Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Előltöltős vagy felültöltős...

Előltöltős vagy felültöltős mosógép a jobb? és miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
attól függ hova akarod tenni, és mennyi ott a szabad hely
2012. febr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Az elöltöltősnél, ha elenged a gumi akkor folyik. Ezért a felül töltőset ajánlom. Illetve nekem az szimpi, hogy kisebb a felül töltős és nem kell hajladozni mint az elől töltősnél.
2012. febr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kuko válasza:
100%
A felül töltős jobb az indok kimondottan egyszerű. Ha belegondolsz a felül töltős mosógépnek a dobját két oldalról fogja a csapszeg az elöl töltős mosógépnek meg csak egy oldalról. Ami igazából csak annyit jelent, hogy nagyobb az esélye, hogy behal a mosógép.De a mai technika már olyan, hogy azért mégse. Én a felül töltőst mosógépet díjazom nekem már mind a kettő volt. De az elöltöltőssel csak a gány megy meg az nagyobb helyet is foglal. De igazából a lényeg annyi amilyet akarsz! Mert jó mind a kettő valamire:)
2012. febr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Nekünk az elöltöltős mosógépünk rendszeresen meghibásodott és elárasztotta a fürdőt. Mióta elköltöztem, azóta felültöltőset használok és még semmi gond nem volt vele, pedig már jó ideje megvan.
2012. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
nekünk felültöltősünk van, eltűnt a gumija ugyanúgy szétázik a szoba, ha nem lenne pincében egy panel linóleuma átázott volna már, ez után is felültöltőst fogunk venni, de a gumira és terhelésre vigyázni kell mint a csapszeges kommentelő is írta
2012. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Elöltöltőset érdemes, és FAGOR vagy BOSCH márkkájút.


Egyrészt azért, mert esélytelen az, hogy pl: egy csipesz vagy valami a dob mellé essen le a mosógép aljára.

Másrészt láthatod, hogy mos-e vagy sem. Nekünk kb 9-10 év alatt 2x volt javíttatva FAGOR elöltöltős mosógépünk. Egyszer nem is javították, hanem csak egy műanyag golyó ment a dob mögé, és igen nagy zajt csapott. A másik baja meg az volt, hogy az egyik alaplapi áramkör túl nagy áramot próbált meg felvenni rosszkor, és zárlatot kapott az az áramkör.

2012. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tibo61 ***** válasza:
Meghibásodás szempontjából nincs számottevő különbség a két fajta között. Az elöl töltőst könnyebb túlterhelni.(mint már említették egy oldalon fogja csak a csapágy) Én javítom mind a két fajtát, a hibák nagyjából ugyan azok. Minden esetben az elhelyezés, és a hely számít. Pl: Egy felültöltőset nehezebb beépíteni a konyhabútorba.
2012. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
82%

Én az előltöltösre esküszöm! Volt mindkettő, de ennél "szemmelláthatóan" tudom követni a mosási folyamatot, míg a másiknál nem igazán, csak akkor már, mikor kiszeded a ruhád. Hogy ez miért előny? Mondok rá egy példát: pl. a jelenlegi mosógépünk - előltöltős - újabban nagyon kevés vizet szív magába, nem mint amennyit "anno" vásárláskor tapasztaltam. Jeleztem a szerelőnek, aki azt mondta, hogy ez normális, hiszen energiatakarékosság így, energiatakarékosság úgy még a víz terén is, ezért így lett programozva a gép, hogy keveset fogyasszon.

Mire finoman csak azt mondtam: már 8 éve használom ezt a gépet, tudom mennyi vizet használt láthatóan az üvegajton keresztül, és mostanában mennyit használ. Szinte hallani, hogy szárazon surlódik a ruha a dobban.

Hát mivel az én kis okos szerelőm nem tudott elbánni a problémával, folytattam a megszokott módon a mosási technikámat, hogy a mosószer adagoló kihúzásával feltöltöttem még a gépet a kellő mennyiségű vizzel, amit addig tapasztaltam, míg nem jelentkezett a probléma.

Tehát hármas siker: látom, nincs-e gond mosáskor a vízfelvétellel, után tudom tölteni vizzel a mosószertartálynál, és lepipáltam egy "nagytudású" mesterembert, amit valljuk be egy egyszerű háziasszonytól nem semmi feladat.

2012. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
88%

Nekem volt már mindkét fajta.

Az elöl töltősnél sokkal könnyebb tisztán tartani a mosószeradagolót. A felül töltősnél bepenészedik az öblítőadagoló és csak a kínlódás van vele.

A már felsorolt érvek miatt korábban én is ragaszkodtam a felül töltőshöz. A költözések során (volt belőle sok) mindig otthagytam a mosógépet, mert kérte az új vevő. Aztán elöl töltőssel vettem egy lakást, és azóta is arra szavaznék. 100x tisztábbra mos, mint a felül töltős :) pedig ugyanazt a mosószert használom évek óta.

2012. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ma már szinte mindegy: a fölültöltősnek ugyan 2 oldalon van csapágya, ám az elöltöltősnek a 2-3 csapágya jóval többet kibír! Vannak 20-30 évre szóló márkák: Miele, Elektra Bregenz.AAA kat.-st vegyél. 5-6-7-8 kg ruhatöltetűek. Ha kell, tudok segíteni: 30%-kal olcsóbban. Deni-papi
2012. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!