Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hagyományos 100 Watt izzó...

A hagyományos 100 Watt izzó már 2 havonta kiég, vagy szétpukkan, szeretnem Led-re cserélni, melyik féle kellene? Azoknak más a számozása, vagyhogy? Olyasmit hallottam a villamoson beszélték.

Figyelt kérdés

szept. 7. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
12-14W LED égőnek van olyan fényereje mint egy hagyományos 100W-osnak
szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Általában rá van írva a dobozra, hogy hány wattos hagyományos izzónak felel meg a fényereje.


Ezen kívül az is segít, hogy hány Lumen a fénye. (Lumenben mérik a fényerőt)


+Rá szokták írni a színhőmérsékletet, hogy hány Kelvin

3000K nagyon meleg fehér, szinte már sárgás színű

4000K erre szokták mondani, hogy "természetes" hatása van

6000K és fölötte hideg fehér.


Egy 10W feletti LED-hez én egy viszonylag hidegebb fehér színt javaslok, pl. 6000K, de ha azt szeretnéd, hogy jobban hasonlítson egy hagyományos izzóhoz, akkor 4000K vegyél.

szept. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 6 és 10 wattosok vannak, jól világítanak.
szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm nektek.
szept. 7. 08:22
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha a hagyományos izzók 2 havonta kiégnek, akkor ott nem az izzókkal van a baj hanem a hálózattal.

Hiába veszel LED izzókat ugyanez fog történni azokkal is.

szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Énse értem mi lehet,


Tegnap hajnalban is kapcsolom fel , szétdurrant az égő,

na olyat még nemláttam eddig..


Sok áramot adhat a szolgáltató, háztartási gépek megy jól..

szept. 7. 08:49
 7/11 Szolovjov ***** válasza:
59%
Kapitalista szemeteket gyártanak már. A kompakt fénycsövek sem bírják ki maximum a negyedét annak, ami rá van írva. Hozzám most LED-es fényforrásokat szereltek fel. Ezekbe integrálva vannak a LED-ek és éllettartam garanciások. Nem is voltak drágák, 6 ezer körül volt egy mennyezeti lámpa.
szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
42%

Manapság a román vagy kínai izzók már nem sokáig bírják általában, simán van ilyen, hogy pár hónap csak.

Spórolnak az izzószál drága wolfram / volfrám anyagán, amit a védőgáz növelésével akarnak kompenzálni (vákuumos továbbra is az izzó, csak a levegő kiszívása után megy bele egy kis védőgáz, hogy ne égjen el az alulméretezett izzószál).

De nem csak elég, hanem megszakadáskor ívet húz, a védőgáz ionizálódik (fénycsőnek képzeli magát) és eldurran, hiszen nem arra van tervezve, túláram lép fel.

Védeni lehet az izzót esetleg nullátmeneti indítással, lágyindítással, NTC, akár még egy triac-fényerőszabályzó is hasznos lehet, ami feltekeréssel indítható.

szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahol magánszemélyek rákötik a napelem rendszerüket a villamos hálózatra és visszatermelnek a hálózatba, ott a hálózati feszültség jócskán meg szokott emelkedni, mert mindig az a napelemes inverter termel vissza, amelyiknek magasabb a feszültsége. Emiatt alapból beállítják a maximális 250 Voltra, mert nehogy már a szomszéd megszívassa és az ő invertere miatt ne menjen a termelés. Fölnyomják a maxra aztán mindenki bekaphatja, csak a villanyóra pörögjön.
szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg az kell hogy E14 vagy E27-es.
szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!