Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány db mobilklímát bír el...

Hány db mobilklímát bír el egy társasházi átlag lakás áramköre? 55 nm, kettő kell.Egyáltalán van értelme?

Figyelt kérdés
220
aug. 18. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

mekkora kismegszakító van a villanyóránál és fent a dobozban?

Ha 16A-os akkor kettőt el fog bírni, de akkod más nagyobb fogyasztású készülék nem nagyon mehet.

Értelmét én már nem látom, mert holnapról már jobb idő lesz.

aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Teljesítménytől függ. Egy 2KW-osat vagy afölött nem dugnék rá egy konnektorra. Az elosztó egy konnektor.


De konnektoronként elbír egyett egyett szerintem(max 3KW-ig). Legalábbis elkéne. Csak az áramszámla lesz majd hűha.

aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen, villanyszerelővel megnezetem úgy is.
aug. 18. 09:39
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es ugye tisztában vagy a villamos- és a hőteljesítmény közti különbséggel!?
aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

A villanyóra megszakítója a "szűk keresztmetszet".

A mi lakásunk is épp 55nm-es. Nálunk 25 amperes volt eredetileg, sztem nálatok is ez van.

Na most egy kicsit számolsz a I=P/U, azaz P/220 hányadossal:

nagyjábóli értékek:

kenyérpirító: 1000W -> 4,5A

vízforraló: 1000W -> 4,5A

mosógép: 1500W -> 7A

mikró: 800W -> kb. 4A

Ez eddig 20 amper.

De utána világítás, TV, számítógép, hűtő, netán egy kis ventillátoros fűtő, vagy hajszárító... máris megvan a 25A, és erre jönne a klíma.

Én mértem az áramfelvételét, a 3kW-os hőteljesítményű klíma 5 ampert "evett". Két ilyen 10A.

Szóval nálunk nem volt elég a 25A, bővíttetni kellett 32 amperesre.

Ez viszont rohadt nagy macera volt:

(1) kérelmezed az elektromos műveknél

(2) kijönnek megvizsgálni

(3) megadják az engedélyt

(ha szerencséd van nem kell a ház vezetékét cserélni)

(4) keresel egy akkreditált villanyszerelőt

(5) ez lecseréli a villanyóra szekrényét (!), és ad egy igazolást

(100 ezer csak a munkadíja + 100 ezer az alkatrész)

(6) az elektromos művekhez beviszed az igazolást

(7) kijönnek és beszerelik a nagyobb villanyórát

... és kész is :)

aug. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

7,5mx7,5m

magasag? 3meter?

azert tenyleg kelhet nagyobb teljesitmeny oda

mobil klima ami turhetot nyujt jo draga lesz


2x 200-300ezres


ilyen nagy helyseghez mar beepitett kulso egyseges kellene


csak minimalis komforhoz meg 1 db legolcsobb is eleg es ott hasznaljaetok ahol legjobban igeny van ra

aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

5. felesleges volt százezreket elcseszni. Kicsit gondolkodni kellett volna. Nem használsz mindent egyzserre és máris jó a 25A, sőt még a 16A is bőven elég egy átlag háztartásba. A mosógép csak akkor veszi fel a nagy teljesítményt amikor fűti a vizet. A dob forgatásakor, öblítéskor, centrizéskor a töredékét.

Nincs az a lakás ahol egyszerre kell mennie minden nagyteljesítményű fogyasztónak. A vízforraló, mikro eleve pár perces használatra vannak. 1 perc alatt felforr a víz, utána indítod a mikrót és közben úgysincs időd elmenni hajat szárítani.

Nem értem én ezt az ampervadász társadalmat... minden piszlicsáré lakásba 32A-t akartok. Aztán meg megy apampogás ha drága a villany. Persze hogy drága, valamiből finanszírozni kell a hálózat fejlesztését.

Nálam 20 éve elég volt a 10A. Pedig akkor is volt már mikro, meg vízforraló, stb. Azért tetettem fel 16A-ost, mert a hegesztő leverte a 10-est. De azt is csak azért, mert már öreg volt és ki volt kopva a mechanikája.



Egy 2,5kW-os mobilklíma 4,5-5A-el elvan.


De most mát augusztus végén felesleges mobilklímával kínlódni.

Tegyétek félre a pénzt és tavasszal rakassatok fel normális klímát. Annak van is értelme.

aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat !
aug. 18. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:

" egy társasházi átlag lakás áramköre "

Ezt te érted hogy mi ez?

aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!