Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A konyhai páraelszívókban...

A konyhai páraelszívókban szerkezetileg milyen ventillátorok vannak? Olyan szénkefementesek mint a PC ventillátorok, vagy szénkefés soros motorok, mint a porszívóké?

Figyelt kérdés
Az fix, hogy qrvahangos ami olcsó, ami nem, az meg qrvadrága.

2011. nov. 1. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, szénkefe nélküli állandó mágneses forgórészű motorok.


A hangosságot nem feltétlenül a motor okozza. Lehet rezonálás, és lehet az áramló levegő hangja is.

2011. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet ilyet külön kapni? A 4-5-12e Ft-os csőventillátor ugyanaz? Megéri a 12 e Ft-ot kifizetni a csendes verzióért? A lapátja nagyon kidolgozott. A többié szinte csak bele van ßaszva, vastag belépőél, sorja stb.
2011. nov. 1. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:

A porszívóban kalickás aszinkron motorok vannak. A páraelszívóban vagy olcsó kefés motor van, vagy ugyan olyan kalickás mint a porszívóban.


A motor akkor hangos benne, ha csapágyas, ilyenkor már kotyogni is szokott. Sima siklócsapágy van benne ami újkorában még jó, de elég gyorsan tönkremegy. Megpróbálhatod megkenni, de vigyázz, mert vannak önkenő változatok, abban grafit van és ha az összekeveredik zsírral, akkor megdagad, maszlag lesz belőle, stb.


Nagy valószínűséggel amúgy nem a motor lesz benne hangos, hanem a ventilátor. Ezt könnyen letesztelheted, ha leszeded róla és úgy próbálod meg elindítani. Fel fog pörögni baromira, de csak a motor csapágyhangját hallod majd a ventilátorét nem.


Kezdeni sokat nem tudsz vele, reszelgetheted a sorját meg polírozhatod a lapátokat, sokat nem nyersz vele. Konstrukciójában olyan kell venni ami igényes. Mielőtt megveszed hallgasd meg, szóval csak ott vegyél ahol ki lehet próbálni vagy legalább rá van írva, hogy hány db a zajszintje.

2011. nov. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

00:11 vagyok, bocs elk*rtam, a tűzhely fölötti páraelszívóra gondoltam, de közben rájöttem, hogy neked csőbe építhető szagelszívó kell.


A csőbe építhető aszinkron kalickás lesz, mint a porszívóké.

2011. nov. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy egy levitézlett porszívómotorral aminek tudom állítani a fordulatát simán megoldható a dolog :)
2011. nov. 2. 02:12
 6/9 anonim ***** válasza:

"A porszívóban kalickás aszinkron motorok vannak. A páraelszívóban vagy olcsó kefés motor van, vagy ugyan olyan kalickás mint a porszívóban. "


Hogy mi van a porszívóban?

2011. nov. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 menta34 ***** válasza:

Nem értek a motorokhoz. DE. A porszívó motor 600-800W, megsüketülni mellette és 20 perc után lekapcsol, mert túlmelegszik. A szellőzőkben használt motor meg max 150W és évekig megy nonstop. Ne mondjátok már, hogy keverhető a kettő :)

Nekem szintén saját építésű elszívóm van, abba 20e volt kb. a 400 köbméter/óra teljesítményű elszívó venti :)

2011. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6:43: mi a kérdésed lényege? Biztos vagyok benne, hogy találni fogsz ellenpéldát is, de amiket szétszedtem abban mind kalickás aszinkron motor volt. Az újabb teljesítményszabályzósokban gondolom már nem az van, mivel az univerzális kefés motort sokkal könnyebb fázishasítással szabályozni, míg a kalickás aszinkron verziónál ez nem igazán működik, illetve rengeteg problémát vet fel.


9:04: a motor működési elve nem feltétlenül áll kapcsolatban a zajszintjével. Persze egy kefés motor a súrlódás miatt nyilván hangosabb lesz, de ne hasonlítsd össze a 150W-os motor zajszintjét a kW-ot nagyságrendű motoréval. Ráadásul a porszívó különleges eset, mivel ott nagyon erős forszírozott hűtést ad a motoron átáramló levegő, ugyanakkor előny a minél kisebb méret a nagy fordulatszám elérése miatt (nagyobb szívóhatás) ezért ezek a motorok magas fordulatszámon működnek ami természetesen nagyon erős zajjal jár. A zaj jó részét egyébként a ventilátor kelti, a sivító búgás csapágyhang, a szuszogás viszont ventilátor.

2011. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó tokozással, zajcsillapítással, rögzítéssel, lágyindítással a turbinás porszívó egészen elviselhető tud lenni. De csakis a külön hűtőventilátoros. Az átáramlóhűtésesek eladásra készült nagy kalap szar konstrukciók.
2011. nov. 2. 18:00

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!