Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós főzőlap miért...

Indukciós főzőlap miért szakaszosan melegít?

Figyelt kérdés
Vettünk egy új Gorenje indukciós főzőlapot. A működési elvével tisztában vagyok, azonban azt nem értem, hogy miért úgy melegít, hogy fokozattól függően hosszabb-rövidebb szüneteket tart miközben melegít, leáll-bekapcsol-leáll-bekapcsol, és így tovább. Minél alacsonyabb a fokozat, annál nagyobb szüneteket tart. Ez miért így van, miért nem tud egyenletesen melegíteni?
2014. márc. 7. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a működési elvéből adódik, amit ugye remekül ismersz.
2014. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én csak arra gondoltam, hogy a mágneses mező változtatásával egyenletesen is tudna melegíteni, nem?
2014. márc. 7. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Állandó a feszültsége, állandó a frekvenciája, állandó a teljesítménye. Ha nem kapcsolgatna, nem lehetne szabályozni az edény fenekének hőmérsékletét, akár fel is izzana.

Ha a feszültséget változtatnák, drágább lenne a főzőlap.

2014. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt sejtettem a háttérben. Köszönöm a segítséget!
2014. márc. 7. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, a frekvencia kevésbé számít, azt csak a behatolási mélység miatt szokták változtatni, a teljesítmény attól majdnem független.
2014. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána a pid szabályzás elvének.
2014. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Semmi köze mindennek a működési elvéhez.

Jó pár más indukciós főzőlap van, ami nem kapcsolgat be és ki!


Lehet hogy nincs benne hűtőventilátor, és ezt teszi helyette? Nem biztos, hogy ez van olyan hatékony és nem tűnik túl értelmes megoldásnak.

Kapcsolgatás helyett talán folyamatosan kellene működnie, de nem annyira hevesen.


Így még az sem zárható ki, hogy hibás a készülék.


Egyébként meg más márkáknál sem csak a hűtőventilátor védi csak a szétolvadástól, hanem méri önmaga hőmérsékletét, és automatikusan lekapcsolja az indukciót, ha túl melegedne.


Túl melegedni például akkor szokott, ha forralod a vizet, és azt közben elpárolog, és az üres edényt melegíti tovább.

Ilyenkor az indukció lekapcsol, de a ventilátora még több percig mehet, míg le nem hűti kellően.

2014. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

És nekem teljesen nonszensznek tűnik az egész!

Képzeljétek le, hogyan lehetne úgy gázon is főzni, ha közben be és kikapcsolgatod!

Hogyan lehetne így például vizet forralni?

Ha nem hiba, lehet valami olcsó / ócska megoldás.

Nekem speciel Tefal (állítólag ez a legjobb) márkájút volt alkalmam kipróbálni.

2014. márc. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, nem tudom, olvassa-e még ezt valaki. Úgy néz ki valóban valami túlmelegedési védelem lehet, azóta kipróbáltunk rajta sokmindent, és csak akkor kapcsolgat, ha vizet főzünk rajta, és abból is csak kisebb mennyiséget. Levesfőzésnél, tojássütésnél, stb. szépen egyenletesen működik.
2014. márc. 9. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!