Mosógép furcsa hiba?

Figyelt kérdés

Egy Hajdu zerrowatt mosógépről van szó. 10-en akárhány éves, és eddig semmi komoly hibája nem volt. csak a szokásos fűtőszál, meg szivattyú csere.

Tegnap a mosás vége fele, egy hatalmasat pukkant, és enyhe égett szag áradt belőle. A biztosítékot természetesen kicsapta. Áramtalanítottam a gépet Ma a kíváncsiságtól hajtva megpróbáltam újból bekapcsolni, és csodák csodájára gond nélkül végigmosott egy programot.

Most akkor ilyenkor mi van ?

Gondolom semmi sem történik ok nélkül, és az a pukkanásnak, és az égett szagnak is van valami oka.

De mi lehetett ez ?

A válaszokat előre is köszönöm !!



2014. máj. 28. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon vakmerő dolog ezt így használni(laikusként is azt mondom!).A hiba attól még benne van a készülékben és komolyabb bajt is csinálhat.Megráz, kigyullad a készülék, netán elektromos zárlatot, tüzet okoz a házban.Talán valami belső biztosíték vagy vezeték durrant szét benne, de lehet bármi más oka is.Nézesd meg és addig semmiképp ne használd szerintem.
2014. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem áll szándékomban hosszú távon használni. Vagy megnézetem szakemberrel, vagy inkább ami még valószínűbb : kuka.

A kérdésem arra irányult volna, hogy mi okozhatta ezt a dolgot, és hogy lehet az, hogy ennek ellenére mégis működik.

Azért köszönöm a jó szándékú válaszodat ! :)

2014. máj. 28. 09:25
 3/6 anonim ***** válasza:
A hiba után indított program során rendesen, melegítette a vizet? (vagy az nem derült ki?)
2014. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem melegítette a vizet egyáltalán. A fűtőszál lenne a hibás ?

Időközben kénytelen voltam venni egy Zanussit, de azért nem ártana tudni, hogy a réginek mi lehet a baja. Azért egy kis aprópénzt még ki lehetne árulni belőle.

Kb. Mennyit érhet egyben bontás nélkül ? Mennyit kérjek érte az OLX-en ? :)

2014. máj. 31. 05:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Így látatlanban azt mondanám, hogy a vízszintérzékelő is lehetett a hibás.

Azt hitte a gép, hogy van benne elegendő víz, bekapcsolta a fűtést, mire a fűtőszál azonnal megadta magát.

Ennek csak az mond ellent, hogy a mosás vége felé csinálta.


Úgyhogy lehet, hogy csak valahol a fűtőszál körén egy vezeték, vagy annak illesztése.

2014. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !!
2014. jún. 2. 05:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!