Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Meleg-, hideg-, és ultrahangos...

Meleg-, hideg-, és ultrahangos párásító közt mi a különbség? Melyiket ajánlanátok száraz levegőjű lakásba?

Figyelt kérdés

Vályog tégla házunkban nagyon száraz a levegő. Konvektoros fűtésünk mellé most jött egy kandalló is, ami rátesz a problémánkra még egy lapáttal. Konvektoron elhelyezett vízzel teli edény semmit nem ér, ahogy a kiteregetett ruha sem ad elegendő párát. Párásító készülék vásárlásában gondolkozom, de nem igazán értek hozzájuk, viszont szeretném körbejárni a témát, hogy mindenképp olyat vegyek, ami megoldja a gondunkat. Fontos megjegyezni, hogy kisbabánk is van. Őrá való tekintettel vált igazán fontossá a vásárlás. Mit ajánlotok?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. szept. 24. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a meleg párásító a leghatékonyabb. Gyakorlatilag gőzt állít elő folyamatosan. Az ultrahangos párásító a hideg vizet porlasztja, bontja szét. Abból nyílegyenesen lefelé száll a pára, így szerintem nem oszlik el rendesen, és nem olyan hatékony.
2012. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egész jól le vannak írva.

[link]

[link]


Amúgy én az ultrahangosat szeretem, szüleimnél is az van.

Vannak típusok, ami meleg párát is tud, nem csak hideget.

2012. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ultrahangos is tud tócsát csinálni, de ahhoz nagyon rosszul kell elhelyezni a szobában, és akkor sem csinál nagyobb tócsát, mint amit a kicsapódó gőz csinálna. (Mert ugye a gőz gyorsan lehűl, és kicsapódik a tárgyakon, a pára viszont nem hűlhet jobban, mert már hideg, jobban tartja az állapotát.)
2012. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A páralecsapódásra nem is gondoltam...

Köszönöm az információkat, nagyon hasznosak!

2012. szept. 24. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:
A hideg pára lefele száll, a meleg felfelé. Erre a készülék elhelyezésénél ügyelni kell. Ezenkívül nem árt beszerezni egy páratartam mérőt is. A sok pára sem jó, meg a kevés sem. Ha már szabályozni szeretnénk. Menjetek el az OBI-ba, ott általában be van kapcsolva mindenfajta párásító. Érdemes megnézni, meghallgatni, és úgy kiválasztani.
2012. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van. Az ultrahangos párásítóknak nagyobb hangjuk van. Némelyiknek elég zavaró. Érdemes ezügyben is tájékozódni.
2012. szept. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kevés a páratartalom még kiteregetett ruha esetén is.Általában jól záró ablakok esetén a magas páratartalom szokott problémát jelenteni.Ebből következően nagy lehet a lakáson belüli légcsere, és ha erről van szó, akkor a párásító sem jelent megoldást, mert az elkészített pára távozik a lakásból.Egyébként az ultrahangos párásító nagyságrendekkel kevesebb áramot fogyaszt, mint amelyik a víz forralásával állítja elő a gőzt.Utóbbi rendesen meg tudja dobni a villanyszámlát.
2012. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Neked hideg párásítóra van szükséged.Ha bent szárítod a ruhát az meleg párásítás.

A hideg párásítók általában ultrahangosak,nézz szét a Vaterán/TeszVeszen ott elég jó áron szoktak lenni.A hideg párásítót ajánlják fűtéskor mivel ilyenkor a meleg levegő kiszárítja az orr nyálkahártyáját,ezért van pl.orrvérzés orrfújáskor,de nagyobb az esély a légúti fertőzéseknek is a száraz levegőjű lakásban.

2012. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A meleg párásító a csapvízből csak a vizet párologtatja.

A hideg a csapvizet szétporlasztja, a vízkő finom porként száll a levegőben mindenre lerakódva.

"Konvektoron elhelyezett vízzel teli edény semmit nem ér, "

Mer nincs elegendő felülete, vagy a fűtőtest nem elég meleg a párologtatáshoz.

2013. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A hideg módszerrel minden fehér poros (vízkő por) lesz egy idő után vagy desztillált vízzel használod, de az elég drága naponta
2023. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!