Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan vigyem odébb a bojler...

Hogyan vigyem odébb a bojler tartó konzolt 10 cm-el, hogy egy új Hajdu bojlert feltudjak rakni rá?

Figyelt kérdés

Ha feltenném az új 120 literes Hajdu Z120EK-1 bojlert a jelenlegi helyen lévő tartó konzolra, a fürdőszoba ajtót nem lehetni kinyitni vagy becsukni.


A megoldás az lenne, ha a bojlert kb. 10 cm-el beljebb tudnám felakasztani a falra, de nem tudom, hogyan.

Lásd a mellékelt képet:

[link]


Lehet kapni valamilyent bojler tartó konzolt módosító konzolt, amit ilyen esetekben fel lehet csavarozni a meglévő konzolra, vagy ha nem, mit javasoltok megoldásnak?


2012. szept. 10. 17:43
 1/7 fúróferkó ***** válasza:

Ki kell vésni és a megfelelő helyre begipszelni.

Én a helyedben csak a jobb oldalit venném ki és tenném át,legfeljebb nem 10 cm,hanem 50 centivel lesz balra.

2012. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a képen nem jól látszik, de a két kampó nem a falból jönn ki, hanem két függőleges L keresztmetszetű vas idomra van keresztbe heggesztve egy hasonló szélességű vas idom és erre az idomra van heggesztve a két kampó.


Mozilla Firefoxban ha a képre klikkel, akkor eredeti méretben láthatja azt.


Szóval, szerintem itt vésés, gipszelés nem sokat segítene, ráadásul az L alakú vas idom mögötti fal nem téglából van hanem kohóhabsalak betonból, amibe igen keservesen lehet lyukat fúrni még ütvefúróval is.

2012. szept. 10. 21:46
 3/7 fúróferkó ***** válasza:

Igen valóban látszik a szerelvény szerkezete.

Így is érvényes amit először írtam.

Ezt a szerkezetet a helyén kell hagyni.

Kell venni a vasboltban,éítőipari (TŰZÉP) helyeken ilyen hajlított 12 mm átm.gömbvasat,akár betonvasat.Olay méretben,hogy falban min.15-20 cm mélyen legyen.A kívül maradt szakasz akkora ,hogy a felhajlított rész egy síkban legyen a jobboldali konzollal.

A kohósalakfal tisztelettel meghajol az SDS fúró látványától.Én is ilyen falak között tengődöm és már kiperforáltam a falaimat külümböző furatokkal.))

2012. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes magyarázatot!


Ma reggel Sketchup-al megrajzoltam pontosan a fürdőszoba sarkát a bojlerrel miután mindent lemértem, és óriási szerencsémre úgylátszik, hogy elfog férni a bojler a régi helyén, közte és az ajtó szárnya között a rajz alapján 28 mm lesz.


[link]


Azt viszont nem tudom, hogy a Hajdu bojlernek a tartófülén egy 12 mm-es furat van-e vagy egy függőleges, kicsit T betűhöz hasonló nyílás van-e. Ezt véletlenül nem tudja? Csak azt tudom róla hogy 30 cm-re vannak a furatok vagy nyílások egymástól.

2012. szept. 11. 14:18
 5/7 fúróferkó ***** válasza:

A boyler átmérője 450 mm és a faltól 160+-3mm van

A felerősítés : 2 db furat 300 mm távolságra.

Minden jó ,ha a vége jó.Sikeres beüzemelést kívánok!

2012. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fúróferkó ***** válasza:
Bocsánat! az átmérő:515 mm és a faltól 13-15 mm re van
2012. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden segítséget!
2012. szept. 11. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!