Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Éppen zuhanyoztam az elobb,...

Éppen zuhanyoztam az elobb, mikor megolvadtak a bojlervezetekei a kötődobozban. Ez most életveszelyes volt?

Figyelt kérdés
4 eve ugynitt a kotodobozban tuz volt, akkor Wagoval kotottek ossze a vezetekeket. Most miert olvadtak meg? Harom Wagobol egy szetolvadt. Eletveszelyben voltam most???

szept. 8. 01:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10 Jól megnyugtattad :) :)
szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szirty ***** válasza:
Össze lehet kötni az alut a rézzel, csak nagyon nem mindegy hogyan.
szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
4 eve tuz volt abban a kotodobozban es3 wago kapoccsal kototte ossze a szerlo a 3*2 vezeteket. Ebbol 1 db wago most teljesen szetolvadt.
szept. 8. 12:05
 14/19 A kérdező kommentje:
150 eves tarsashaz,a lakasban elektromos felujitasom meg sose volt. Igen alukabel es vedocso nelkul a falban.
szept. 8. 12:07
 15/19 A kérdező kommentje:

A bojler melletti kotodobozban 6 vezetek van 3 wagoval osszekotve:


Megolvadt: wago a barna es fekete zsinoron.

Jo a wago ezen: fekete es kek zsinor.

Ezen is jo: sarga-zold csikos es szurkeskek zsinor.


Ez mit jelent?

szept. 8. 12:10
 16/19 A kérdező kommentje:

2020 januarban volt a tuz. Hajdu, 80 literes bojler 1200 wattos, tobb nagyfogyastzo ment egyidoben epp akkor: 4400 watt osszertekben. Bojlert allando 35 fokon tartottam akkoriban. Melegviz fogyasztas egesz nap nagyon jelentos. Vizfogyasztas ( hideg) 0.5-1 kobmeter.


2022 szeptember: uj hajdu, 80 literes bojler, 1800 wattos, alkando 65 fokon tartom. Napi hidegviz fogyasztas 0.5-1 kobmeter. Ebbol, ugye, jelentos a melegviz egy otthonban.


2024 szeptember: 30 perce zuhanyoztam a kadban ulve,mikor egett szagot erztem. Mas nagyfogyaszto nem jart, esetleg hutogep.



Amugy a bojlernek kulon kismegszakitoja van. Az azt jelenti, hogy kulon vezeteke van a lakaselszotol a bojler alatti kotodobozig? Akkor a wagos szerelo 4 eve miert mondta azt, hogy az igazi megoldas az volna, ha kulon vezetek menne a lakaselszotol a bojlerig?…vagy egy vastagabb vezetek,ujabb? Errre gondolhatott?

szept. 8. 12:17
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves Szirty!

A keresztmetszetet, azt nem tudom. De alu, igen. Es nem Bergmann csőben.

szept. 8. 12:44
 18/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Érdekes, hogy ez a "Bergmann dolog" nem bír kimenni a köztudatból, pedig a szakmában már régóta MÜ-cső van helyette. Valamikor villanyszerelő rokon is mondogatta, meg általában mindenki, de ez már a múlt.

Utánanéztem, honnan van ez:

[link]

Bergmann Elektrizitätswerke AG egy régi német gyártó, ahol sok mindent gyártottak, de a csövek már évtizedek óta magyar csövek (is).

szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
MÜ cső van, aha. Köszi!
szept. 12. 12:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!