Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akinek nagyon régi gáztűzhelye...

Akinek nagyon régi gáztűzhelye van vagy volt már ilyennel dolga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem soha életemben nem volt még gáztűzhellyel dolgom,az új albérletünkben viszont az van,méghozzá meglehetősen régi.Most jött el az idő,hogy kipróbáljam,de nem tudom,hogyan működik,mennyivel másabb,mint a villany.Mire figyeljek és egyáltalán hogyan "üzemeljem be"?Rendben van,hogy ahol jön a gáz ott kéne begyújtani,de nem látom,hogy működni akarna.....elnézést a végtelenül ostoba kérdésért,de én még tényleg nem láttam soha ilyet.

Nagyon köszönöm,aki válaszol.Ha nem,ma nem vacsorázunk:)))))



2012. febr. 11. 17:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén én mindig fantáziából főzök és "szemmértékre",így sajnos mértékegységeket,mennyiségeket nem fogok tudni írni.:)

Mintha csak 'prosztó' rakott kruplit csinálnál,előkészíted,megfőzöd,felkarikázod a krumplit.

Közben elkezded a darált húst apróra kockázott hagymával pirítani,fűszerezni,ahogy tetszik.Én új albérletes,új konyhás fűszerhiánnyal küszködvén csak sóval,borssal,ízvarázzsal küldtem meg,de millió féle fűszerezési ötleted el tudnék képzelni hozzá.

Aztán vajból,kevés lisztből,tejből sűrű besamel mártást főzöl,jó sokat,én csak sóval,borssal ízesítettem,de erre is találsz sok receptvariánst a neten.

Majd szépen elkezded kivajazott jénaiba rétegezni a dolgokat,kpumplikarika,darált hús,amíg el nem fogynak a dolgaid.Én a "sorok közben"közben is fűszereztem,bár van,aki nem szereti ennyire fűszeresen,ahogy szoktad,ahogy szereted.Ha ezzel megvagy,leöntöd a sűrű besamellel és megszórod reszelt sajttal,majd beküldöd a sütőbe.

A lényeg szerintem,hogy jó és sok mártást főzz hozzá,ettől lesz gazdag és szaftos.

Nagyon finom :)

Küllemre olyasmi,mint a Knorr Görög rakott burgonyája,én azt is kipróbáltam,alapporból,de nem ízlett :S

[link]

Sok szerencsét hozzá!:)

2012. febr. 12. 09:28
 12/12 anonim ***** válasza:
Köszi, tényleg jónak hangzik.
2012. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!