Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire gáz ha a tűzhelyen a...

Mennyire gáz ha a tűzhelyen a rózsa pont egy magasságban van a mellette (kb 1-2cm-re) levő pulttal?

Figyelt kérdés
Kell félni attól,hogy kicsapó lángtól lángra kap? Ha igen akkor milyen megoldások léteznek erre? Anélkül, hogy a pultot újraszabnánk?

okt. 18. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen tűzhely lehet az, 1-2 cm nagyon tűzveszélyes. Amiket én ismerek azoknak viszont a rózsa legalább 10-egynéhány centivel bentebb van a tűzhely szélétől is, tehát a pulttól is.
okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocs kedves első, rosszul fogalmaztam :)

tehát a tűzhely szélétől van kb 2cm-re a pult, magától a rózsától ~12cm.

okt. 18. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Így már értem, nálunk is hasonlóan van vagy 30 éve, nincs gond belőle. (talán vagy 2 cm van a tűzhely és a konyhaszekrény között is.
okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

Gáztűzhelyek úgy vannak tervezve, hogy szorosan mellé mehet a pult folytatása. Esetleg aluszegélyes élzáróval.

A sütő hője miatt a szekrény és a tűzhely közé szoktak tenni hőszigetelő lapot, ami lehet az ismert "rücskös" alumínium hővisszaverő lemez is.

De igazság szerint az sem olyan kritikus, mivel a sütőtér maga is le van szigetelve üveggyapottal, illetve alufóliával burkolt, amellett még belső légtér választja el az oldallemeztől, ami olyan nagyon nem melegszik fel.

okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

A tűzhely lába általában állítható, de egy bútorlap vastagság alátéve segíthet. Segíthet azon, ha nagy edény kivezeti oldalra a forró égésterméket, ne okozzon gondot a pult laminált bevonatának, ami felhullámosodhat, elszíneződhet, zsugorodhat.

Mindenesetre a pult peremére rögzített fém élzáró a laminált felületek találkozásánál javíthat a helyzeten.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Itt az albérletben a szekrény mellett van beszorítva a gáztűzhely tizenéve, semmi gondot nem okoz.
okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
MILYEN kicsapó lángról beszélsz? Egy tüzhelynél nem csapkodnak a lángok, az a rózsa területén belül marad. Ha nem, akkor hívj gázszerelöt.
okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!