Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egyszerre beleteszem a...

Ha egyszerre beleteszem a mosóport is és az öblitőt is a tartályba akkor elméletileg az öblitőnek a mosás végéig ott kéne, hogy maradjon vagy már közben kifolyik?

Figyelt kérdés
Vadiúj a mosógépem és ha rögtön az elején beleteszem az öblitőt akkor mosás végén egyáltalán nem érződik a ruhákon az illata,csak akkor ha mosás után teszem bele,mitől lehet ez? Ti h csináljátok?
2012. nov. 16. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem használok öblítőt, mert attól merevek lesznek a ruhák és a mosógépben is összeáll egy trutymóba. Ecetet öntök a gépbe, a ruhák fehérebbek és tiszta illatúak lesznek. A gép pedig nem vízkövesedik.

Ha ragaszkodsz a mesterséges illathoz, akkor a szekrénybe tegyél valami illatosat. Levendula, vagy egy parfümös vatta stb.

2012. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Külön tartály van mindkettőnek. Először a mosószer kerül a vízbe, a mosás végen pedig az oblito. Ha nem érzed az illatát akkor keveset hasznaltal belőle.
2012. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.Köszi a választ,ebben is van vmi,amit irtál:)

2. Használok eleget,próbálgattam már,keveseb-több,de sehogy sem érződik,és 1x mosás közben szünetet nyomtam neki és kinyitottam a tartályt,az öblitő már nem is volt benne,pedig jó helyre öntöm,ott a kis virág jel,és persze külön a mosópor mellé. Szerintem beszivhatja egyszerre és aztán ezt kimossa szépen belőle,de mit tehetnék?

2012. nov. 16. 08:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Arra vigyázz, hogy az öblítőt ne töltsd túl!

Ha ugyanis szint fölé töltöd, idő előtt lecsorog az egész, és nem marad a végére. Úgy működik mint a wc tartály(ha túltöltődik, leszívódik az egész mennyiség)!

2012. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van rajta jel,h meddig lehet,attól többet sose rakok,kevesebbel próbálkoztam kicsit spórolás szempontjából,de akkor arra gondoltam azért nem érződik,de nem ez a gond. Elképzelésem sincs mit csinálhatok rosszul,mindent igy csinálok,ahogy irtátok.
2012. nov. 16. 08:21
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Húha, látom mennyi baromság levan ide írva, namost leírom a jó, vagyis az én változatomat.


1. Először is, az ecet nem a mosógépbe való, hanem salátába.

2. Vízkő ellen vízlágyító tablettát kell használni. Nem csak a drága Calgon létezik, hanem ott a Csillag vízlágyító, ami olcsóbb, de ha jobbat akarsz, akkor használd a Lidl-ben kapható W5 vízlágyító tablettát, 51db-os 1000Ft-ért van, nagyon baráti az ára, és géptisztító hatása is van.

3. Az öblítő puhít, és nem keményít, mint ahogy az első válaszoló írta. Az öblítőnek amúgy 3 funkciója van: kimossa a ruhákban maradt maradék mosószert, puhít, és illatosít.


4. A mai gépek kevés vizet használnak, viszont a mai folyékony mosószerek pedig sűrűek ugye, ott vannak pl. az Ariel kapszulák ugye, amiknek rendesen fel kell oldódnia. Kevés vízben viszont lehet, hogy nem tud rendesen feloldódni, lerakódhat bizonyos helyeken, ahol trutyi, majd penészesedés lesz. Tehát. Nem öntünk semmilyen tömény vegyszert a gépbe! Én folyékony mosószerrel mosok és W5 vízlágyítóval. Fogok egy darab 1 literes műanyag flakont (régi Silanos), majd félig töltöm vízzel. Bele dobom a W5 vízlágyító tablettát. Amikor feloldódik, utána hozzáöntöm a kimért Ariel folyékony mosószert. Összerázom. Bekapcsolom a gépet, és amikor elkezdi magába szívni a vizet, akkor beleöntöm a tartályba, abba, amelyikbe folyik a víz. Így a vízlágyító és a mosószer nem töményen kerül a gépbe, hanem feloldva.

Öblítő adagolása: ugyanígy: fél liter vízhez adok 35 ml öblítőt, összerázom, és amikor a gép az utolsó öblítéshez ér, akkor hozzáöntöm. Ez sem töményen kerül így bele, nem lesz lerakódás, és penész.

5. Mosás végeztével a mosószeradagolót kiveszem, majd szárazra törlöm, a helyét is belül a gépben. A gumis részekből felszívatom ronggyal az ottmaradt vizet. Az ajtót mindig nyitvahagyom.


6. Próbálj szerezni pl. Eurós boltban német tisztítószereket, öblítőket. A magyar embereknek szánt cuccok sok esetben gyenge minőségűek sajnos. Gondolom hallottál már a német és magyar Lenor közötti különbségről, de Ariel mosószernél is ez a helyzet. Olyat próbálj venni, amin nincsen magyar nyelvű felirat. Eurós boltban nézd meg, ha nem találsz, akkor netről rendelj német Lenor, Ariel, Softlan mosógélt, öblítőt.


A mosógépben így nyoma sincs penésznek, a ruhák illata, meg olyan, hogy sokan megkérdezik: "ez milyen parfüm?"


Tudom, kissé macerás az én megoldásom, de most vagy lesz@rja valaki az egészet, vagy foglalkozik vele, de az eredmény magáért beszél.

2012. nov. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Tegnapi kérdésre leírtam, hogy mit kell csinálni a fölültöltős mosógéppel, ha öblítőszer, vagy mosószer ürítési problémák vannak. Akit érdekel, keresse meg. Az pedig amit az utolsó írt, az csupa tudálékosság.
2012. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól működik a mosógép, akkor az adagolóját sosem kell kitakarítani, mert azt a mosáskor maga a gép kiüríti. Ha mégis marad benne anyag ( és bűzlik) akkor másutt van a hiba. Nyisd fel a mosógéped ajtaját, és a felhajtott ajtó alatt fogsz látni egy cca 12 cm hosszú, és 1 cm széles nyílást. Nos, ha ebbe a nyílásba belevilágítasz, látsz benne egy csövecskét ( ami a mosás folyamán ide,oda vándorol, és vízzel kimossa a mosószeradaglóban levő szereket) Nos, ha ez a kis csövecske a mozgásában akadályozva van ( pl. vízkő rakódott eléje), akkor a vizet szétspricceli, akárhova, a mosó és áztatószer meg ott rohad meg az ajtóban levő tartályban.. Ezt pedig úgy tudod megjavítani, hogy a becsukott ajtó meghosszabbításában, ahol a kapcsolók vannak, a műanyagtakarót lepattintod, és a szabaddá váló részen lepucolod a vízkőlerakódást. Látni fogod szabad szemmel, hogy mi akadályozza a cső mozgását. Lekaparhatod, be-vizkőtelenítheted stb. A mosószertartót pedig valóban leveheted az ajtóról, és végre igazán kimoshatod"


Megtaláltam a tegnapi beírásomat

2012. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%

"Az pedig amit az utolsó írt, az csupa tudálékosság."


Lesz@rom mit gondolsz, amúgy is a kérdezőnek írtam, vagy megfogadja vagy nem. Nem tudom mi ebben a tudálékosság, hogy leírtam azt, hogy töményen nem öntünk semmit a gépbe, mosás után szárazra töröljük, és keressünk német termékeket, mert igenis a megyar változatok sok esetben gyengébb minőségűek.

Én sem kritizálom a Te válaszodat, szerintem Te is abba a csoportba tartozol, aki az ecetet a gépbe önti. Öntsd csak. Én annál igényesebb vagyok, mint hogy a drága Armani, Diesel ruháimhoz ecetet öntsek. Én már kerülöm a MO-on történő vásárlást, mert igenis tapasztaltam, hogy ide még a gyengébb minőséget szánja sok gyártó. Mondom, nem érdekel mit gondolsz, attól, hogy sok embernek az Adidas meg a Nike a márka, attól még nekem nem kell, hogy az legyen nekem is, én maradok a minőségi olasz ruháknál igényes német Ariellel és Lenorral. Te maradj az ecetnél. Az való neked.

2012. nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Tudod kedves "igényes"!

Ha egyszer az öblítőrendszer egy körömnyi vízkőlerakódás miatt nem működik, önthetsz bele akár marsbeli szereket is, az is belerohad. Gondolom te árusítod ezeket a szereket...Tudod, amit leírtam, és egy ügyes kezű személy megcsinálja, az cca 20000:- ft-ot spórol meg. És az egész művelet nem tart 15 percig sem.

2012. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!