Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Visszaveszik indoklás nélkül...

Visszaveszik indoklás nélkül a mosógépet 3 napon belül?

Figyelt kérdés
Vettünk egy mosógépet, de rájöttünk, hogy rossz választás volt és inkább a jól bevált márkát akarnánk újra. Szóval létezik még ilyen, hogy 3 napon belül visszavihető a termék , ha megvan a csomagolása?
2010. febr. 16. 09:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Most hiába kötekszel, mondom, hogy vittünk már vissza.

Hogy az üzlet mit csinált vele, nem tudom.

2010. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Jöhet a szabály.
2010. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
De nem feltétlenül arról van szó, hogy az árát visszaadják, hanem hogy KICSERÉLJÉK másik fajtára, ugyanúgy mosógépre, csak máskikat lehessen választani helyette mondjuk. Ez sem lehetséges? Gondoljunk itt mondjuk nagyobb bevásárlóáruházakra, nem kis műszakiboltokra.
2010. febr. 16. 11:31
 24/32 anonim ***** válasza:

Meg lehetne tenni egy bontatlan, használatlan termékkel, ha az üzletben jó fejek. De egy használt termék esetében, pláne ha mosógép, ez nem lehetséges.

Amikor én cseréltem ki egy hibátlan terméket másmilyenre, az az adott termék árának 15%-ába került.

De van egy ötletem: hívd fel az adott üzletet, ők fogják megmondani.

2010. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
zseniális, meg fogom kérdezni. :D (egyébként itt most csak elméleti síkon tettem fel a kérdést, és még nem tudom érdemes-e ezzel bajlódni, hiszen végülis egy elektrolux gép sem lehet olyan rossz, ha már 80e Ft, csak tudod visszasírjuk a whirpool menürendszerét)
2010. febr. 16. 11:39
 26/32 A kérdező kommentje:
de látod mégis van arra példa, hogy kicserélik, hiszen a fentiekben elhangozott már egy ilyen példa, akkor csak van ilyen. Meg akkor honnan van ez a bűvös szó, hogy 3 nap, csomagolás megőrzése mellett, stb.
2010. febr. 16. 11:42
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem találom a szabályt, de van itt egy párbeszéd, tehát nem csak én tudom így:


[link]

Ha nem hiszed el, akkor is vittünk már vissza terméket (nem mosógépet), és visszaadták az árát. Lehet, hogy csak szerencsénk volt, nem tudom.

2010. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Említettem, hogy vannak termékek, ahol jóindulattal, de visszacserélhetik. Ha veszel egy TV-t és nem tetszik, akkor visszateszed az eredeti csomagolásba, az állapota változatlan a vásárlás után is. De ha mosógépről van szó, amiben ugye víz is van, mosószer sem árt, és használat után koszos lesz a belseje, már más a helyzet. Azt már nem tudod gyári állapotba hozni soha többé.

Most csak képzeld el, hogy bemész a boltba és megveszel valamit, amiről otthon derül ki, hogy használt és tiszta kosz belül. Mit szólnál hozzá? Én biztosan söpörnék vissza a boltba, hogy adják vissza a pénzem. És ezt az eladó is tudja.

Mint írtam, próbálkozz. De hogy vissza is veszik -e az kétséges. Ha veszel egy autót, annak is azonnal lezuhan az ára, akkor is, ha csak 5 percet használtad. Ilyen a piac, az már használtnak minősül.

2010. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Na most elárulom neked, hogy újonan vettük, csomagolva és VÍZ volt benne. Úgy tudom a gyárban egy próbaüzembehelyezésen keresztül megy, tehát vizet is használnak hozzá. Ha mi egyszer használjuk az nem hagy változó különbséget, nem lesz koszosabb, mint volt.
2010. febr. 16. 11:58
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kacagtam :) Dolgoztam három évig egy műszaki szaküzletláncba, mint szorgos hangya. 3 napos szabály: Ha valamiféle műszaki problémája van, akkor feltétlenül cserélik/visszafizetik. Ha nincs, akkor tényleg az üzletvezetőn múlik. Mosógépnél más. Pláne, ha már használt. A csomagolást nem tudod megőrizni, mivel ezek zsugorfóliában jöttek. Magyarul tök felesleges lenne visszacsomagolnod, nem tudod majd. Használt víz van benne, ami teljesen más, mint a próbamosás utáni. Bontott használati utasítás, vízcső. Magyarul nem tudod már visszacserélni ilyen indokkal. DE a vigasz: NE IS TEDD! Egy Whirlpool nyomába sem érhet egy Electroluxnak. Minőségben sokkal jobb, nem rozsdásodik és ami a személyes kedvencem, hogy a mosószer adagolóját könnyen tisztíthatod és nem fog bepenészesedni, mint a Whirlpoolé. Ami az időket illeti. Nem tudom milyen a típusa a készülékednek, de 80-ért szerintem nem Time Manageres. Csak rövid-programok vannak rajta: 30, 45, 60 perces. Ezt te be tudod állítani magadnak. Szerintem lapozd át még egyszer a használatit alaposan. Hidd el megszereted. Meg majd áldani fogod az eladót, ha három év múlva nem kell szerelőt hívni mellé, mert a Whirlpoolhoz tuti hogy fogsz! Üdv, Roland
2010. febr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!