Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 150 ezer Ft-os mosógép...

Egy 150 ezer Ft-os mosógép nem tud centrifugázni?

Figyelt kérdés

Hogy lehet, hogy egy 150.000 Ft-os Whirlpool mosógépben nincs külön centrifuga program? Még nedves a ruha, vissza akartam tenni, de egy 27 perces "öblítés + centrifuga" programot kínál, ami azért vicces, mert egy centrifugálás 1 perc.


Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ami abból állt, hogy a hölgy flegmán azt mondta, hogy "nem tudok az ön gépébe külön centrifuga programot beletenni". Ennyit az ügyfélszolgálat segítőkészségéről.


Azt hiszem, soha többé nem fogok Whirlpool terméket vásárolni!!!



#rossz #centrifuga #Whirlpool #soha nem veszek whirlpool vacakot többé
2013. jan. 2. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Írd le a mosógép pontos típusát, az segít eldönteni a kérdést.
2013. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor az ember mosógépet vesz, alaposan megnézi, milyen programok vannak rajta. Nem az ár a tudás alapja, hanem a programok. Nekem van "olcsó" gépem. És tud pl fél adagot mosni. A lányomnak "drága " van és nincs féladagos progija.
2013. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát bizony, előtte kellett volna jobban szétnézni. Bosch-t, Siemenst vagy AEG-et vettem volna ennyiért, és abból is olyat, ami kielégíti az igényeimet.
2013. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Whirlpool 9630


Az a vicc, hogy egy 50.000 Ft-os Hajdú mosógép ezt simán tudja. Sőt, már 20 éve is tudta!

2013. jan. 2. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem tudás, vagy nem tudás dolga. Csak attól függ, milyen programokat tesznek a gyártók egy-egy típusba.
2013. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez van, nincs benne csak centrifuga funkció.

Én csak azt nem értem, mi a frász került 150-be ezen a gépen? Nekem is Whirlpool van, 7 kilós, tökéletesen működik, gyönyörűen mos és nem került 100-ba sem. És persze, nedves marad a ruha, de a centrifuga nem szárítófunkció. Most mostál először ezzel a mosógéppel?

2013. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Ez nem tudás, vagy nem tudás dolga. Csak attól függ, milyen programokat tesznek a gyártók egy-egy típusba."


Tehát ha nem teszik bele, akkor nem "tudja".

Amúgy ez a Whirlpool egyik felültöltős csúcsmodellje, érdekes, hogy szoftveresen (firmwaresen) lebutítják, amit egyébként a hardver tudna.

2013. jan. 2. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a mosógépedet, de gondolom, a centri helyett van benne mindenféle csodás progi.Na, meg a programokat sem lehet szerintem százszámra bezsúfolni egy-egy gépbe.
2013. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nekem van "olcsó" gépem. És tud pl fél adagot mosni. A lányomnak "drága " van és nincs féladagos progija."


Régen sok gépre, például a Whirlpoolokra is tettek fél adag gombot. Sajnos sok esetben ez átverés volt, nem is jelentett semmit. Mi is, illetve ismerőseink is ezt tapasztalták: a program nem lett rövidebb, lemértük. Vizet szintén nem használt kevesebbet. Szóval átverés volt. Amúgy a lányod mai drága gépe valószínűleg súlyérzékelős, ebből van nagyon fejlett változat, ami tényleg leméri a súlyát, és van kevésbé fejlett változat is, ami másképpen tippeli meg a ruha súlyát, most ezt nem részletezem... ilyen esetben, nincs is szükség féladag gombra, hiszen úgyis a ruhához mértem alakítja a gép a programot. Ezért nincsen a mai modern gépeken féladag gomb, és nincs is rá szükség. Illetve javítom magam: fizikailag nincsen féladag gomb, de valójában a gép a ruhához igazítja a programot, szóval szoftveresen mégis van, csak sokkal fejlettebb.


Hogy a kérdésre is írjak valamit:

"Még nedves a ruha, vissza akartam tenni, ..."

ezt nem értem. Nem centrizte ki rendesen a ruhát mosás végén lévő centrivel? Vagy miért akartad visszatenni? Ha nem centrizte ki, akkor ott baj van a centrivel. Nem szabad, hogy vizes maradjon a ruha, már a 800 fordulat is eléggé kikell hogy centrizze, nemhogy az 1200. Ha nagyon vizesnek érzed, akkor ott baj van.


Amúgy valószínűleg azért nem tettek rá külön centri programot, mert nem valószínűsítik, hogy a mai világban valaki kézzel mosna, ha ott van neki egy 150.000Ft-os gépe 15 perces gyorprogrammal. Ha pedig kézzel mosna, akkor valószínűleg úgyis használ öblítő szert, amihez ugye kell az öblítés is. Szóval minek tettek volna rá külön centrit?

Én pl. sosem értettem, hogy minek van némely gépen külön centri? Számomra sosem volt értelme, és ezt is egy külön programnak tekintik.


Amúgy én jó véleménnyel vagyok a Wh. márkáról, nekem 10 évig hiba nélkül ment, csak penészedés miatt cseréltük le. Ez volt az egyetlen baja, de elektronikailag tökéletes volt. Ami miatt én aggódnék, az a direct Drive motorja. Azt hallottam külföldi fórumokon, hogy a Direct Drive motormeghajtású gépek az LG-ken kívül hullanak, mint a legyek, beleértve a Panasonicot is, vagy bármelyik amúgy elismert gyártó gépét. Nem tudom mennyire igaz -e, de ennyit olvastam, hogy a Direct Drive gépekből csak LG-t szabad venni, ők értenek hozzá.

2013. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!