Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanymotor nem jön széjjel?...

Villanymotor nem jön széjjel? A többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy AEG AM112 M4 4KW villanymotorom a csapágyas résznél nagyon be van rozsdásodva...szét akarom szedni de nem tudom leszedni, mert az első se a hátsó deknit mert a csapágyházba bele van rozsdásodva a csapágy a tengelynél hiába fújtam bele rozsdamarót csak a csapágy kezdett el forogni a deknivel. Valakinek van valami ötlete, hogy hogy szedhetném le? Kalapálni is próbáltam de inkább nem csinálom nehogy eltörjön az öntvény
2013. okt. 23. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Csapágyház melegítés?
2013. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Autószerelőknek szokott lenni csapágylehúzójuk, ha nincs más, menj el egyhez.
2013. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálkozom vele nekem is van csak az elülső tengely olyan hosszú hogy a csapágylehúzónak 1cm hiányzik
2013. okt. 25. 07:10
 4/9 fúróferkó ***** válasza:

Ebben a motorban 6303 -as csapágy van Külső átmérője 47 mm.

Ahhoz kicsi a palástfelület, hogy gond legyen szétszedni.

Ha én csinálnám:

Gondosan kicsavarnék minden pajzs rögzítő csavart,

letennék a betonra egy keményfa lapot,keresnék egy keménykötésű csávót,ha én nem vagyok az, akkor lecserélném magam.

Megemelnénk ketten a motort 10-20 centire a fától ,a tengelyvéggel lefele tartva,majd egy összehangolt ejtést hajtunk végre a tengelyvégre,általában az állórész az első pajzzsal ilyenkor ijedtében lezuhan és a hátsó pajzs a forgórésszel fent marad.ha mégsem,akkor meg kell ismételni.A hátsó csapágyról a pajzsot fakalapáccsal le lehet csalni ,esetleg egy gázmelegítővel a csapágy környékét lehet melegíteni.

2013. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hasznos válasz nagyon hasznos énis gondoltam erre. :)

Úgy csináltam, hogy a hátsó deknit csapágylehúzól leszedtem mert pár mm-re kijött és szerencsére bele tudtam akasztani a lábakat ezért sikeresen le is jött. A következő lépésbe a kihúzott tengelyen ugye a fennmaradt első deknit azt melegítéssel szedtem már le.

2013. okt. 25. 21:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Azóta lecseréltem a 2 csapágyat felpolíroztam a tengelyt a forgórésszel együtt mert megette a rozsda nagyon. Azóta csillog villog. Új porvédős csapágyak kerültek rá. Összeraktam lefestettem azóta egy rossz hangja sincs! Köszönöm a tanácsokat!
2013. okt. 25. 21:31
 7/9 A kérdező kommentje:
csapágylehúzóval* (elírtam)
2013. okt. 25. 21:32
 8/9 fúróferkó ***** válasza:

Szerencsésen megoldottad a szerelési problémádat.A hátsó pajzs csapágylehúzóval való lehúzása nem éppen illendő módszer.A nagy erőkar,vékony falvastagság (pajzs sugara-csapágy Dk/2) miatt akár el is törhetted volna a pajzsot.

A lényeg,hogy sikerült.

2013. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom de könnyen jött le nagyon azzal nem volt gond csak lefeszíteni nem tudtam volna nélküle.
2013. okt. 26. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!