Rejtélyes, elektromos anomáliát valaki megmagyarázna?
Adott egy régi ház, 50 éves elektromos rendszerrel. A vezetékeket újra kellene húzni a falban, földelés jelenleg nincs, a felújítás tervbe van véve.
Egy földeletlen konnektorba, hosszabbítón keresztül csatlakoztatva bármilyen elektromos készülék fém burkolata enyhén ráz! A számítógép háza ugyanúgy, mint egy frissen vásárolt, dupla szigetelésű, asztali dekopírfűrész fém talpazata. A logika azt diktálja, hogy ez csak akkor lehetséges, ha a készülék zárlatos.
Ez esetben viszont egy földelt konnektorba bedugva, és elindítva a gépet le kellene hogy csapja a biztosítékot. Ez ki lett próbálva, földelt konnektor esetén a készülékek nem verik le a biztit, és nem ráznak.
Nem is az áramütés a zavaró, hiszen az enyhe, hanem az a tény, hogy esetleg a folyamatos rezgések amik átjárják a gépeket esetleg kinyírják az érzékenyebb készülékeket, mint például a számítógép alaplapja.
Dupla szigetelésű, hibátlan, elektromos eszközök hogyan engedhetnek áramot a burkolatukba, és mi köze a földeletlen rendszernek ehhez?
A jelenségre mi lehet a magyarázat?
Előre is köszönöm a válaszokat!
" földelés jelenleg nincs " -> itt a magyarázat
" földelt konnektor esetén a készülékek nem verik le a biztit, és nem ráznak. " -> meg is magyaráztad te is.
Ennyi rengeteget számít a földelés megléte/hiánya.
A zavarszűrő miatt ráz. Kapcsoló üzemű tápoknál LC zavarszűrők vannak, a bemenő fázis pár nF os kondival le van téve földre. A kondin átfolyó áram normális esetben lemegy a földre, a te esetedben nem, ezért ráz.
A dekopírban is csökkentik a kommutátor zajt, de annak nem szabad lenne ráznia!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!