Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosás után mindig büdösek...

Mosás után mindig büdösek lesznek a ruhák. Mitől lehet ez? Nem rossz a mosógépünk. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2008. júl. 17. 13:36
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

nekem akkor lesz büdös ha zárt helyen szárad

pl. garázs:(

2008. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
nálam is volt ez probléma.későn jöttem rá hogy sok ruhát tettem a gépbe. szóval nemoss csak pár ruhával,és joillata lessz. no meg lenor sárga:)
2009. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Ugyanez a problémám, ahogy kezd száradni, rögtön büdösödik, de csak a többrétegű részeknél... Már meg vagyok kattanva miatta teljesen! Egy újszerű indesit WITP 102-vel mosok. Már minden lehetséges dologgal trükközök. Ecettel kifertőtlenítettem a gépet, meg klór tartalmú cuccokkal is, így nem itt a hiba, semmi lerakódás és gép is jóillatú. Hiába öblítem ki többször a ruhákat, ugyanez. Egyedül az segít, de persze ez nem megoldás, ha minimális mennyiségű domestos kerül a mosáshoz, de ugy ez nem egy színkímélő megoldás, így nem si alkalmazom. Nem a mosószer hibája, mert van hogy kimosom, szárad érzem kicsit büdi, visszarakom egy öblítésre tiszta vízzel, és még savanyúbb száradáskor. Már 80 fokon is mostam a pólókat (!), de az sem segített, remélve, hogy vmi bakktérium okozzza, de nem hinném, egyszerűen nem jövök rá, hogy mi az ami a szövetben marad! Mert valami marad, mert önmagában nem lesz ilyen csesznye szaga a víznek sem, se a ruháknak. Amúgy a műszálasoknál nincs ilyen probléma, legfőképpen a vastag, pamutoknál, pólónyaka, törölközők... Már próbáltam a mosószer mennyiségén is változtatni egészen a soktól a nulláig, de nem segített, öblítő nélkül is próbáltam már, az sem.... fél éve harcolok, a tiszta ruhákat újra mosom, meg ilyenek, leamortizáltam a ruhatáramat és egyszerűen nem jövök rá, h mi lehet a hiba forrása. Frissen kiszedve a gépből minden jóillatú, de a száradás bekövetkeztével egyenes arányban nő a savanyú szagra való hajlam, ha felvesz az ember egy ilyen pólót, akkor nem kell fél óra és olyan, minthha napokig lett volna rajtam, irtó gáz... Inkább elviszem écsanyámhoz mosni a cuccokat. Tényleg nem étem. De abszolút együttérzek. Remélem a segített a fenti pár sorom, legalább abban, hogy mi nem a baj! :)
2010. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

most én is erre keresek választ, bár a kérdés már 2 éves...

hiába mostam üresen egyet, maxi 90C-on domestossal, ugyanolyan büdösen szedem ki a ruhákat.

lehet, hogy még ezt az ecetes megoldást kipróbálom, hátha.

2010. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

nem lehet, h a centri nem elég erős, emiatt lassan szárad a ruha, és megbüdül? nálam is előfordult ez régen, amikor se fűtés nem volt a lakásban, se meleg kinn, h gyorsan száradjon.

ha illatosan veszed ki a gépből, akkor nem hinném h a masinában lenne a hiba.

2010. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Egyik ismerősömnek volt mindig nagyon büdös a pulcsija. Mert ők mindig öblítővel mosnak, érződött is, hogy bepállott öblítőszaga van. Párszor kimostam neki öblítő helyett ecettel (mivel az szagtalanít), de csak enyhített a szagán. Azt a pulcsit még vagy 10x ki kellett volna mosni öblítő helyett ecettel, hogy ne páljon be. Ez csak egy tipp, hátha az öblítő büdösödik be, mint ebben az esetben. Nem biztos, hogy elég 1x-2x öblítő nélkül mosni, lehet, hogy 1 hónapig érdemes elhagyni, mire elmegy ezeknek a szaga. Ha ez sem válik be, akkor is ajánlom öblítő helyett az ecetet (nyugodtan teletöltheted vele az öblítő tartályát), ebbe pedig lehet pár csepp illóolajat tenni (a rossz minőségű nem érződik meg a ruhákon), így nagyon finom lesz az illatuk. Remélem, beválik. De az is lehet, hogy a mosópor büdös.
2010. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

*"hogy ne páljon be"


HELYETT ezt akartam írni:


"hogy ne legyen továbbra is bepállott szaga"

2010. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
na én most magamtól ezt próbáltam ki: kb 1 liter forró vízben feloldottam 2 somat mosogatógép tablettát. Azt beleöntöttem a dobba+ még öntöttem hozzá kb 4 liter vizet+ még domestost is csorgattam ebbe az egyvelegbe. Üresen, 90 fokon mostam egyet. Most úgy tűnik, illatosan szedtem ki a ruhákat... Remélem így marad, mert 1 hónapja kezdte nálunk, hogy penészes szagún szedem ki a rucikat:-/
2010. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
előző vok: azért gondoltam a somatra, mert az elvileg a zsíros szennyeződéseket is feloldja és arra gondoltam, hogyha az öblítőt ette meg a penész valahol a dobon kívül, akkor hátha azt felszedi... szerintem sikerült.
2010. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
nekem mióta felültöltös mosógépem van, azóta büdös száradás után és csak a pollár, kötött, a műszálas nem. illatosan veszem ki és büdösen szárad meg. szerintem mosógép probléma, csak lenne rá pénzem lecserélni, kidobnám mint a sz....t.
2011. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!