Ha egy régi rezsót, -amelynek még nincs hőfokszabályozója- üresen bekapcsolok, tönkremegy?
Te fogsz tönkremenni, mert naponta kb. egy ezrest elzabál.
Egyszer egy hétre úgy felejtettem a telken. Bár tönkrement volna közben...
Az általad felsoroltak hőkészülékek, amelyek üzemszerűen alkalmasak arra hogy bekapcsolva üzemeljenek, rendeltetésük szerint hőt fejlesszenek.
A meghibásodási esély pont annyi mint bármi más elektromos cucc esetén.
Sőt, a régiek jobban bírják mint a mai vackok.
Ha pl a rezsóval fűteni akarsz, akkor fűteni fog. Max felpúposodik a teteje a hőtágulás miatt ha nincs rajta semmi súly. Tegyél rá téglákat, és azokat is átmelegíti.
"A kérdező kommentje:
Hát a merülőforraló tuti tönkremegy, ha nincs víz alatt, mert hallottam róla,"
Elnézést, nem tudtam hogy te ezt hallottad.
Nekem meg volt merülőforralóm, és azzal játszottam hogy víz nélkül fűtött.
Képzeld, nem ment tönkre.
Sem a műhelyben a rezsó telente.
"Hát a merülőforraló tuti tönkremegy, ha nincs víz alatt, mert hallottam róla,"
Akkor most hallhatsz arról hogy nem.
Előfordul hogy elromlott egy példány víz nélkül, de ilyen alapon vízzel is elromlik.
8-asnak: aki ezt írta: "ugy van tervezve, hogy a viz hüti"....kérdésem az lenne, hogy egy forrásban levő 100 fokos viz, hogy hüti?...mert ugye 100 fokon forr a viz!..."
A fizikában van egy olyan mennyiség, hogy párolgáshő, illetve a forrásponton ez ugyanaz mint a forráshő. Ez az a hőenergia-mennyiség, ami ahhoz kell, hogy a 100°C-os víz 100°C-os gőzzé alakuljon. Tehát itt a halmazállapot változás nyeli el a hőt, úgy, hogy közben nem történik hőmérséklet emelkedés, és méghozzá igen jelentős hőmennnyiségről van szó. Annyiról, ami 5-ször annyi 0°C-os vizet melegíthetne 100°C-ig. Ezt a hőmennyiséget a forrásban lévő víz a merülőforralótól veszi el, és így azt -amíg a víz szintje alatt van-, nem engedi tovább forrósodni. Márpedig 100°C-on még nem fog a fűtőszál megolvadni, sem elégni. De hogy elhidd, hogy a párolgás nem csak így tud hűteni, hogy nem engedi tovább melegedni, gondolj arra, mikor nyáron kijössz a vízből, és vizes a bőröd, és ha fúj a szél, fázol. Miért? Mert a szél serkenti a bőrödön lévő víz párolgását, és így az lehűl, és a bőrödet is lehűti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!