Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Electrolulx EKK54503OW kombiná...

Electrolulx EKK54503OW kombinált tűzhelyhez elég a 230V?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy hagyományos családi házunk van. Fogalmam sincs milyen biztosíték vagy mi egyéb van beszerelve a villanyóránál.

Electrolux EKK54503OW tűzhelyt be tudják majd kötni így?

fix-re kötik... esetleg akinek már van ezzel tapasztalata?


2014. jan. 8. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

3 kW a sütője, elvileg egy védőföldes konektor elég neki.

Legalább 16 Amperos biztosíték/kismegszakító legyen mérőnél.

2014. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 _Jessy_ ***** válasza:
Ha az van ráírva akkor elég, de ha rákötöd direktbe a 110kV-os távvezetékre, akkor tuti működni fog.... kb. 0.2 másodpercig :)
2014. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Saját megszakító+méretezett vezeték+fix bekötés.

Hívj szakembert, az megcsinálja. (Olcsóbban, mint a beüzemelő akarná).

A konnektort meg ekkora fogyasztáshoz kikérem magamnak!!

2014. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De egyet nem értek.. akkor az egész falat megbontják a házban, új kábelt kell behúzni?

vagy nem értem.. mondjátok hogy vastag kábel kell.


A falban van ez hagyományos kábel.. ami szokott lenni.. és kész. Az nem elég?

A konyha nekünk a ház hátulján van, akkor a ház elejéről (villanyóra szekrény) fognak a falban behúzni újra kábelt?

2014. jan. 9. 20:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak azért mert én még pluszba festésért fizetni nem akarok. (ha a falat megbontják)
2014. jan. 9. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Kikérheted magadnak!

Csak a sütő elektromos, 3000Wattal!

2014. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most akkor mi is van? nem értelek benneteket.

Új kábel kell? új áramkörrel?

Az első fő kismegszakító után kell bekötni egy 16A.. és azt kábelen elhúzni a konyháig?


mert ezt tuti nem vállalnám be.

2014. jan. 9. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a tűzhelynél egy védőföldes konektor, akkor már oda bedugható a sütő. Persze, nem több méteres hosszabbítóval! A konektorok legtöbbje 16Amperig terhelhető, ez 3680Watt(230X16) terhelést jelent.

A sütőnek 3000Watt a max. terhelése, tehát elbírja!

Feltétel még, hogy a villanyóránál is legyen elég erős automata.

2014. jan. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó közben kicsit utána ovlasgattam, és kiderültek a dolgok.

Megnéztem nálunk SAjnos! 3 fázis van, azért írtam sajnosnak, mert igen a szüleim a legolcsóbb mivolta miatt, azt gondolták elég a max 32A. tehát 3x 10A főmegszkítók vannak.

Szóval le kellene cserélni az egyik főmegszakítót 16A-re, és csak ez az E-On felé lenne 18.000 -ft. Aztán be kéne erről a fázisról kötni az árramkört a konyhába külön vezetékeléssel. Mivel szerintem nincs min 2,5 mm vezeték a falban (szintén ismerve a szüleimet...takarékosság).+ a tűzhely gáz részének a bekötése (csak márkaszervíz)..lenne olyan 40-50e a bekötés. **

2014. jan. 10. 10:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!