Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Párásító vagy párátlanító...

Párásító vagy párátlanító kell nekem?

Figyelt kérdés
A lakás elég nedves, hiszen reggelre az ablakon is áll a víz és penészesek(minimálisan) a falak, viszont a gyereknek krupp szerű száraz köhogése van, amire a hidegpárásítót ajánlja a doki. Reggelre a radiátortról nekem is mindig ki van száradva a torkom. Most akkor mit is vegyek? Van olyan készülék, ami beszabályozza a %-ot és elszívja a nedvességet. de az nem fúj hidegpárát.de az jó?elég?ja van a szobában légtisztítónk is már.
2009. nov. 12. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a gyermeked köhögős rohamait éppen a penészes falak okozzák. Sajnos valószínűleg a ti otthonotok is túl lett szigetelve. Bármilyen csekélynek is látod a mennyiségét, a penész nem egészséges a lakótérben, erősen irritálja a légutakat!

Az orvosnak említetted a penészt? Ez nagyon fontos információ a számára.

Én azt javaslom - a kisfiam súlyos asztmás, van némi rutinunk -, hogy a szobában, lakásban mindenképpen szüntessétek meg a penészedést. Szereltethetsz automata szellőztetőt, az a beállított páratartalom függvényében nyitja/zárja a szellőzőréseket az ablakon. Ez lenne a tökéletes, végső megoldás. Hogy gyorsítsátok a folyamatot, vehetsz bármelyik multinál párastop készüléket, ebben időnként cserélni kell a betétet. A falakról le kell mosni a penészt, szükség esetén ki kell festeni. Mindent, ami most a szobában van, alaposan moss le illetve ki, hogy mindenhonnan minden spóra eltűnjön. A kicsinek pedig szerezzetek be maszkos inhalátort (orvosi segédeszköz boltban kapható, orvosi rendelvényre valamennyi támogatás jár(-t tavaly, most nem tudom, mert ugye ezt folyamatosan csökkentik), és nagyon hatásos, nem a lakótérben nyomja a párát, bár így is használható rövid ideig, hanem a maszkon át egyenesen belélegzi a kicsi.

2009. nov. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A falat hetente mosom. Igazából nagyon kevés helyen üt át, de nem is gipszkarton van. nem is merek rágondolni, mi van mögötte. Naponta szellőztetek min. 1 órát. Légtisztító berendezésünk van, amit minden nap bekapcsolok. Ennél többet sajna nem tudok ott csinálni. Igazából csak az zavar a párásítókba, hogy nagy tócsa lesz körülötte. És nem tudom ezzel a párásítással ártok vagy javítok. Valahogy talán meg kellene mérnem a páratartalmat a szobában?
2009. nov. 15. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!