Hőtárolós kályháról érdekelne pár dolog, teljesen
homály vagyok, tudsz segíteni?
Figyelt kérdés
2 db ősrégi stiebel eltron van a lakásunkban, 20 fok van és szétfagyunk nem mellesleg :D Egyrészt azt szeretném tudni, hogy: a kályhán van egy kapcsoló, amit egy pont, 1, 2 és 3. állásba lehet tekerni, ez mi lenne? A másik pedig az, hogy hogyan kell a kályhát egyáltalán használni? pl. a fali kapcsoló legyen egész nap 25 fok állásban és pont, VAGY, legyen 25 fokon és az első alkalomnál, mikor a kályha kikapcsol (nem zúg) vegyük lentebb a fali kapcsolót? mert ugye, ha hőtárolós, akkor minek kéne mennie ha elvileg eltárolja a hőt...valaki tegyen már tisztába kérem :D
A kályhán levő kapcsolóval azt lehet beállítani, mennyire melegítse fel a kályha belsejét. Ilyenkor már nyugodtan veheted a maximumra.
Fűtőszálak vannak benne, nagy tömegű samott téglák közé ágyazva, ezek tárolják a hőt, üveggyapottal vannak a leszigetelve. Valamennyi hőt persze leadnak közvetlenül is, de leginkább úgy melegítik fel a helyiséget, hogy a beépített ventilátor kifújja belőle. A fali termosztát ezt a ventilátort indítja el, ha a helyiség egy bizonyos hőmérséklet alá hűl, illetve kapcsolja le, ha már felmelegedett. Annyira kell beállítani, ahány fokot szeretnél.
2013. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! De akkor most mi történik ha például a kályhán a tekerőt leveszem egyesre vagy nullára? Ha egyesen van, nem hármason, akkor mi változik ha változatlanul pl. 23 fokot szeretnék? (Lassabban éri el, több lesz a fogyasztás?...) Valamint ha nullára veszem akkor nem melegíti fel a belsejét ergo hiába tekerem a falon a fűtés ki van kapcsolva?
2013. nov. 29. 15:58
3/8 anonim válasza:
Ha nullára veszed, akkor nem melegszik fel a belseje, annyit tud, mint egy asztali ventilátor, kevergeti a helyiség levegőjét.
Ha csak egyesre veszed, hosszabban fog fújni, lassabban melegíti fel a szobát, esetleg nagy hidegben egyáltalán nem fog leállni, mert nem lesz képes felfűteni a termosztáton beállított értékre. Meg persze hamar kihűl. Mivel ezek éjszakai áramról mennek, nappal nem pótlódik a meleg, a tároltból fűt.
Az egyes fokozatot olyankor érdemes használni, amikor még csak hűvös az idő és nem szükséges sok hőt tárolni.
2013. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 A kérdező kommentje:
aham, akkor jól értelmezem, hogy éjszaka megy a fűtőszál, felfűti a kályhát éjszakai árammal és akkor ezt a tárolt hőt adja le, fújja ki napközben? Így már értek minden kommentet, cikket amit eddig olvastam, köszi :D
2013. nov. 29. 16:44
5/8 anonim válasza:
A kedvezményes tarifájú áramot döntő többségben éjjel szolgáltatják, de néha bekapcsolják távirányítással nappal is. Nincs más módja, hogy fűtsetek? Gazdaságtalan. A gáz, vagy szilárd tüzelőanyag olcsóbb.
2013. nov. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 A kérdező kommentje:
nincsen más mód. nem lenne ezzel gond csak most sanszos, hogy az egyiknek van valami baja...igaz jó meleget fúj de a test langyosnak is alig mondható, pedig max feltöltésen van/volt a kapcsoló
2013. nov. 30. 13:03
7/8 anonim válasza:
3 fűtőszál van benne, lehet, hogy valamelyik tönkrement, így kevésbé melegíti fel.
2013. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Mindenkit lebeszélnék róla. Vagy alul vagy túl fog fűteni, ill. újabbakon állítgathatod a feltöltést 70-100 százalék között manuálisan, de belőni kb. lehetetlen. Kimondottan gazdaságtalan egy hőszivattyúhoz képest (karbantartás árát beleszámolva).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!