Mosógép, szárítógép, mosó-, szárítógép vagy párátlanító?
A dilemmám a következő: panel lakásban lakunk a párommal, albérletben. A szigetelés nem a legjobb, úgyhogy az augusztus-szeptemberi sok eső miatt beáztunk. A falat kétnaponta fújjuk Szavóval, nem is tűnik el teljesen. Ceresitet is vettünk, de mint halottnak a csók. Sajnos annyi víz van levegőben, hogy nem csak a fal penészes, de a gardróbbal elkezdtek penészedni a télikabátok meg a csizmák, a szobában a székek, az asztalon a bambusz...minden.
Gondolkodtunk a költözésen (mert a szigeteléssel tényleg gond van, eddig is volt, csak nem ennyi), de erre ez a lehető legrosszabb időszak, alig van kiadó albérlet. A mosógépünk sajnos elég gyengén centriz, 600 fordulat/perc, úgyhogy eléggé vizesek a ruhák, mikor kivesszük, ez is gond lehet. Felújításban, újrafestésben nem gondolkodunk, mert mégsem a miénk a lakás, max. még 1-2 évig leszünk itt.
Szóval a dilemmám:
- vegyünk egy másik mosógépet, ami gyorsabban centriz
- vegyünk egy szárítógépet a mostani mosógép mellé (ez helyhiány miatt elég nehezen lenne megoldható, annyiba kerül, mint egy mosógép, ráadásul a párom legtöbb ruháját nem is lehet szárítani elvileg)
- vegyünk egy mosó-, szárítógépet (erről az lebeszéltek minket, sokat fogyaszt, és igazából egyik feladatot sem tudja 100%-osan elvégezni)
- vegyünk egy párátlanító gépet (amitől ugyan nem száradnának gyorsabban a ruhák, de kevesebb víz lenne a levegőben)
Max. 150 ezrünk van a mutatványra. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, szívesen várom.
Köszönöm a válaszokat!
Ebben a helyzetben talán a párátlanító + szárítógép tűnik a legjobb megoldásnak.
Ez 150.000 ha szűkösen is, de belefér. 50.000Ft körül kapni már 20l/nap kapacitású párátlanítót, illetve 100.000Ft-ért találsz kondenzációs szárítógépet. Így tényleg minimálisra tudod csökkenteni a párát.
A szárítógépet pedig rá lehet tenni az elöltöltős gépre, így kevés helyet foglal.
csak az adatok kedvéért
nálunk a száritógép egy mosásból ugy, hogy 800as a centrifuga és a végén még egyszer ráengedem a centifugát (amivel még kb 3 deci viz jön ki) egy szárításnál olyan 1,5liter víz körül szed ki. Ez a 1,5l a szoba légterébe menne ha ott szárítod, ha a szárítógépben akkor 1 mozdulat leönteni a lefolyón és a ruha nem napok alatt szárad meg hanem 2 óra alatt. A szárítót kb bárhol el lehet helyezni ahol van 1db konnektor, akár a mosógép tetején is - ha nem felültöltős.
emellett érdemes lehet venni páramentesítőt, igazit, nem ilyen tablettás vackot vagy 10ezres fél literes kapacitású játékgépet. egy 20l-es páramentesítő szépen le tudja vinni a párát a lakásban egészséges 50%-ra de lesz neki hangja és áram is kell azért neki
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!