Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baja lehet a bojlernek?

Mi baja lehet a bojlernek?

Figyelt kérdés
Adott egy Hajdu villanybojler. Pár napja nem kapcsolt be, nem volt melegvíz. Nem tudtam elképzelni, mi baja lehet, kimentem a villanyórához, és akkor vettem észre, hogy levágta az éjszakai órát ( csak a bojler van rákötve az éjszakai órára ). Visszakapcsoltam, aznap jó is volt, bekapcsolt, volt melegvíz. Ma viszont teljesen süket ismét, nem kapcsolt be, megnéztem megint az éjszakai órát, most nincs lekapcsolva, szóval nem ott a hiba. Mi lehet a probléma ?
2015. aug. 14. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A bojlert hagyd felkapcsolva, minden màst kapcsolj le a biztosìtèkok között, majd próba.Ha elindult, akkor a nappali àramkör vezetèkeivel lesz problem sztem, a fölselès is le l ellenõrìzni!Legegyszerûbb azake
2015. aug. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A bojlert hagyd felkapcsolva, minden màst kapcsolj le a biztosìtèkok között, majd próba.Ha elindult, akkor a nappali àramkör vezetèkeivel lesz problem sztem, a földelèst is le kell ellenõrìzni!Legegyszerûbb szakember segìtsègèt kèrni.Hõfokszabàlyzò, fûtõbetèt meghibàsodàsa is okozhatja!
2015. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 electroman75 ***** válasza:
Hagyd lekapcsolva a vezérelt áramkör(éjszakai) kismegszakítóját, vedd le a bojler alsó burkolatát,ott találod az alap lapon az elektromos szerelvényeket. Egy multiméterrel mérd végig az áramkört,sorkapocs-hőfokkorlátozó-hőfokszabályzó-fűtőbetét,természetesen a köztük lévő vezetékeket is.Ha minden jó akkor a sorkapcson a betét ellenállását tudod mérni. Felkapcsolt megszakítónál és kapcsolt állapotú óránál tudsz feszültséget mérni a sorkapcson ezzel az óra és a bojler közti vezetéket ellenőrzöd le. Legtöbbször a takarítás hiánya végett szokott tönkre menni a betét, de a szivárgó víz is tönkreteszi az elektronikát. Remélem segítettem.
2015. aug. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!