Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van olyan villanykörte aminek...

Van olyan villanykörte aminek szép fehér fénye van?

Figyelt kérdés
Mert általában majdnem az összes ilyen sárgás fényt ad!
2011. jún. 27. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs.Hagyományos izzó mind borostyánszínű.

Némelyik halogén izzó tud fehéres fénnyel működni.

A fénycsövekből a higanygáz töltetű tud fehéren világítani(ezt laikusként a warmwhite feliratról ismered fel).

Energiatakarékos izzóból(helyesen fénycsőből) is a higanytöltetű fehéres-kékes.

Valamint a modern led izzók léteznek fehéres árnyalatú fénnyel.

2011. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel a hagyományos izzókban wolframszál van, azaz fém, és a fém nem tud fehéren izzani, még a halogének sem. A fehér fényt csak kémiai úton (gázkeverékkel)lehet előállítani.
2011. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Attól függ mi neked a fehér.


Az izzók családja mind 2500-3200 Kelvin fok közötti színhőmérsékletű (Az előbbi a vákuum lámpa az utóbbi a halogén lámpa).

A fénycsövek már viszonylag szélesebb lefedettséget biztosítanak, melyet a fényporuk összetételével befolyásolnak. Ezek a következők lehetnek mind egyenes(38, 26, 16, 12, 8 mm átmérőjú csövek), mind hajlított és kompakt fénycsövek esetén:

Meleg fehér csövek:(Warm White) 2700K, F27, F82, 827 kódok jelölnek.

A meleg fehér javított színvisszaadású csövek: (Warm White De Lux) 2900K, 3000K, F29, F30, F829, 630, 830 kódok jelölnek.

Hideg Fehér: (Cool White) 3300K, F33, F83, 835, 635 kódok jelölnek.

Hideg fehér javított(természetes(naturális)): (White Nature De Lux): 4000K, F84, 640, 840 kódok jelölnek.

Nappali fény: (Daylight) 6500K, 7400K, F65, F74, F86, 670, 860.


Sok sikert a választáshoz.

2011. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha élethű színvisszadást szeretél, azt a hagyományos izzóval éred el, ugyanis annak a fényszíne hasonlít legjobban a napéra.
2011. jún. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D.O.81 ***** válasza:

Tisztelt utolsó!


Láttál már olyan diagrammot, melyen a nap és az izzó frekvencia-intenzitás görbéje van összehasonlítva?

El kell, hogy szomorítsalak, mert az izzó rendkívül jól torzítja a színeket a napfényhez képest, mivel a napfény intenzitása viszonylag lineáris a látható tartományban, míg az izzó a legnagyobb intenzitást a vörös tartományban a leg minimálisabb intenzitást meg a kék tartományban mutatja. A két végpontot egy viszonylag egyenes, a sarokpontoknál lekerekített vonal köti össze, mely a vörös irányába emelkedik.

Az, hogy a többség a sárga fényre bukik, hát istenem, de azért azt, hogy az izzónak a legjobb a színvisszaadása, miközben minden színt a fénye a vörös irányba tol, hát az így eléggé meredek.

Momentán az emberi szem valahol a zöld és sárga közötti színre a legérzékenyebb. Lásd kén lámpa. Na annak tényleg szép fénye van.


Üdv!

2011. jún. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Helló DO 81


Már meg ne haragudj de te ahogy látom nagyon szakkönyv szerűen látod a világot. Az utolsó ahogy írta a hagyományos izzónak a legjobban hasonlító a színvisszaadása a naphoz képest. És itten a a "hasonlítón" van a hangsúly.Laikus embernek elég szerintem elég ennyi, egyébként jó pár évvel ezelőtt én is így tanultam. A közforgalomban lévő világító testekre úgy érzem ez 100%-ban igaz.Szia.

2011. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv, w3dzz!


Kérlek én gyakorlati tapasztalataimból indultam ki, melynek miértjéért utánna jártam. És ezt az erős torzításnak a hátrányát a munkahelyemen is tapasztalom, ahol minden tele van szórva meleg fehér fényforrásokkal, és biza a színkódos ellenállás leolvasása, sokszor csak az ablak mellett hajtható végre...

Régen, amikor még a REMIX gyártotta a színkódos ellenállásokat volt egy érdekes világoskék alapszíne az ellenállásnak, amire jöttek a csíkok. Ezt még nagyon rossz megvilágítás mellett is viszonylag jól le lehetett olvasni, de mostani alapszínek egy katasztrófa.

A vöröset meleg fehér megviágítás mellett barnának, a kéket lilának, a lilát feketének szoktam nézni, ami természetes megvilágítás mellett viszont tökéletesen leolvasható. Így vagy marad a műszeres mérés, vagy megyek az ablakhoz, mikor mihez van kedvem.

Tény és való, hogy a laikusnak ez megfelel, de amint a laikusnak a színeket helyesen kell megállapítania idővel rá fog jönni, hogy a meleg fehér megvilágítás nem az igazi.


Üdv!

2011. jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
09:09-esnek: Kénlámpát lehet kapni a kereskedelemben? Én nem tudok róla, hogy valakinek a hagyományos izzó fénye elrontotta volna a szemét, de a fénycsőről már igen. A hagyományos izzó mivel a feszültség megszűnése után is izzik, (egyre halványuló fényt bocsát ki, amíg meg nem szűnik az izzás)addig a gázkisülésű fényforrások hirtelen alszanak ki másodpercenként hatvanszor. (A kompakt fénycsövek jóval többször alszanak ki, de ez akkor is igénybeveszi a szemet.)
2011. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, ötvenet akartam írni!
2011. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Nincs"

- Ellenkeznék! Van!

Furcsa mód nem hagyományos izzó, de van.

A kérdésfeltevőnek: Átérzem a helyzeted, mert én is sokat kűzdök az ellenállás szinkódokkal. Meg is találtam a megoldást. Még pedig az energia takarékos mini fénycsövek között! De nagyon résen kell lenni melyiket! Minél magasabb szinhőmérsékletű a jó! Legalább 6500 Kelvines! Pl. Philips Tornado 23W CDL E27 1PF 6500K.

Miért ez?

Azért mert noha hidegfehérnek irják, mégsem az, hanem normál fehér. A mini fénycsövek egy tartományal feljebb vannak pozicionálva bizonyára marketing trükkből. Ráadásul ahogy használod a fénycső is veszit szinhőmérsékletéből. Ugyhogy éppenhogy jó lesz a a 6500K mert a közép fehér tartomány 5600 Kelvinnél van.

Mindig a szinhőmérsékletre kell figyelni és a minél nagyobb megvilágitásra! Mert a legnagyobb mini fénycsövek is alig tudják teljesiteni a szabváyan előirt megvilágitást ami 100 lux, vagyis 100 lumen/m2 legalább egy nappalinál. Mivel egy 23w-os fogyasztású Tornado spiral CDL E27 6500K tud 1400 lumen fényáramot, igy egy 16 négyzetméteres vagy 4x4-es normál szobához sem jön ki a szabványban ajálott 100 lumen/m2 vagyis 100 lux megvilágitás. Szóval erre is figyelni a minnél magasabb színhőmérséklet mellett vásárláskor!

Hagyományos izzók pedig silányok a naphoz képest és mind vörösek.

"Én nem tudok róla, hogy valakinek a hagyományos izzó fénye elrontotta volna a szemét, de a fénycsőről már igen. "

- Sok mindenről nem tudsz még! Éppenhogy a régi időkben gyegült meg sokak szeme a rossz világitástól. Most már sokkal több lehetőség van, mert fejlődött valamit a fénytestek gyártása. Éppenhogy a régi idpkben nem vezettek statisztikákat a gyengénlátókról, de egyszerű parasztlogikával is rájöhetsz, hogy egy hagyományos izzó

még ugy sem közeliti meg a természetes napfényt, mint egy mai modern fénycső ami magas szintartományú (hidegfehérnek mondott).

2011. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!