Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bele lehet tenni a mikrohullám...

Bele lehet tenni a mikrohullámú sütőbe?

Figyelt kérdés
A mikrohullámú sütőbe bele lehet tenni a pohárral együtt a fém poharat? Úgy, hogy a fém része víz alatt van, a pohárban. Vagy így is visszaverheti a sugarakat és elromolhat a mikrosütő?

2012. ápr. 8. 08:57
 1/10 A kérdező kommentje:

Jaj, most nézem :D


A mikrohullámú sütőbe bele lehet tenni a pohárral együtt a félig fém kis kanalat (teteje, ami kilóg, műanyag)? Úgy, hogy a fém része víz alatt van, a pohárban. Vagy így is visszaverheti a sugarakat és elromolhat a mikrosütő?

2012. ápr. 8. 08:59
 2/10 -pandy- válasza:

Egyszer biztosan.

De szerintem ne erőltesd!

Nekünk anno leesett az a rácsizé amit a mikróhoz adtak,elpattant és állandóan ívet húzott.

2012. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ne próbálkozz. Semmiféle fém nem jó a mikróba. Én egyszer véletlenül egy nagyon kevés arany diszitésű tányért tettem be, és pattogott, ivet húzott.
2012. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért fontos melegítened a kanalat.

Mikróba fémet ne. Ez mindenre vonatkozik. Még ha pl megolvasztod a fém kanalat akkor is vagy lereszeled vasporrá. Akár vízben, akár krumplifőzelékben vagy anélkül.

Amerikában ezért vastagabbak a használati utasítások, mert úgy gondolkodnak az emberek mint te.

És arra is vonatkozik ha a macskád lenyelt egy fémpénzt, úgy se tedd be.

2012. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem egészen értem én sem ezt a fém dolgot, mindenhol tiltják, közben a rácsok, minden mikróhoz fémből készülnek.Az igaz, hogy a lábaira kerámiatalpat húztak, de attól még krómozott vas.Majd én mindjárt kipróbálom neked a kiskanalat, van egy mikróm amiért nem kár, úgy is kidobásra van ítélve.Na kérem, kerámia kávéscsésze, félig vízzel, fém kiskanállal. A víz forró, a kanál és a pohár langyos, a mikró nem ment tönkre.:D
2012. ápr. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos volt nemrég egyik ism.terjesztő adón,hogy izzókat rakott a nő egy műanyag tálba úgy,hogy a csavaros részeiket befedte a víz. Amikor bekapcsolta a mikrót az izzók,amik a sugárzó rész alatt áthaladtak világítottak,de a fémrésznek nem lett baj. Ettől függetlenül NE PRÓBÁLD KI,mert az ÖRDÖG NEM ALSZIK!!!!
2012. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert beraktam a poharat kiskanalastól, apám meg meglátta, mikor vettem ki, és elkezdett cirkuszolni. Én meg bizonygattam, hogy nem lett semmi baja tőle a mikrónak, de azért biztonság kedvéért feltettem a kérdést :D

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! :)

2012. ápr. 9. 13:11
 8/10 A kérdező kommentje:
De azt hiszem, hogy mostantól mindig figyelek a kiskanálra :) Jobb félni, mint megijedni :)
2012. ápr. 9. 13:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért "tiltják" bármiféle fémtárgy betételét a mikróba, mert bizonyos feltételek mellett károsíthatja a sütőt, vagy a fémtárgyat.

De ezen feltételek meglétének mérlegelését nem bízzák a felhasználókra.


-Akkor károsodik a sütő, ha egy viszonylag nagy felületű fémrész a magnetronba (a sütő lelke) visszaveri a sugarakat.


-Akkor károsodik a fémtárgy, ha az tartalmaz vékony éleket, csúcsokat illetve alakjánál fogva mint egy antenna össze tudja gyűjteni a mágneses sugarakat ami áramot gerjeszt benne.

(fémszegélyes tányér éppen ilyen)


A víz alatt lévő kiskanál nem vészes. Viszont a vízből kilógó része már egy fokkal rosszabb. (Még ha műanyaggal is van bevonva)

2012. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kanalat be lehet tenni. Semmi baja nem lesz. Sok itt a sületlenség, előző már félig jól válaszolt.

A mikró, nagy frekvenciás elektromágneses hullámmal melegít, aminek a hatására a VÍZ molekulák regésbe jönnek. Semmi köze a fémhez, annak a rezonanciája teljesen más frekvencián van, mint amit a mikrók használnak. A fémet NEM melegíti fel a mikró, hozzá sem "nyúl".

Viszont a fém vezetni képes ezeket a hullámokat. Ha van akkora ZÁRT egységes fém felületed, aminek akkora a zárt felülete, hogy a sugárzott mikrohullám hullámhossza elfér benne, és rövidre tud záródni, akkor van baj. Ehhez tökéletes egy olyan pohár vagy tányér, aminek a pereme fémezett, hosszú kör alak, ideális hullámrövidzárhoz. Egy kanálban, késben, villában a tárgy ALAKJA miatt ez nem jön létre, mivel végtelen sík fém felületnek tekinthető. Tehát evőeszközt nyugodtan be lehet tenni a mikróba.

Sőt, egyes gyártók használati utasításaiban szerepel, hogy ha forráspont közelébe akarsz melegíteni folyadékot a mikróban, ajánlott beletenni egy kanalat a személyi sérülés elkerülése végett. Ezt azért szokták beleírni, mivel a hullámnak van egy hullámhossza (mint előbb írtam), ami miatt nem egyenletesen melegíti fel a mikró a behelyezett ételt. Ezért forog a tálca. De így sem mindig melegszik át teljesen egyenletesen a folyadék, lehet hogy x pozícióban a víz már 95 Cfok, tőle 3mm-re még csak 15 Cfok. Mikor megáll a mikró, te benyúlsz, kiveszed, a kivétel mozdulata közben keverednek össze érdemben a folyadék molekulái, és ekkora hőmérséklet különbség ilyen gyors kiegyenlítődésénél robbanás szerű effektus jöhet létre, és leforrázhatja a kezedet. Ha kanál van benne, a forgás közben összekeverednek a molekulák.

Tehát a fémhez nem nyúl az elektromágneses hullám, csak a vízhez. A fém csak vezetni képes, de ha nem tud rövidre záródni, nem lesz semmi baja. Pont mint az elektromos áramot, egy szál vezetéket feszültség alá helyezel, semmi nem történik az ég világon. Viszont ha két, különböző potenciálon lévő feszültségforrást rövidre zársz egy vezetékkel, rövidzár keletkezik. A kanál sík felületnek tekinthető a mikróban, így nem tud rövidzárként szolgálni egy olyan frekvenciájú elektromágneses hullám számára, amit a mikrók használnak.

2015. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!