények között is macerás.
Jaj, ne fárassz már!
Arról van szó, hogy egy adott – nem a maximális – nyomás elérésekor a fűtést minimálisra le kell venni, úgy ahogy bárki, mindenféle mérnöki oklevél nélkül (bár nekem az is van, meg a fizikából sem vagyok hülye - na tessék!) megteszi. A minimális fűtés azért kell, hogy a nyomás és vele együtt a hőmérséklet ne csökkenjen, tartsa a szintet a megadott ideig.
Ha nagyon akarnám, megcsinálnám én, de mindent nem tehetek én logikussá, értelmessé. Adtam ötletet eleget eddig is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!