Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért ráz a hütöszekrény? A...

Miért ráz a hütöszekrény? A fagyasztó része is meg a szekrény is ráz, más konektorba bedugva is.

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen ármtalanítsd és hívj szerelőt, lehet zárlatos és meg is ölhet valakit.
2012. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg nem ráz mert akkor a hiba miatt már nagy valószínüséggel oldott volna a védelem.

Ha jól sejtem azt akartad mondani kedves kérdező hogy csíp ahol hozzáérsz.

Ez általános de nem normális jelenség ilyen és hasonló berendezéseknél.Azért van mert nem működik megfelelően vagy egyáltalán nincs is földelő vezető a lakásban.

Ha van akkor egy szerelő kell hogy megnézze hol hibázik ha nincs sürgősen ki kellene építeni mer ilyenkor lehet hogy nem csak csípni fognak a fém berendezések hanem egy testzárlat miatt tényleges áramütés is érhet.Sokszor a nullázott rendszer miatt csípnek ezek a dolgok(a konnektor földelő érintkezője nem tényleges földelésre van kötve hanem csak a rendszer nullájára)ezt is sürgősen meg kell szüntetni mert szintén életveszélyes lehet.

És a tökéletes védelem érdekében mindig szoktam javasolni egy FI-relé felszerelését is ami milliamperes hibaáramra is old.Tehát menj és keress egy villanyszerelőt hogy minél előbb nézze át a rendszert!!

2012. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen csip meg fázis ceruzára világit.Az volt a gond ,átnéztem és a hoszabitó dugóján nem volt bekötve a földelés.Beköttem és már jó, de átnézetem szakemberrel.Köszönöm szépen a segitséget!
2012. okt. 7. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Gratula hogy megoldottad-látod nem is annyira bonyolult.

És a fázisceruzának ne higyj-még feszültségmentes vezetéknél is jelezhet én villanyszerelőként a pokolba kívánom!

2012. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző jól, mondja, van mindenféle fázis/áram jelző csodamicsoda.

A próbalámpa a tuti.... (persze azért más is van a ládába, de tudni kell mikor mit kell elővenni)

2012. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!