Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kombihűtőgépnél mi lehet a...

Kombihűtőgépnél mi lehet a baj? Miután lelett olvasztva elkezdett jegesedni a felső rész, utána újra leolvasztottuk, azóta viszont nem hűt felül se meg alul se a mélyhűtőrésznél sem csak búg mintha működne.

Figyelt kérdés
Hűtőgépet fektetve nem lehet szállítani?? Mennyi lehet kb.a javíttatása vagy inkább célszerű újjat venni??
2012. okt. 7. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

nos.. félig meddig hülyeség amit irsz..


a kombi hütönél csak a fagyasztó tér hüt. az ott keletkezö hideg levegö megy az alsó részbe (kivétel a dupla kompreszoros hütöknél) (2motor van benne)

a visszafagyásnak több oka lehet

pl: ha van benne leolvasztó funkció akkor az bekapcsolva maradt.. vagy meghibásodott.. és olvasztott és hütött.. ebböl lett jéghegyet..

vagy gumigéder hiba. nem zárt az ajtó normálisan..

stb


amid most van hiba: vagy leégett a motorod vagy a jég kapargatásnál sikerült kilyukasztanotok a lepárló részt és elment a gáz.

lehet fektetve hütöt szállitani. ha hibás akkor nem lényeg mert ugyis szüröt cserélnek benne

ha fektetve viszet akkor az olaj ami a motorban van visszafojhat a rendszerbe. tehát bedugás elött hagyni kell egy 20-30percet hogy visszacsurogjon.


ekkor is van 0,01% hogy ledugit valamit és nem lesz jo.

de mondjuk én még csak halottam valakitöl hogy ö halotta hogy ettöl ment tönkre.. szoval nincs vagy nagyon kicsi az esély rá.. bátran vidd fektetve.

2012. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem szírtátok ki a csöveket, akkor várd meg míg lehűl a szivattyú, és utána próbáld meg bekapcsolni.

Lehet hiba az is hogy öreg az indítókondi.

Leégett hűtőkompresszort én még nem láttam.

(Mondjuk túl sokat amúgy sem)

Ha lehűlés után elindul a kompresszor, akkor a lehető legkisebb fokozatra kapcsoljátok először, aztán ha beállt a hőmérséklet,és nem tűz forró a kompresszor, akkor állítsd nagyobb fokozatra.

2012. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!