Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A vízszűrő kancsó kiszűri a...

A vízszűrő kancsó kiszűri a hormonokat a csapvízből?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A csapvízben nincsenek hormonok -.-
2011. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A csatornákba, a Dunába is bele kerül (pl. fogamzásgátlótól), így az ivóvízben is benne van!
2011. júl. 9. 18:40
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg benne van, mindenféle gyógyszer, és hormonok is (sokak szerint ezért van manapság ennyi napiszar féle "alfahím").

Persze próbálják szűrni, de a 100%-át nem lehet.


Viszont az érdekelne, hogy te erről még hogyhogy soha sem hallottál? Ez egy köztudott tény.

Oké, hogy fiatal vagy, ez látszódik az írásodon is, de ezt még a fiatalok is tudják.


Kérdésre viszont nem tudok válaszolni.

2011. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Látszik az írásomon XD megszólalt öreganyám. Képzeld el tudom miket híresztelnek, csak nem hiszem el. Szerintem teljesen abszurd.
2011. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

[link]


" Főleg a fájdalomcsillapítók, a gyulladáscsökkentők, az antibiotikumok, és a hormonkészítmények terhelik a környezetet. A világon a természetes vízfolyásokban eddig körülbelül 20 féle gyulladáscsökkentőt találtak, és ezekből nyolcat már csapvízben is kimutattak. "

2011. júl. 9. 18:55
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért híresztelik, hogy vegyél több százezerért víztisztítót, ami nem elég, hogy semmit se ér, de olyan vizet ad, ami a szomjúságra se jó.
2011. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg tessék:

"

Azért azt egy kicsit cáfolnám, hogy az ivóvízbe bármilyen mennyiségű káros női hormon bekerülne, ami miatt "torzulnak" a férfiak! :) Elég viccesen hangzik! Hormonok alapból vannak szervezetben és ürülnek is a vizelettel akár szed az ember gyógyszert akár nem.

Az ivóvízben van ezer más káros anyag, amitől sokkal jobban kell félni! Pl. arzén vagy magas vas tartalom, ahol a meghatározott határokat nyaldossák az értékek, mert éppen a megengedett határ alá tűzik a célt víztisztításnál. Na ezek igenis baromira károsak az egészségre! Emellett hidd el, a nők vizelete baromira elveszik, arról nem is beszélve, hogy azért van szennyvíztisztítás, hogy a káros anyagokat kiszűrjék, persze azoknak sem tudják egy részét ez tény, de nem engednék a "körforgást", hogyha a határértékeket túlszárnyalnák.

A tisztított szennyvizet többnyire a Dunába engedik, viszont ha utánanézel Magyarországon az ivóvizet nem felszíni vizekből nyerjük, ergo lehet hogy valamennyi hormon kerül még felszín alatti vizekbe is, de olyan nevetségesen kis mennyiségben, hogy attól senkinek semmilyen baja nem lesz és 100%-ban biztos lehetsz benne, hogy a srácok nem ezért "nőiesednek" lassan el. :)

Én is olvastam már jópár cikket ezekről, de azért kétlem hogy a mai világban ez lenne a legfőbb probléma. Anno a jóval magasabb hormontartalmú fogamzásgátlók mellett is volt meddőség (férfiaknál), ahogy egészséges gyermekek tönk elege is született, de ha úgy tetszik visszamehetünk dédanyáink idejébe, ahol szintén előfordult, hogy a pároknak nem lehetett gyereke. Az hogy ma már sokkal stresszesebb, rohanóbb életet élünk, sok alkohollal, cigarettával, környezetkárosító járművekkel stb, illetve a párok nem 18-20 évesen vállalnak gyereket legkésőbb, hanem 35 évesen... ez éppen elég indok a gyakoribb meddőségre szerintem. "

2011. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

És ebből az írásból pontosan lehet tudni, hogy tényleg vannak gyógyszerek a vízbe.

Lehet, hogy nem káros mennyiség, de ezt nem is mondta senki.


"Látszik az írásomon XD megszólalt öreganyám"


Nő se vagyok, és öreg sem. Még 20 éves sem vagyok, csak értelmes (általában). Gondolom neten is olvastál már értelmes emberekről, csak szintén nem hitted el, hogy léteznek.


És neten sem csak a baromság kering, vannak igaz történetek is, csak nem a blikk.hu-n kell keresni

2011. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg mit fiatalozol le? Idősebb vagyok nálad. Kösz, de nem olvasok Blikk-et, amit bemásoltam, itt írták ezen az oldalon. Tételezzük fel, hogy ici pici hormon bejut a vízbe, de az semmi.
2011. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg örülnék, ha nem oktatnál ki :) mivel te 20 alatt vagy, én meg bőven felette, diplomával, munkahellyel, lakással.
2011. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!