Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet így használni a mosógépet?

Lehet így használni a mosógépet?

Figyelt kérdés

Szóval annyi a sztori, hogy annyira vasas a kútvíz nálam, hogy nem hiszem, hogy lehetne mosni vele. Arra gondoltam, hogy egy 25 litres tartályba hoznék patakvizet és a mosógép vízfelvevő slagját beledugnám. Na most nem tudom, hogy ez így működőképes, vagy nem? Vadonat új Arctic mosógép, még nem volt használva.

Köszi, ha valaki tud valamit!


szept. 2. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs nyomás, nem működne.
szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem veszi fel a vizet, csak ha tolják bele. Sőt, a mosógépek mágnesszelepe olyan elven működik, hogy a hálózati nyomás hatására mintegy önmagát zárja, tömíti el.

Ezt egy elektromágnes oldja fel, tehát ha nincs áram, akkor "magától" is visszazár.

Gyenge nyomásra viszont nem valósul meg az önzáró effekt, például hiába lenne egy víztartály a mosógép felett és onnan folyatnád / engednéd lefelé a gépbe, az még kevés nyomás.

Ez nem csak elmélet, magam is használni akartam ilyen mágnesszelepet, más célra. Gyenge víznyomást egyszerűen átereszti, nem zár le.

szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!

Akkor lényegében nincs semmi megoldás csak a méregdrága szűrőrendszer (ami amúgy tervben van, csak nem mostanában).

szept. 2. 09:56
 4/11 anonim ***** válasza:

"a mosógép vízfelvevő slagját beledugnám."

Nincs olyanja a mosógépnek.

A mosógépnek olyan csatlakozása van, ahova a nyomás alatt lévő vízvezetéket lehet csatlakoztatni, és a gépben vélő elektromos szelepen át szükség szerint nyomás alatt be tud áramlani a víz.

Nem rossz ötlet, ha a tartályod felteszed magasra, hogy kellő nyomás alakuljon ki.

[link]

szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Talán ha felrakod a vizet a padlásra a mosógépet pedig a pincébe akkor lesz elég nyomása.

A másik megoldás a régi forgótárcsás mosógép használata.

szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Csatlakozva az előttem szólóhoz, esetleg még a patakra járhatsz le mosni, viszed mángorlót, meg találsz valami lapos követ, azon jól ki lehet csapkodni! :)


Amúgy vezetékes víz nincsen, csak a helyi fúrt kútra tudsz támaszkodni? Mert amúgy a vas szűrőzése tényleg nem kétfilléres megoldás.

szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Eddig mivel mostál?
szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A vízben oldott anyagok nem relevánsak a mosásnál, a lebegőt pedig lehet szűrni.

[link]

Elég a mosógépre bekötni, akkor tovább tartanak a szűrők.

szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú, hát megpróbálok mindenre válaszolni. Eddig itt még nem mostam, most tervezek költözni. Az erdőn van a ház, itt csak kút és patak van. Olyan szinten vasas a víz, hogy a kút túlfolyója 2 nap alatt tiszta narancssárga, rozsdás. Borvíz, ahogy az itteniek mondják.

#8 valami ilyesmire gondoltam, csak egyáltalán nem értek hozzá, de ez jó, ennyi pénzért egy próbát mindenképpen megér! Köszi mindenkinek!

szept. 2. 14:02
 10/11 anonim válasza:
Valami szűrűt biztos lehet rá kapni talán. Többi ott lakó hogyan oldja meg? Nem kérdezted?
szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!