Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy gépembe milyen varrógép tű való?

Figyelt kérdés

Van több varrógépem is és vannak olyan tűim amiről fogalmam sincs milyen gépbe való!

Ma csak 2 tűt törtem el ha elfogy akkor mi alapján kérjem? Mert nincs ráírva milyen típus!

Szóval azt akarom kideríteni honnan tudhatom meg hogy a tűm milyen gépekbe valóak? És fordítva a gépbe milyen tű való!

Kerestem leírást a gépeimhez eléggé limitált gépeim vannak. Egy német és egy kínai. így nem találtam.

Tudom hogy amit általában használnak az 720/30-720/120 az első szám a típust a második szám a méretet jelzi.

Én 90-es tűket használok és vastag anyagot varrok (Műanyag lemez & bőr) a 720-as az való a kínai gépembe

De a hengeres mibe való? És abból is van 3 vastagságú!

Amire én gondolok az egy tű katalógus csak nem igazán létezik ilyen!



2014. dec. 17. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


A gépeden valami névnek szerepelnie kell. Ahhoz pedig megtalálod a megfelelő tűt.

2014. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem igazán az amit én kerestem! Hogy keressek rá olyan dologra amin nincs írás?
2014. dec. 18. 14:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszóval nincs a gépeden semmi "írás"? Amit most eltörtél, az milyen gépben volt? Ipari? Háztartási? A gömbölyű tűk általában ipari gépekbe valók. Nekem is maradt jó sok tű, amikor eladtam a gépemet.
2014. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szóval ezek a hengeres tűk ipari varrógépekbe valóak!

Mit lehet velük kezdeni? Antik darabok eredetiséget jelző csomagolással az egyek a többin semmi nincs!

Tényleg ilyen filléres dolog egy varrógép tű? Én azt hittem hogy darabja több 1000 ft!

2014. dec. 18. 15:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ipari gépbe való hengeres tű is ugyanolyan hosszú, mint a lapítottak, csak jobban oda kell figyelni a behelyezésnél. Én kipróbáltam régi Singer gépembe minden félét, mindegyikkel ugyanúgy varr. A vastagabb tűket részesítsd előnyben, azok mindenhez jók, a 80-90-esek selyemhez, bársonyhoz, az ennél vékonyabbak szinte semmihez, esetleg csipléhez. A gubancolódós cérna, és a rossz gépbeállítás töri a tűt.
2015. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Vettem 65-öst és 90-es tűt még nem érkezett meg.

Úgy érzem jó lesz. Ha vastagot varrok akkor van 140-160-tűm is ha kell de most pont műselyemmel dolgozom. És eltört az utolsó tűm úgyhogy áll a munka.

2015. máj. 30. 23:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Minél vékonyabb tű, annál könnyebben elhajlik,és ha görbe, akkor tutira mellé szúr. Nagyon vigyázni kell a cérnával, van, amelyik még kézi varráshoz se nagyon jó, úgy gubancolódik. Képzeld el, ha egy ilyen csomó nem megy át a tű fokán, akkor azt elhúzza oldalra, és törik. A kínai gépet megfogadtam én is, hogy többé nem használom, hiába könnyű, de rosszul van tervezve. Van egy 90 éves Singer, az bezzeg bármit bármivel megvarr, és soha nem akad el. Após meghalt nemrég, ő szabó volt, és gyönyörű dolgokat varrt. Én is csodálkozom, hogy milyen szép egyenesen tudok varrni, csak nem a kínai géppel, hanem azzal az öreggel.
2015. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Való igaz sokat számít a gép.

Én is nem rég kezdtem és fiu is vagyok mégis amit megálmodok pillanatok alatt megvalósítok. Van nagyon vékony anyagom és cérnám ahoz remélem hímezni jó lesz a pici tű!

4 varrógépem van és tudom melyik művelethez mit használjak.

Egy cnc inrelock varrógépnek örülnék de soha nem fogok venni :D

Megoldom tűvel cérnával és ollóval. :)

Ezek szerint a hengeres tűk is jók lennének valamire?

Anyám azt mondja ha csak egy milligrammal más a súly vagy egy század miliméterrel máshogy áll a tű akkor nem varr! Ami igaz is a priviligen érzem. Ma holnap megint neki állok varrni. Esőben nem lehet kertészkedni.

2015. máj. 31. 22:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok egy tudor, amíg szabók éltek a családban, nem érdekelt a varrás.Először gyerekvarrógépet vettem, mert le volt árazva, nem varrt, mert elszalajtott a fogaskerék. Azután meglátta a párom a Rossmann-nél a kínai mini gépet, adapterrel együtt 3 ezerért, de nem is ér többet, de már 2 szállal varrt, a műbőrt nagyon szerette, de a vékony tű,és vékony cérna a halála. Tavaly örököltem az öreg Singert, és rájöttem, csak egyedül ez a varrógép, de mindegyik varr az összes tűvel, ami itthon van, A Singerhez csupa olyan hengeres van, miért, azok a régi pedálos gépek ipari gépek, vagy após csak olyat tudott hazahozni a munkahelyéről? De az összeset kipróbáltam benne, mindegyikkel működik. Vettem a rövidáru boltban pár éve 500 Ft-ért tíz darabos készletet, abban minden méretből 2 van, kivéve a legvastagabbat, azt külön vettem még 5-öt, miután rájöttem, azok a legjobbak, mert a kínai csak olyannal nem hagy ki öltést, viszont lépten-nyomon elakad, és reccs, mert kispóroltak belőle pár alkatrészt, ami a sima szál adagolást biztosítaná. Hidd el nekem, egyedül csak a tűk hossza számít,és az szabványos.A vastagságot a varrandó anyag, és cérna szabja meg, nem gépfüggő.
2015. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!