Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem varr a varrógépem?

Miért nem varr a varrógépem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kattant egyet,és azóta nem varr... :( Nem varrja meg az anyagot. Amúgy működik rajta minden,a tű is mozog,húzza a cérnát is, de nem varr! Csak üresen lyukasztja az anyagot... :( Már nagyon el vagyok keseredve,két napja szenvedek vele,h rájöjjek mi baja.Eddig semmi változás.

Kérlek,ha tudtok bármilyen tanáccsal szolgálni, hálás lennék :)

Köszönöm előre is.


2012. márc. 1. 23:12
1 2
 1/13 fúróferkó ***** válasza:
100%

Az alsó szál orsója jól van behelyezve?A tű nem görbe?Jó irányba van betéve a helyére?Első lépésben a használati utasítása szerint ezeket ellenőrizd le!

1.,Húzd félre a hurokfogó feletti tetőt ,vagy szereld le a tűlapot ,hajtsd fel a gépet,hogy lehessen látni mi történik ,amikor a tű hegye az alsó holtpontban van.


2.,Most ellenőrizd le a hurokfogó beállítását a tű hegyéhez képest!

3., A kézi kereket lassan forgasd magad felé,miközben figyeld a tű hegyét!

4.,A tű lassan halad lefelé,miközben a hurokfogó hegye fordul a tű hegye irányába.Egyszer a tű eléri az alsó holtpontját (ahol egy pillanatra állni látszik miközben a kézikerék fordul,aztán elindul felfelé irányba),tehát ebben a pillanatban ,amikor felfelé indul a hurokfogó ferde hegyének a tű előtt 2-3 mm re kell lenni!

Lassan tovább forgatni,amikor a hurokfogó hegye a tű előtt van pontosan,illetve mellé ér,le kell ellenőrizni most 90 fokkal másik irányból a tű-hurokfogó hegy távolságot.

Itt dől el leginkább ,hogy a hurkolás megtörténik-e ,varrónőnyelven:varr a gép ,vagy nem.

Akkor jó a beállítás ,ha a hurokfogó és tű oldala között a lehető legkisebb a hézag.

A tű hegyének egyik oldala ki van mélyítve ,itt kell elhaladnia forgás közben a hurokfogó hegyének,miközben beleakad a tű hegyénél képződő cérnahurokba.Ha felső szálfeszesség jól van beállítva az anyagtól függően,akkor a tű felfelé indulásakor a cérna kissé lemarad ,képződik egy kis hurok,ebbe kell beletalálni a hurokfogó hegyének.

Ha túl nagy a távolság a hurokfogó elszáguld a tű mellett mint a gyorsvonat és azt látjuk,hogy csak lyukasztóként dolgozik,vagy görbe a tű és néha elkap egy-egy hurkot ,akkor azt látni a varrat alsó felén,hogy néha kimarad az öltés.Ha túl kicsi a távolság akkor belever a tűbe a forgó rész és kattog a gép ,eltörik a tű.

Ilyen "elállítódás"akkor szokott előfordulni ,ha vastagabb anyag (farmer)volt varrva, és meg lett erőszakolva a gép.a főtengelyen kicsit elfordulhatott a hurokfogó háza.

2012. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez nem semmi részletes leírás volt :) Köszönöm szépen. Megpróbálom pontról pontra végig csinálni e leírás szerint. :)

Lehetséges,h ez lehet a baja,mert előtte kihagyott,vagy nagyokat öltött! :)

Megnézem ma,és írok,hogyha sikerült.

Köszönöm mégegyszer :)

2012. márc. 2. 11:44
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem sikerül!!!! :( Az egész bobin fura ! Azogy fordítom a kereket,és megy le a tű, a bobin is fordul, de nem a nyílásnál ér le a tű,hanem még a forgó részbe... megakad benne a tű, kész és nem is lehet tovább forgatni, vissza kell húznom...

Mi lehet elállítva? :(

2012. márc. 2. 13:07
 4/13 fúróferkó ***** válasza:

Akkor először is vedd ki a tűt,és úgy nézd a mozgásokat!

A hurokfogót tanulmányoztad ahogy leírtam? látod azt a ferde hegyét ,aminek bele kell "fúródni " majd a hurokba?

Tű nélkül forgasd a kereket varrási irányba,és nézd ahogy leér ,és ahhoz képest fedezd fel a hurokfogó hegyét!

Ha ez megvan akkor állapítsd meg a helyzeteket amit délelőtt írtam!

Ha egyértelműen nem az képlet van amit várhatunk ,amit leírtam a helyes beállítástól ,akkor az orsótartó ház valahogy elfordult a tengelyen.Nem tudom milyen géped van ,de általában 3 db M5-ös kis hengeres fejű csavar rögzíti.

Még egyszer memorizáld a helyes beállítási méreteket,(a greifer csúcsa a tű alsó holtpontjában a tű előtt 2-3 mm,amikor a tű mellé ér a tűárok és greifer között0,3-1 mm hézag)A greifer a hurokfogó.

Ha meggyőzödtél, hogy jó irányban gondolkodsz,és ura vagy a helyzetnek, nagyjából a tengelyen a helyére került a forgó bobinház ,a tűt vissza lehet tenni és a beállítást befejezni.

Ha nincs alkatrész törésed ,meg kell tanulni ezt a műveletet mert a szervízben 10 ezer alatt nem állnak szóba az emberrel.

Sok sikert!

2012. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 fúróferkó ***** válasza:
Elfelejtettem mondani ,de biztos tudod,hogy a beállításnál az alsó cérnaorsót (bobint) vedd ki!jobban lehet látni a tű hegye hol jár.
2012. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, szétszedtem,és tű nélkül forgattam a kereket, szépen lemegy teljesen,és nincs törés sehol. Próbálgattam a tengelyen kicsavarni a csavart, de lehet nem jót próbáltam, de amúgysem sikerült kicsavarni.

Egy Lucznik Predom 466-os varrógépem van. Használatim nincs hozzá.

Nem értem,hogy tudott ennyire elmozdulni a ház, és mitől, ha még a csavart meglazítani se tudtam?? :(

Mindent leírtam az előző kommentből. Így ha eljutok a beállításig,akkor már tudni fogom a méreteket. Csak addig jussak el... :(

Köszi

2012. márc. 2. 20:08
 7/13 fúróferkó ***** válasza:

Miért nem sikerült kicsavarni a csavarokat,a csavarfejhez megfelelő méretű,és profilú szerszámmal próbáltad?

Hagyományos hengeres fejű hasított nyílású csavar ,vagy valami belső kulcsnyílású (imbusz,torx),netán hatszögvejű?

Ha leveszed a gép felső fedelét ,ott van egy ékszíj,de leginkább bordásszíj-hajtás a főtengely jobb széle felé a kézikerék közelében,ami leviszi a hajtást az alsó tengelyre ,aminek a végén a hurokfogó ház van rögzítve.

Ezt a szíjhajtást jól vizsgáld meg ,a szíjtárcsák rögzítőcsavarjai elmozdulhattak-e,hajtószíj nem laza?

A felső és az alsó tengely közötti korrekt forgáskapcsolatért ez a hajtás felel.

2012. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fúróferkó ***** válasza:

Közben utánanéztem,a te gépednél nem forgó ,hanem "hintázó"mozgást végez a bobin.A régiek úgy mondták:"hajó".

nem is bordás szíj hajt lefelé,hanem merev tengelyek.A hurokfogóház csavarját is látom,hengeres fejű,hasított csavar.Pontosan a csavarsliccnek megfelelő méretű jól megmarkolható ,(erős kézzel)csavarhúzóval ,meg lehet lazítani csavarokat.

2012. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ma éjjel 1 óráig szereltem, de nem lent a hurokház környékén,hanem a tű rúdat állítottam be (azt a részt ami bent van a házba). Emlékszem még múltkor ki volt lazúlva,és valahogyan csak vissza lett téve.Azóta nem lett használva,és eszembejutott. Nem tudom tényleg ez lehetett e a baja, de megoldódott,és most szépen varr.... :)

A beállítást a leírtak szerint csináltam. Leszedtem a kelmetovábbító lemezt,így láttam,h mekkora távolság van a hurokfogó hegy és a tű között, majd a kilazított tűrúdat ahhoz mérten állítgattam. Míg nem felhúzta a cérnát, hurkolt rendesen. Kipróbáltam anyaggal, és varr minden öltéstípussal.. :)

Köszönöm mégegyszer, mindent leírtam,ha a későbbiekben szükségem lenne rá. Nagyon hasznos volt. :)

2012. márc. 3. 12:37
 10/13 fúróferkó ***** válasza:

Örülök neki ,hogy sikerült megoldani.Gratulálok a kitartásodért.

Igen célszerű ,mint minden munkát dokumentálni.Én bármit,bárkinek csinálok szerelek,ha kell még fényképekkel együtt is elteszem későbbiekre ,emlékül.

A varrógépnél maradva,a sajátomat is amikor egyszer beállítottam,lerajzoltam a tengelyek helyzetét,méretekkel.

A tengelyek azon helyein ,ahol pl. a bobinház rögzítve van,vagy a te problémádat okozó tűszár állítva van,egy vékony hegyű alkoholos filccel összejelöltem.Sok év múlva ,ha erre jelre ránézel, már messziről látszik ha a gép viccelni akar a varrnivalóiddal.

További szép varrást ,minden jót!

2012. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!