Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mekkora páraelszívó kell egy...

Mekkora páraelszívó kell egy 4,5 m2-es főzőfülkébe (kb 13 m3)?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a helyiség térfogatának max 12x-esét kell tudja megmozgatni óránként. Ha a konyha 13,5 m3, akkor 162 m3/óra maximum teljesítmény valóban elég lehet?

Ez ennek megfelel: [link]


2013. máj. 9. 23:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen páraelszívónk van, csak fekete színben és 60cm széles változatban. A konyhánk pici, kb. 5-6 nm lehet. Természetesen ki van vezetve a szabadba az elszívó. Azt a papírszűrőt mi nem használjuk, amit adtak hozzá, szerintem az sokat elfog(na) a teljesítményéből, így szerintem sokkal jobban szív. Bár lehet hamarabb eltömődik így, de az előző elszívónk is ilyen volt, és 4 évet bírt ki.

Amúgy teljesen rendben van, nagyon remekül működik. Régen a konyhába amikor még nem volt, akkor vagy megfulladtunk, vagy kinyitott ablaknál főztünk és télen jött ránk a jó hideg levegő. Ez volt a választás. Most sokkal jobban elviselhető az ételszag: főzés közben megy, utána 20-30 perc szellőztetés, és szinte nincs is ételszag a lakásban. Jó persze nagyon olajos ételeknél nem annyira hatásos: palacsinta sütésnél vagy például ha rántott halat, rántott májat csinál az ember. Ilyenkor azért érezni a lakásban a szagokat.

Egyetlen hátránya, hogy lehetne halkabb. Gondolom a drágábbak jobbak ilyen téren, de hát kinek van kedve egy elszívóra is 50-50 ezret (vagy többet) kiadni.

2013. máj. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!