Mi a különbség a dinamó és az aggregátor között?
Ezt a kérdést már föl tettem... melyiknek kell energia a beindításához?
Melyik termel áramot? Mire használják leggyakrabban?
Melyik érintése életveszélyes(sebb) ?
Agregátornak hívjuk ugye a valamilyen motor/benzin.diesel/ és áramfejlesztő egység/dinamó,generátor/egybeépített komplexét.Magában a dinamó nem fejleszt áramot, max akkor veszélyes ha rád esik.A motor beindításához is kell energia bevitel,ugyan úgy mint az áramfejlesztéshez.Általában több mint amit visszakapsz(hatásfok) És hogy melyik a veszélyessebb?
Egy törpefeszülségű dinamó/max 42V/ megfoghatsz kicsit bizsereg a kezed,de én nem fognám meg a benzinmotor hajtótengelyét forgás közben.Tehát a veszélyesség relatív.
Remélem segítettem.
Tehát ha valaki áramot akar termelni aggregátor vagy dinamó segítségével akkor diselre van szüksége?
Így már nem is olyan ingyen-áram?
Szia!
Az aggregátor, és a dinamó is hasonló elven működik: Forgási energiát konvertál át elektromos árammá.
Az Aggregátorban is dinamó van, csak nagyobb teljesítményű mint a bringádon. A bringa dörzshajtással adja át a dinamónak a forgást, forgó mágnessel és körülötte elhelyezkedő réztekercs(ek)el alakítja át árammá. Aggregátorban a forgómozgást egy robbanómotor hozza létre.
Benzin, diesel pénzbe kerül, nem ingyenes.
Ha szeretnél "ingyen"-áramot, akkor egy szélgenerátort kellene készíteni:
Anyagköltség van, munkaidő sok... Tudj hegeszteni, Erős, ipari mágneseket kell beszerezni, rézhuzal tekercseket kell készíteni...STB.
Alapban (a fenti linkken olvasva) 500 watt teljesítményt ad le 24 volton. Nem igen tapogatnám működés közben a kábelt....
A képek szerint tényleg működőképes...Bár a viharvédelmet biztosabban oldanám meg, nem sima rugóval. Olyan védelem is létezik, hogy a lapátokon van hasonló kialakítás. Ha egy bizonyos erősséget elér a szél, a lapátok hátranyomódnak, ráadásul -jó beállítás esetén - egyenletes forgássebességet és ezáltal egyenletes áramerősséget tudnak biztosítani.
Nekem nincs tudásom ilyen kialakításához ( vagyis még nem próbáltam nagyban ) kisméretű szélgenerátor viszont már készítettem, 6 voltos akkumulátor töltéséhez ( gyerek autójához), mert szinte mindig azon ül, és sok áramot fogyasztott a töltése).
Szerintem érdemes megnézni a hirdetési oldalakat is, ha akarsz venni.
DoZso-nak
A kerékpáron generátor van mivel váltó áramot ad. Csak a köznyelv hívja dinamónak.
A generátorok egy fajtája az állandó és álló mágneses térrel rendelkező dinamó. Ebben a gerjesztést a mágneses állórész (ház) biztosítja és a forgás hatására a forgórész tekercseiben feszültség indukálódik. A leadott teljesítményt csak a forgórész forgatási sebességével lehet szabályozni.
A generátorok állórészében általában a mágnes helyett szintén tekercseket alkalmaznak, ezzel hozva létre a mágneses teret. Gyakorlatilag egy elektromágnesről van szó. Ezt gerjesztik külső energiaforrással. Értsd: magának a generátornak is van áramfelvétele, azaz árammal megy. Cserébe jóval nagyobb teljesítmény nyerhető ki belőle, ami a gerjesztés szabályozásával szabadon állítható.
Neszívasnak.
Hogy is van ez? A generátor egyik fajtája a dinamó? Tanultam pár évet és dolgoztam is villamos gépek közt, de valahogy eddig én két külön fogalomként ismerem őket.
Alapból a dinamó gerjesztése az állórészen történik ez lehet ugye állandó vagy elektromágnes, az energia termelés a forgórészben fejlődik és a kommutátor egyenirányítja, tehát a dinamó az egyenfeszültséget ad. Visszafelé tehát motorként is működik.
A generátor szinte a tükörképe a gerjesztés a forgórész tekercsére kapcsolódik szabályzón és csúszógyűrűn keresztül, majd külső erővel megforgatják létrehozva a forgó mágneses mezőt.Ez metszi az állórész x fázisú tekercselését és színuszossan váltakozó feszültséget generál. Visszafelé nem igazán működik.
Segíts ki légyszives ha nem jól tudom. Köszi.
w3dzz válaszához:
Tudom, hogy generátor, de ha mindenki dinamónak hívja, miért keverjem meg az embereket? Így biztos, hogy tudni fogják, hogy mire gondol a válaszoló... :-)
A lényeget még senki sem mondta ki:a dinamó és a generátor ugyan az, ám ha külső meghajtóforrásra szereljük akkor aggregátort kapunk !Tök mindegy és semmi köze ahhoz hogy milyen külső forrás hajtja meg hajthatja robbanómotor-szél-víz-gőz-állati és emberi erő is.
Tehát a dinamó(generátor) a villamos áramot termelő gép, az aggregátor pedig a dinamó(generátor)+meghajtó forrás egysége.Mivel mindkettő ugyanaz egységesen elmondható hogy érintése csak akkor veszélyes ha az elektromos felületét babráljuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!