Mi a feladata az olvadóbiztosítónak? Lent!
Hali. Ha egy villanyba szerelném az olvadóbiztosítót (A fázis kábelt ezen keresztül vezetném a villanyba) akkor ennek az lenne a feladata, hogy ne engedjen a megengedettnél több áramot a villanyba? Ha pl. a kábelekben valamiért több áram menne, mint 230V akkor a olvadóbiztosító megszakad, és nem engedi a túlfeszültséget a villanyba, és a többi alkatrészébe?
Ilyen a biztosító:
Van a kérdésedben némi fogalom zavar, nem biztos hogy érteni fogod a választ.
Az olvadó biztosító feladata az áram korlátozása. Ha az átfolyó áram meghaladja az olvadóbetét névleges értékét, akkor kiolvad és megszakítja az áramkört. (hogy ehhez pontosan mekkora áram kell mennyi ideig, azt a betét karakterisztikája mondja meg).
Sajnos nem tudom hogy "villany" alatt pontosan mit értesz.
"Ha pl. a kábelekben valamiért több áram menne, mint 230V akkor a olvadóbiztosító megszakad, és nem engedi a túlfeszültséget a villanyba, és a többi alkatrészébe?"
Nagy vonalakban :)
De V (volt) feszültség annak semmi köze a biztosítékhoz és az olvadóbiztosíték nem véd túlfeszültség ellen (túláram ellen véd).
Az áram mértékegysége nem a V, hanem az A(mper). A hálózaton a 230V feszültség az viszonylag fix, néhány kirívó esettől eltekintve egy szűk tartományon belül kell mozognia (elvileg 213-248V között kellene lennie - ettől villámcsapás és hálózati hiba esetén tér el).
Az olvadóbiztosíték nem jó a túlfeszültség elleni védelemre (igazából azért, mert lassú), túlfeszültségvédelemre más, kicsit speciálisabb alkatrészek kellenek (pl varisztor).
A képen látható pl. miért van a villanyban? Mi a feladata? És amit én fent linkeltem, az helyettesítheti ezt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!