Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akinek nagyon régi gáztűzhelye...

Akinek nagyon régi gáztűzhelye van vagy volt már ilyennel dolga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem soha életemben nem volt még gáztűzhellyel dolgom,az új albérletünkben viszont az van,méghozzá meglehetősen régi.Most jött el az idő,hogy kipróbáljam,de nem tudom,hogyan működik,mennyivel másabb,mint a villany.Mire figyeljek és egyáltalán hogyan "üzemeljem be"?Rendben van,hogy ahol jön a gáz ott kéne begyújtani,de nem látom,hogy működni akarna.....elnézést a végtelenül ostoba kérdésért,de én még tényleg nem láttam soha ilyet.

Nagyon köszönöm,aki válaszol.Ha nem,ma nem vacsorázunk:)))))



2012. febr. 11. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudod esetleg elfényképezni a tetejét meg a gombokat?


A legtöbb gáztüzhelynél nem elég meggyújtani a lángot, hanem a gombot kis ideig benyomva kell tartani, hogy a höérzékelö felmelegedjen. Ha ugyanis hideg, akkor automatikusan elzárja a gázat, nehogy baleset lehessen miatta.

Elöször a gombot el kell forditani a legmagasabb állasba (általában számozott), benyomni a tüzhely felé és nyomva tartani - ekkor hallható, hogy jön a gáz (sziszeg), ekkor kell meggyújtani és még fél percig-percig tartani a gombot. Utána lassan ki lehet engedni, ha netán elalszik, akkor túl hamar lett elengedve.

Normál esetben ilyenkor lehet a lángra tenni az edényt, és elkezdeni fözni benne. AMi nagyon más, hogy sokkal gyorsabban melegszik az edény, mint a villanynál, és könnyen leég az étel.

Nem tudom, ezzel tudsz-e valamit kezdeni - ha még valami nem vilgos, akkor irj újra.

2012. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg,ezt nem írtam,a sütő részére gondoltam:))))

A felső részével tisztában vagyok,csak a sütő volt problémás.Sikerült alul begyújtanom,belobbant,melegít,minden okének tűnik,bár megmondom őszintén,félek,hogy áldozatul esik a rakottkrumplim:)

Találtam neten képet,valami ilyesmi a mi kis drágánk: [link]

Soha nem laktam gázfűtéses helyen,így nagyon félek az ilyesmiktől,rögtön görcsbe jön a gyomrom,ha gázszagot érzek,nem érzem biztonságosnak......majd biztosan megszokom,ha még egy pár évig leszek egyedül egyetemista.Köszönöm a választ,majd megírom,lett-e rakott krumpli:)

2012. febr. 11. 17:44
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogy meglehetősen furcsa szag terjeng belőle,az normális?Nem rakott krumpli illat jön belőle:),hanem olyasmi,mint a viasz......rég nem volt használva,ez lehet az oka?Vagy fújtak a kajámnak? :(
2012. febr. 11. 17:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen a régi cucc kicsit "illatozik" a melegtől.
2012. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az megszokott, ha furcsa a szaga, föként ha már egy ideje nem használták. Ha bemelegszik - 5.-10 perc - , akkor nyisd ki a sütöajtót és szellöztesd ki, akkor elmegy a szaga.

Eleinte nézd meg többször, hogy mennyire süt, mert nem olyan egyenletes, mint a villany, ha kisebb a nyomás, akkor nem melegit annyira. Meg lehet, hogy alul vagy felül jöbban süt, alulra be lehet tenni egy plusz - üres - tepsit, felül meg alufóliával le tudod takarni az ételt.


Teljesen rossz biztos nem lesz, de valószinüleg eltart néhány próbálkozáig, mire kitapasztalod.


Sok sikert kivánok - majd ird meg, hogy mi lett.

2012. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Rendben,szuper,akkor úgy tűnik ma mégis fogok enni:P

Nagyon szépen köszönöm,nagyon megnyugodtam,hogy nem száll el a konyha. :)

2012. febr. 11. 17:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Könnyen meglehet, hogy valami régebben kifolyt bele és most az ég bent a sütőben.

Nyisd ki a sütő ajtaját és nézd meg mi a helyzet a krumpliddal.

Amíg nem tapasztalod ki a sütőt, gyakrabban nézegesd benne az ételt.

Gázsütő és gázsütő közt is nagy különbség van. Az anyukámé sokkal gyorsabban süt, mit az enyém. A múltkor elromlott a sütőm, benne a félig se kész rakott krumpli. Anyukám a szomszédban lakik, átvittem hozzá, de még jó hogy ő bement a kertből, mert odaégett volna a kajánk, olyan gyorsan süt az ő sütője (ugyanazon a beállításon)

Jó étvágyat a vacsihoz!

2012. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen,igen,figyelgetem,szépen alakulgat. :)

Köszönöm!

2012. febr. 11. 18:07
 9/12 A kérdező kommentje:

Kész!!!!!!!!!!!!

Nagyon klassz lett,nem azért,hogy fényezzem magam,de ez egyszerűen mestermunka :)

Persze nélkületek nem ment volna,sajnálom,hogy nem oszthatom meg veletek,köszi még egyszer.

Egyébként ha valakinek szüksége lenne ötletre a jövő heti ebédhez,elárulom,hogy ez nem prosztó rakott krumpli volt ám!:)Darált hússal és hagymával raktam,nyakon öntöttem besamellel és megküldtem reszelt sajttal.Próbáljátok ki,valami kéjmámor! :D

2012. febr. 11. 18:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elsö válaszoló vagyok: örülök, hogy jól sikerült a vacsora meg a sürö is normálisan müködött.


De ha le tudnád irni a receptet kicsit részletesebben, akkor szivesen kipróbálnám valamikor. Köszi

2012. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!