Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ennyire sz@r az új Indesit...

Ennyire sz@r az új Indesit mosógépünk? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Nemrég cseréltük le a 14 éves Indesit mosógépünket egy "modernebbre", csak valahogy nem tapasztalom, hogy jobb lenne, mint az előző.

A korábbi mechanikus programozóval volt ellátva, a mosás hőmérséklete szabályozható volt és 600 fordulaton centrifugált. Tökéletesen meg voltunk vele elégedve mind a mosás és tisztállás hatékonyságát véve alapul mind a tartósságát. Ezért döntöttünk úgy, hogy márka hűek maradunk és ismét Indesitet vásárolunk. Az új mosógép elektronikus programozóval rendelkezik, állítható hőmérséklet és centrifugálás gombbal, és digitális kijelző is van rajta, ami a hátramaradt időt mutatja. Ami legelőször szembetűnt, hogy a gyakran használt programok, sokkal hosszabbak, mint a korábbi gépen. nekem úgy tűnik, hogy rengeteg holt idő van a programokban, amiket ki lehetett volna iktatni. A következő dolog, hogy az új gép csak két adag vízben tisztáll. A tisztállási program kb. 35 perc, amit két adag vízzel old meg. Létezik olyan, hogy két adag vízben hatékonyabban tisztáll, mint a korábbi 5 adag vízben? Kicsit fura. Gondolom, a mérnökök úgy spekuláltak, hogy magasabb fordulatszámon kevesebb öblítés kell, de mi van, ha csak 600 fordulatra állítom a centrit? Úgy is elég 2 adag víz az öblítéshez?

Amit még észrevettem, hogy ha pl. 50 fokra van állítva a hőmérséklet és megfogom az ablakot, csak langyosnak tűnik. Megvártam, amíg engedi le a vizet és tuti nem volt ötven fokos. Leengedés előtt NEM engedett hozzá újabb vizet, mint a korábbi mosógép.

Kérdezem akkor, hogy ez a nagy energiatakarékos mosógép??? Ha 50 fok helyett csak 30-ra melegíti a vizet és ha 5 öblítés helyett csak 2 adag vízben tisztáll, valóban energia- és víztakarékos, csak tisztábbak lesznek-e a ruhák és nem lesznek-e tele mosóporral?



#mosógép #Indesit #tisztállás
2014. okt. 7. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez van, abban is biztos lehetsz, hogy 5 év múlva cserélheted...
2014. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 cernageza ***** válasza:
Ezek a mai gépek a kedvezőbb energia-besorolást többek közt úgy érik el, hogy kevesebb vizet és áramot fogyasztanak, viszont a programok ezzel arányosan hosszabbak. Idegesítő, de valahol érthető.
2014. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!