Vízforralóba ártézi vizet szabad használni?
Nem feltétlenül a legtisztább.
A legjobb, ha bevizsgáltatod az összetételét, és az után döntesz róla, hogy megiszod-e.
Az artézi víz fogalma olyan mélységi vízadó rétegben levő vízre utal, amelynek a természetes nyomásszintje a terepszint felett van. Az ilyen rétegekre szűrőzött kút vize tehát szivattyús termelés nélkül is kifolyik a terepszintre (túlfolyik).
A felesleges vízelfolyások elkerülése érdekében az ilyen kutak csövét (kútfejet) a felszín felett is toronyszerűen (2-3 méterre a terep fölé), vagy gyakrabban nagynyomású lezárható kútfejet alakítanak ki.
A víz oldott ásványiagyag összetétele igen különböző és alapvetően a mélységi réteg tulajdonságaiból fakad.
A tisztítatlan artézi vízből kítűnő ásáványvizek. ivóvizek nyerhetők kis ráfordítással. Megkockáztatom, hogy a karsztvizeknél is előnyösebbek (kisebb vízkeménység). Ezzel a készlettel még mindig jobb minőségű ivóvíz nyerhető, mint a szivattyúzott rétegvizekből.
A termálvíz mellett ezek a mélyrétegi artézi vizek Magyarország kincsesbányái lehetnek.
Tehát a vízforralóba szabad artézi vizet használni!
az ártézi kutak vize valóban mélyrétegből jön és az tiszta, használható. a vízkövesedés a helyi talajtól függ, ahol meszesebb lehet a talaj, ott keményebb a víz is. Pl. Mecsek környéke.
Viszont ha utcai kék kútból hozod a vizet, akkor nem biztos, hogy az még mndig ártézi, sok helyen átkötötték ezeket a kutakat a helyi vezetékes vízre! akkor meg klóros lehet, de vízforralóba ugyanúgy való
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!